Sayfa 105/322 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 833 - 840 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

Alıntı Originally Posted by akturus Yazıyı Oku
    Sağolun.
    Bendeki anadolu sigorta değil anhyt. Ismeni de bugün sıfırladım. 3/4 akgrt ve 1/3 anhyt var. Finansal sonuçları bekliyoruz bakalım.
    Hayırlı olsun işmende. Bende azalttımıştım işmeni, akgrt artırmıştım.bekliyoruz. performansı kötü kaldı ben işmeni sattıktan sonra. Ama illa gidecek, güçlü bir bilanço bekliyorum ve hala 2. Çeyrek bile satın alınmadı bence

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
    https://t.co/MnmeL1WzpC?amp=1

RCL44. noluyo. hisseyi basıp duruyorlar. Neredeyse bilanço gelecek....

Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    https://t.co/MnmeL1WzpC?amp=1

RCL44. noluyo. hisseyi basıp duruyorlar. Neredeyse bilanço gelecek....
    Çok pis bi top çevirmece var. Bende anlam veremiyorum. Muadillerine yeri geldi uymadı, ama şimdi gitmesi gerekirken uyuyor onlara. Ama böyle yaparlar 2 günde hınçlarını çıkarırlar. Yükseliş bekliyorum. Çünkü bilemedin 7 gün önce alan ya satıyor, yada satan alıyor. Global satıcı idi gene alıcı olmuş. Bgc bile keza öyle,oda dün verdi vs. Gideceğini düşünüyorum ama gitmemesi için bir sebep bulamıyorum çünkü küçük yatırımcıdan eser yok burda. Bakalım sabır.

4. Garanti yatırım Akgrt için 85 milyon kar bekliyormuş.
    2. Çeyreğin yarısı kadar.

Tamam hasar ödemeleri yüzde 10 artmış da prim tutarı daha çok artmış.

Benim beklentim açıkçası en azından 2. Çeyreği yakalaması.

İlk defa sigorta hissesi aldım. Acaba ben mi fazla beklentiye girdim !

Bilanço da 26 Ekimde gelecekmiş.

Garanti yatırım Akgrt için 85 milyon kar bekliyormuş.

Linki atabilir misiniz? Twitterda 150 bekleyen var ben 200 e yakın bekliyorum. Garanti yatırım 85. 85 de iyi ama bi okuyalım hele ne şirket bilançoları ne yatırım uzmanlarını yamulttu

6.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Linki atabilir misiniz? Twitterda 150 bekleyen var ben 200 e yakın bekliyorum. Garanti yatırım 85. 85 de iyi ama bi okuyalım hele ne şirket bilançoları ne yatırım uzmanlarını yamulttu
    https://twitter.com/RU_Unforgiven2/s...283935232?s=20
    Bir açıklama yok. Sadece rakam var.

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Selam ortaklar,

Hayat dışı teknik bölümüne aktarılan yatırım gelirleri kalemi bir nevi faaliyet gideri gibi değerlendirilebilir.

Aşağıdaki şekilde kalemlerde bakmak daha kolay olur diye düşünüyorum. Aksi durumda oldukça karmaşık bir teknik muhasebe ile uğraşıp kayboluruz.

Toplam Teknik Gelirler: Brüt Yazılan Primler+ Net Kazanılmış Primler + Diğer Teknik Gelirler
    Toplam Teknik Giderler: Gerçekleşen Hasarlar+ Faaliyet Giderleri+ Diğer Teknik Karşılık Değişim + Diğer Teknik Giderler
    Teknik Kar: Toplam Teknik Gelirler - Toplam Teknik Giderler Burası önemli

Net Yatırım Gelirleri: Yatırım Gelirleri- Yatırım Giderleri + Hayat Dışı Teknik Bölümüne Aktarılan Yatırım Gelirler

Net Kar: Teknik Kar+ Net Yatırım Gelirleri +Diğer Faaliyetlerden ve Olağandışı Faaliyetlerden
    Gelir ve Karlar ile Gider ve Zararlar+ Dönem Karı Vergi ve Diğer Yasal Yükümlülük Karşılıkları

Sektörde bakılan diğer bir oran ise eğer iştiraki yok ise kombine orandır. Bu oran hasar/prim ve masraf/prim oranlarının toplanmasıyla elde ediliyor. Eğer bu oran 1'in altında ise sigorta portföyünden elde edilen gelir ile giderler karşılanıyor diye düşünülebilir.
     Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Hocam kafamız ütülendi inanki. Ben bu işin içinden çıkamam. En iyisi mi sen 3.q net kar ne gelir bi tahmin yapsan. Bi fikir ediniriz.
    Garanti yatırım Akgrt için 85 milyon kar bekliyormuş.

Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Net Kârı tahmin ederken sadece Toplam Teknik Gelirler - Toplam Teknik Giderleri tahminlemeden sadece kâr üzerinden konuşmak yanılmamıza neden olabilir.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Net Kârı tahmin ederken sadece Toplam Teknik Gelirler - Toplam Teknik Giderleri tahminlemeden sadece kâr üzerinden konuşmak yanılmamıza neden olabilir.
    Demek istediğiniz finansal gelirler kalemini de katmak gerekir değil mi sn diproyal?

Sayfa 105/322 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •