Sayfa 265/322 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

Giderse gitsin artık 7 lerde yeterince mallandik
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Rica ederim ortak
    ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

Alıntı Originally Posted by magnetic Yazıyı Oku
    Giderse gitsin artık 7 lerde yeterince mallandik

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hiçbir zaman yeteri kadar değildir. Ne güzel ucuzdan topluyorduk, temettü çantamızı dolduruyorduk 7 altından ne gereği vardı şimdi bu kadar prim yaptırmanın.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

3. Bu degisiklik tıbbi kötü uygulama mali sorumluluk kismini da kapsiyor mu? Resmi gazetedeki duyuruyu okudum, ama acikcasi pek anlayamadim. Tibbi kotu uygulama ile ilgili birsey yazmiyor ama genelmolarak mesleki hatalar gibi birseyler var.
    Bir de bu degisiklik ne kadar karsiligin serbest kalmasina yardimci olacak bilgisi olan var mi? Gecem seneki kar rakamlarini yakalamasi icin en az 125 milyon serbest kalmali diye hesapliyorum, sirket raporlarindan boyle bir bilgiye ulasamadim.

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Hiçbir zaman yeteri kadar değildir. Ne güzel ucuzdan topluyorduk, temettü çantamızı dolduruyorduk 7 altından ne gereği vardı şimdi bu kadar prim yaptırmanın.
    Kar'ını sürekli artıran ( istisnalar hariç) elde ettiği kar'ı düzenli olarak ortaklarıyla paylaşan ve karının büyük bölümünü dağıtan, her sene en az %10 temettü veren bir şirketin 7 lerde kalması zaten mümkün değildi. Aynı temettü oranını dagıtan bir çok şirket şuan değerinin 4 5 katı işlem görmekteler. Hele şuan ki kur karşısında hisse fiyatı nerdeyse çöp konumunda. Bu şirket temettü severler tarafından elbet takip ediliyor ve fırsat buldukça alınıyor.. mızrak çuvala sığmadığında da gerçek hareketleri ve değerini o zaman göreceğiz. O günü bekleyen tüm ortaklara selam olsun
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

5. sayın ortaklar yeni kur şirketi nasıl etkiler.

6.  Alıntı Originally Posted by ahmtsrdo Yazıyı Oku
    sayın ortaklar yeni kur şirketi nasıl etkiler.
    Dogrudan pozitif veya negatif etkiler demek zor. Biraz karisik kisaca.
    1. Yedek parca vs. fiyatlari dolara endeksli oldugundan, hasar odemeleri artacaktir. Burasi negatif.
    2. Sirketin yatirimlarinin bir kismi dovize endeksli (eurobond). Gerci burdan 2.ceyrekte zarar yazmayi basardilar, deger azalmasi nedeniyle. Faizlerin dusuk oldugu zamanda eurobond topladiklari icin pek akillica bir hareket olmadi. Ama Aralik ayinda muhtemelen hem eurobond degerlemesinden hem de dovis artisi etkisinden pozitif etji gelecektir.
    3. Orta vadede sirket primleri doviz ve enflasyona gore arttirdigi icin notr.

7. Ünlü 11,5 hedef fiyatla al vermişti kuru gerekçe göstererek model portfoyden çıkarmışlar. Moralim iyice bozulmuş durumda.

Alıntı Originally Posted by ahmtsrdo Yazıyı Oku
    Ünlü 11,5 hedef fiyatla al vermişti kuru gerekçe göstererek model portfoyden çıkarmışlar. Moralim iyice bozulmuş durumda.
    çıkarsa ne olacak, bir sey aldığı yok tu zaten..Bu endext te bu fiyata daha ucuzu varsa gitsin onu alsın..

Sayfa 265/322 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •