Sayfa 278/322 İlkİlk ... 178228268276277278279280288 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku

Gerekli özsermaye oranı karşılanamayacak gibi düşünüyor olabilirler. Muhtemelen de karşılanamayacak.
     Alıntı Originally Posted by badido Yazıyı Oku
    temettü ödenmeyecekmiş
    Yasal düzenlemeler nedeniyle ödenemeyeceği belliydi…

2. Yıllardır düzenli temettü ödeyen AKGRT açıkladığı bu kar ile ve geldiği bu fiyatla arızalı bir durumun haberini veriyordu. Bir sıkıntı olmasa bu şirket bu fiyatları niye görsün?
    Elimde bir miktar var, temettü için tutuyordum, acaba bu fiyatlardan uzun vadeli düşünüp biraz ekleme yapsam mı diye kararsızım ama bir de paranın zaman maliyeti var. Sanırım zaten artık elden zararına çıkarmak için de çok geç. Bakalım, bekleyelim biraz.

3.  Alıntı Originally Posted by Moroder Yazıyı Oku
    Yıllardır düzenli temettü ödeyen AKGRT açıkladığı bu kar ile ve geldiği bu fiyatla arızalı bir durumun haberini veriyordu. Bir sıkıntı olmasa bu şirket bu fiyatları niye görsün?
    Elimde bir miktar var, temettü için tutuyordum, acaba bu fiyatlardan uzun vadeli düşünüp biraz ekleme yapsam mı diye kararsızım ama bir de paranın zaman maliyeti var. Sanırım zaten artık elden zararına çıkarmak için de çok geç. Bakalım, bekleyelim biraz.
    Yatırım tavsiyesi gibi olmasın ama 500 günlük ort. (6.98) altına indi. 100 haftalık (7.05) desteğini de kırdı. Bunlar önemli ortalamalar. Altında nerede duracağını görüp alım öyle yapmak sağlıklı olabilir.
    Ben de hisse yok ama ucuzladığı için alıp orta vade beklemek için yer bakıyorum.
    Syglr

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Moroder Yazıyı Oku
    Yıllardır düzenli temettü ödeyen AKGRT açıkladığı bu kar ile ve geldiği bu fiyatla arızalı bir durumun haberini veriyordu. Bir sıkıntı olmasa bu şirket bu fiyatları niye görsün?
    Sermaye yeterlilik rasyosunun %135 üzerinde olmaması durumunda kar dağıtamayacak AKGRT. Peki şuan bu ransyo nedir. Nasıl hesaplanır.. Bilgi verebilecek bir üstad var mı?

5. Twitter da 6.33 e kadar inenilecegine dair yorumlar okudum. Bu fiyatlara inerde destek çalışırsa biraz tırtıklarım. Elimdekilerin 3 te 2 sini verdim. İçim cız etti ama iyi ki kurtulmuşum.

Adamın kafasında bir fiyat var ve belli ki oraya inmeden gün yüzü göstermeyecek. 20 günlük ortalamanın üstüne çıkarsa takibe alınabilir gibime geliyor. Cok reklam yapilan hisselerde hep bòyle katliam oluyor. Yatırımcıyı tiksindirdiler. Tepkisiz şuursuzca kusuyor malı.

6. Emeklilik fonlarının geçen hafta yüklü satışı vardı. Ellerinde çok lot var. Bu satışlar izlenmelidir.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. 20 günlük ortalamayı bakalım ne zaman kıracak?

8. Sermaye artırımından sonra temettü ödemelerinin sonraki yıllar için % 135 yeterlilik sınırına takılıp temettü ödenmemesini daha mı zorlaştırır.
     Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Sermaye yeterlilik rasyosunun %135 üzerinde olmaması durumunda kar dağıtamayacak AKGRT. Peki şuan bu ransyo nedir. Nasıl hesaplanır.. Bilgi verebilecek bir üstad var mı?
    SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 278/322 İlkİlk ... 178228268276277278279280288 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •