Sayfa 293/322 İlkİlk ... 193243283291292293294295303 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 2,337 - 2,344 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1. Arkadaşlar şirket zorrda bu sermaye arttırımı benim şahsi görüşüm bedelli olacak. Çünkü bilanço da bedelsiz verebilecek kalemlerden bu miktar bir karşılık yok. Arttırımda en yakın zamanda olabilir. 6 aylık bilanço da koma çıkar derim. Bu görüşler benim şahsi görüşlerimdir. Kimseyi baglama kimse ragbet etmesin herkes kendi kararını kendisi versin. Hiç bir yatırımcıyı etki altına almak veya yönlendirmek gibi bir gayem yoktur. İyi günler dilerim

2.  Alıntı Originally Posted by mustafa kemal Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şirket zorrda bu sermaye arttırımı benim şahsi görüşüm bedelli olacak. Çünkü bilanço da bedelsiz verebilecek kalemlerden bu miktar bir karşılık yok.
    Yıllardır akgrt yüksek temettü verdi, bir miktar yatırımcısından alma hakkına sahip gibi geliyor. Emsalleri gibi yüksek temettü vermeyip öz kaynaklarını daha kuvvetli tutsaydı bedelli yapmadan bu dönemi kurtarabilirdi.

Diğer yandan yüksek negatif reel faiz sigorta sektörünü çok olumsuz etkiliyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    sermayesinin % kaçını dağıtıyor hocam?

Geçen yıl 450 milyon kar etmiş sadece 40 kuruş temettü vermiş
    1 milyar kar etse 1 TL temettü verir. 21 TL'lik hisseye 1 TL temettü devede kulak.

Bilemiyorum Altan...
    200 küsür milyon kar ettiğinde 0.88 krs net temettu verdi ve bunu 2 taksitte vermişti.. 450 milyon kar ettiğinde ise dağıtmamıştı... Ben sahsen bu senede dağıtmamasını isterim özkaynakları epeyce güçlü Bi yapıya sahip olacak... 2023 için 2 milyar kar getirir ve bunun yuzde 50 sini dagıtsa hisse bası 5.5 TL temettu demek olur... Ben agesa dan oldukca umutluyum, ama bu akgrt beni perişan etti resmen

4.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Korktugum hisse fiyatının düşmesi olur bizi hapsederler mi? 3 TL den düştü 2 TL ye ve o sırada da bedelli kararı aldılar diyelim işte o zaman yandım işte... Zararına satmak mı bekletip katılmak mı? Güzelim şirketi ne hale getirdiler yahu... Umarım bizim sesli düşüncedüklerimiz sadece sehir efsanesi olarak kalır da yolumuza bakarız
    Belki de bedelsiz yapacak. Neden bedelli olduğunu düşünüyorsunuz? Hisse aşırı sığ. Grafikleri bile kare kare. Elinde 1milyar TL eurobond olan hissenin piyasa değerine bakın. Her neyse. Ben paylarımı tutuyorum. Bedelli ise bedelli. Bedelsizse bedelsiz...

Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Belki de bedelsiz yapacak. Neden bedelli olduğunu düşünüyorsunuz? Hisse aşırı sığ. Grafikleri bile kare kare. Elinde 1milyar TL eurobond olan hissenin piyasa değerine bakın. Her neyse. Ben paylarımı tutuyorum. Bedelli ise bedelli. Bedelsizse bedelsiz...
    bedelsiz yapacaksa neden bir önceki ile yapmadı?

1 milyar TL para var mı kasada bedelsiz yapabileceği? Para varsa yapar benim bildiğim yok. Avans temettü falan geçirdiler genel kuruldan onunla mı yapacak bedelsiz desem o da olmaz

1 milyar TL eurobond olduğunu nerede gördünüz ben yılsonu bilançosunda göremedim Bari onu bozup yapsınlar.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Yıllardır akgrt yüksek temettü verdi, bir miktar yatırımcısından alma hakkına sahip gibi geliyor. Emsalleri gibi yüksek temettü vermeyip öz kaynaklarını daha kuvvetli tutsaydı bedelli yapmadan bu dönemi kurtarabilirdi.

Diğer yandan yüksek negatif reel faiz sigorta sektörünü çok olumsuz etkiliyor.
    Düzenli temettü verdi diye neden para isteme hakkı olsun benden bunu anlamadım

Ne yapalım verdiği temettüleri biriktirip birkaç yıl sonra ona geri mi verelim? Bedelli mecburiyeti varsa şirket kötü yönetilmiş demektir. Düzenli temettü ödeyip de arada bedelli ile para toplayan şirket var mı bildiğiniz? CRDFA vardı bir zamanlar çok güvenip toplardım aynı bu da onu gibi olur çıkar. O da bir bedelli yapayım dedi başına gelmeyen kalmadı.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

7.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Bedelsiz olamayacağı mevzuat gereği çok net.Bir hisse senedi bölündükten sonra fiyatı 2 tl nin altına gelecek şekilde bedelsiz sermaye artırımı yapamaz.Kaldı ki bunun bedelli olacağı açıklamalardan çok net belli.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    eger elinde 1 milyar euroluk tahvil varsa aksigorta boku yedi demektir. son 6 ayda bu tahviller epey bir fiyatından deger kaybetti

Sayfa 293/322 İlkİlk ... 193243283291292293294295303 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •