Sayfa 132/322 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1. yüzde 25 kısıtlaması devam etmezse kar dagitim politikasında yüzde 50 min dağıtır yazan bir şirket ve şu anda 1.5tl kar potansiyeli masada yani 75kr brüt (0.75/7.31×100=%10.26) kısacası satanın paşa gönlü bilir.yatirim tavsiyesi değildir.(şu anda kar dagitim politikası ve fiyatina gore yüzde 10 ve uzeri temettü potansiyeli olan bir kağıt var mi?varsa yazin lutfen bende nasipleneyim)

2. bu gerçeğe rağmen aslında gitmemesi de bir yandan iyi çünkü diğer temettü kağıtlarının hepsi yürüdü gitti.nakit geldiğinde alacak kağıt yok.ayrıca yürüyen kâğıtlarla arbitraj imkanı da veriyor.ayrica bir silkeleme yese borsa son durak 6.53 yani yuzde 10 sileriz ytd
     Alıntı Originally Posted by chemistryteacher Yazıyı Oku
    yüzde 25 kısıtlaması devam etmezse kar dagitim politikasında yüzde 50 min dağıtır yazan bir şirket ve şu anda 1.5tl kar potansiyeli masada yani 75kr brüt (0.75/7.31×100=%10.26) kısacası satanın paşa gönlü bilir.yatirim tavsiyesi değildir.(şu anda kar dagitim politikası ve fiyatina gore yüzde 10 ve uzeri temettü potansiyeli olan bir kağıt var mi?varsa yazin lutfen bende nasipleneyim)

3.  Alıntı Originally Posted by chemistryteacher Yazıyı Oku
    bu gerçeğe rağmen aslında gitmemesi de bir yandan iyi çünkü diğer temettü kağıtlarının hepsi yürüdü gitti.nakit geldiğinde alacak kağıt yok.ayrıca yürüyen kâğıtlarla arbitraj imkanı da veriyor.ayrica bir silkeleme yese borsa son durak 6.53 yani yuzde 10 sileriz ytd
    6.53'e kadar vermezler bence

4.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    6.53'e kadar vermezler bence
    Seneye temettuler duzelir mi bilemiyorum.Yuzde 25 derlerse yine...
    Gerci temettu dusunen hisselerde kalmamistir artik...
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

5.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Seneye temettuler duzelir mi bilemiyorum.Yuzde 25 derlerse yine...
    Gerci temettu dusunen hisselerde kalmamistir artik...
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    %25 deseler bile(beklemiyorum) en az %5 verim potansiyeli var, fena değil..

Temettüden ziyade finansal yatırımlardaki 728 milyonluk eurobondlarla ilgileniyorum ortaklar. İnşsllsh 120 üstü finansal gelir yazacak

7.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Temettüden ziyade finansal yatırımlardaki 728 milyonluk eurobondlarla ilgileniyorum ortaklar. İnşsllsh 120 üstü finansal gelir yazacak
    Özel Sektör Tahvili, Devlet Tahvili ve Hisse senedi de var ciddi miktarda.. Eurobond tarafı güzel gelse de bir miktarını devlet tahvili törpüleyebilir gibi sanki..

8. Devlet tahvili sabit faiz getirisi olan bir yatırım değil mi eksiye düşme ihtimali oluyor mu?
    Temettü adına da genel düşüncem yüzde 25 kısıtlamasi olursa diger meblağ kasada kalır tabi piyasa bunu begenmeyecektir, üstelik ciddi kârlılık artışları var yüzde 25 bana kalırsa devam etmez. Ama temettuyu taksile ödeseler ABD deki gibi daha iyi olur dönemlik temettü hareketinden daha stabil hareket eder kağıtlar

Sayfa 132/322 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •