Sayfa 295/322 İlkİlk ... 195245285293294295296297305 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by snowdrop Yazıyı Oku
    Uzunda belki ama kisada bizim gibi yakalananlar çaresiz satış yapmak zorunda kalıyor. Önce bedelsiz verip lot sayınızı çoğaltıyorlar. Sonra zarar aciklayip yaşanan değer kaybıyla birlikte hisseye hapsediyorlar. Ne cikabiliyorsunuz, ne de kalmak istiyorsunuz. Böyle bir Araf. Sonra biste yatırımcı gelmiyor. Gelmez tabi. Niye gelsin yıllardır temettü veren şirket yapıyor bunları.

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Elimde 30bin Lot a yakın var ve döviz bazında %52 zarardayım maalesef. Yani Akgrt alacağıma döviz alsaydım param erimeyecekti. Uzun vade yatırımcısı olduğum için problem yok. Problem ise bedelli sermaye artırımında olacak.

Elinde yüklü lot olanlar istemiyor olsa bile nakitleri olmadığı için hissenin bedellisinin tamamına katılamayacaklar. Bu hissenin değerini düşürecek bir hamle oldu. 100bin lot Akgrt'si olan adam 163bin lirayı şakkadanak bulamayabilir. Katılmasına katılalım da hangi parayla. Uzun vadede Akgrt için umutluyum. Hatta iştahımı kabartıyor diyebilirim. Ama bu zararım ve daha fazla alamıyor oluşum canımı sıkıyor. Psikolojiyi iyi yönetmek lazım.

Finansal olarak Eurobond'lar (vadeye kadar ele tutulacaklar ve satışa hazır) olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bu konuda bilgi sahibi birisi var mı? Eurobondlar güncel değeri üzerinden mi yoksa nominal değeri üzerinden mi bilançoda gösteriliyor.

Önceki e postamda belirttiğim gibi, ellerindeki eurobondları satmadıkları sürece, şayet güncel değer üzerinden değerleniyor ise, bu aslında olması gerekenden çok daha düşük bilançoda gösterildiği anlamı taşıyor. Elinde 2milyar TL eurobond olan şirketin piyasa değeri 1,7milyar TL.

Alıntı Originally Posted by snowdrop Yazıyı Oku
    Uzunda belki ama kisada bizim gibi yakalananlar çaresiz satış yapmak zorunda kalıyor. Önce bedelsiz verip lot sayınızı çoğaltıyorlar. Sonra zarar aciklayip yaşanan değer kaybıyla birlikte hisseye hapsediyorlar. Ne cikabiliyorsunuz, ne de kalmak istiyorsunuz. Böyle bir Araf. Sonra biste yatırımcı gelmiyor. Gelmez tabi. Niye gelsin yıllardır temettü veren şirket yapıyor bunları.

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynen dediğiniz gibi KY elindeki lot sayısını iki katına çıkarıp üstüne bedelli yapmak yüzyıl düşünsem aklıma gelmez. Tut ki geldi aklıma kesinlikle yapamam. Daha da yazmayayım.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Aynen dediğiniz gibi KY elindeki lot sayısını iki katına çıkarıp üstüne bedelli yapmak yüzyıl düşünsem aklıma gelmez. Tut ki geldi aklıma kesinlikle yapamam. Daha da yazmayayım.
    aslında lot sayısının pek önemi yok. sonuçta ihtiyaç duyulan kaynak miktarı belli.

bedelsiz vermeseydi de aynı miktar parayı denkleştirecek kadar bir oran açıklayacaktı.

4. ben hisseyi terk ettim ,düştü de hala almadım çok soğudum ak
    sigortadan.küçük yatırımcı üzerine plan yapan şirketlerden uzak durmak lazım,ne hikmetse sabancı hisselerinden bi türlü para kazanamıyorum.bi ruhsuzluk,bi uğursuzluk var,

5.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    aslında lot sayısının pek önemi yok. sonuçta ihtiyaç duyulan kaynak miktarı belli.

bedelsiz vermeseydi de aynı miktar parayı denkleştirecek kadar bir oran açıklayacaktı.
    % 165 bedelli yerine sen yapaydın % 430 bedelli etki nasıl oluyordu 6 liralık hissede bakardın.Aynı mı?

Yap bedelsizi orada sürekli sat kağıdı sat kağıdı yapıştır % 165 bedelli hemde onu da direkt açıklayama kem küm et siz bunu normal karşılıyorsanız. Ayrıca bir de Eurobond olayı doğru ise sizin şirketi yatırımcı olarak bayıltmanız lazım sahip çıkmanız değil.Bir dost.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    % 165 bedelli yerine sen yapaydın % 430 bedelli etki nasıl oluyordu 6 liralık hissede bakardın.Aynı mı?

Yap bedelsizi orada sürekli sat kağıdı sat kağıdı yapıştır % 165 bedelli hemde onu da direkt açıklayama kem küm et siz bunu normal karşılıyorsanız. Ayrıca bir de Eurobond olayı doğru ise sizin şirketi yatırımcı olarak bayıltmanız lazım sahip çıkmanız değil.Bir dost.
    Zaten bedelli yaparak bayıltmış olmayacaklar mi? Hem küçük yatırımcının lorlarını alacaklar, hem iceriye para sokmus olacaklar.

Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku

lot sayısını arttırmasa % 400-500 bedelli açıklayacaklardı. Bir de KAP'ta bedelli lafı geçmeden sermaye artışı falan demeleri de çok hoş bir durum değil. Neyse bana yazdırmayın daha fazla. Allah'a şükür ortalamam düşüktü de zarar etmeden başka bir yere zıpladım ama tanıdığım feci zararda olup da çıkamayanlar var. Allah kalanlara SAbır versin.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    lot sayısını arttırmasa % 400-500 bedelli açıklayacaklardı. Bir de KAP'ta bedelli lafı geçmeden sermaye artışı falan demeleri de çok hoş bir durum değil. Neyse bana yazdırmayın daha fazla. Allah'a şükür ortalamam düşüktü de zarar etmeden başka bir yere zıpladım ama tanıdığım feci zararda olup da çıkamayanlar var. Allah kalanlara SAbır versin.
    Yazın tabiki burada bilgi alışverişi yapıyoruz sonuçta. Ben sadece makul bir uzaklıktan bakmaya çalışıyorum. Yoksa benimde zararım ortada. 1,35$ dan almis adamim ben bedelsiz öncesi. Simdisinin karşılığı 0,675$. Hisse 0,17$ seviyelerinde dolanıyor. Zararım ortada.

Sayfa 295/322 İlkİlk ... 195245285293294295296297305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •