Sayfa 262/322 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312 ... SonSon
Arama sonucu : 2576 madde; 2,089 - 2,096 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

İş yatırım hedef fiyatı 9.34 ten 10.28' e yükseltmiş, demek ki satış yapacak)

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

2. 230 milyon 3.ceyrek kar toplami

CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Geçen sene aynı döneme göre %33 düşüş var. Hissenin 10 küsür liradan buralara kadar niye düştüğü şimdi anlaşılıyor. Her zamanki gibi içeriden öğrenenler kazandı

Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    230 milyon 3.ceyrek kar toplami

4.  Alıntı Originally Posted by Selecta Yazıyı Oku
    %11 temettü verimi fazlasıyla yeterli bence.
    HBK ve Temettü dağıtma oranını öngörebileniniz varsa çok memnun olurum. %11 temettü verimi varsa çok iyi. 5 ay sonra temettü dağıtacak şirket. 2 ile çarpsanız %22. Ben zaten dolar kuru tahmini yaparak döviz bazlı bir temettü verimi öngörmeye çalışıyorum.

5. Yüzde 70 ini dağıtır akgrt..0.55-0.60 krs dağıtır 2022 sene için...eğer bunu ikiye bolerse 0.30 krs Mart ayında 0.30 krsu Eylül ayında dağıtabilir.....
     Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    HBK ve Temettü dağıtma oranını öngörebileniniz varsa çok memnun olurum. %11 temettü verimi varsa çok iyi. 5 ay sonra temettü dağıtacak şirket. 2 ile çarpsanız %22. Ben zaten dolar kuru tahmini yaparak döviz bazlı bir temettü verimi öngörmeye çalışıyorum.

6. 3. Çeyrek sunumunda ve telekonferans notlarında yıl sonu net kar hedefi hala geçen senenin yüzde 10-20 üstünde. Nedense revize etmek istemiyorlar.
    Son çeyrekte 240milyon üstünde net kar gelmesi lazım bu hedefin tutması için.
    3 çeyrekte gelen net kardan daha fazlası son çeyrekte gelmeli.
    İmkansıza yakın bir durum.
    Şimdi soru şu.
    Şirket yönetimi bu kadar basit bir hesapta hata mı yapıyor? Yoksa gerçekten 4.çeyrekte böyle bir kar gelebilir mi?

7. son çeyrek telekonferans sunumunda net kar beklentisinin önceki yıla göre yüzde 10-20 artış şeklinde korunması nedeniyle yatırımcı ilişkilerine bu konuda attığım maile gelen cevabı paylaşıyorum, diğer yatırımcı arkadaşlara da faydası olabilir. sorum net kar beklentisini aşağı yönlü revize etmeme nedeni ile ilgili idi. gelen cevap şu şekilde:

2021 yılının son çeyreğinde beklediğimiz mevzuatsal değişiklikler söz konusu, tıbbi kötü uygulama mali sorumluluk ürününde karşılıklarla ilgili mevzuatta değişiklik bekleniyor.

Bu değişiklik olursa 2021 guidance hedefinde verdiğimiz 10%-20% net kar büyümesinin alt sınırını yakalayabileceğimizi öngörüyoruz.

Son çeyrekteki belirsizlik ve bilinmezliklerden ötürü 2021 yılı beklentilerimizde herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir.

not: ilgili paylaşım, yatırım tavsiyesi içermemektedir.

8. AKGRT geçen sene 433 milyon TL kar etti. Bu sene 3 çeyrek net kar toplamı 231 milyon TL.
    Geçen sene ilk 3 çeyrek 344 milyon TL kar etti. İlk dokuz aylık dönemde bakar isek yaklaşık %33 düşüş var.

Geçen senenin 433 milyon TL karını yakalamak için bile 200 milyon civarında çeyreklik kar etmesi gerekiyor.

Karşılık serbest bırakarak bu karı elde edecekse bilemeyiz tabii...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 262/322 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •