Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
Arama sonucu : 56 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Eski (vefat etmiş) sanatçılarımız,siyasetçilerimizin,oyuncularımız

Halk Müziği Sanatçısı Emre Saltık Yaşamını Yitirdi

Halk müziği sanatçısı Emre Saltık yaşamını yitirdi. 57 yaşındaki Saltık 2 gün önce kalp krizi geçirmişti.

1960 yılında Tunceli, Ovacık'ta dünyaya gelen sanatçı 1980 yılında İstanbul'a yerleşti. 1984 yılında İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği bölümünden mezun oldu.

Arif Sağ ile birlikte Arif Sağ Müzik Okulu'nda (ASM) eğitim verdi. 1987 yılında bu okul Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlandıktan sonra, ASM müzik kursundaki müdürlüğü ve sahipliğini sürdürerek, çalışmalarına devam etti.

Emre Saltık'ın cenazesi 12 Mart 2017 saat 15.00'te Büyükçekmece Cemevi'nde düzenlenecek törenin ardından Güzelce Mezarlığı'nda defnedilecek.

Sanatçı Hakan Balamir'in Vefatı
    Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 72 yaşında vefat eden sanatçı Hakan Balamir'in usta oyunculuğuyla Türk sinema tarihinde ve ülkenin kültürel hafızasında özel bir yere sahip olduğunu ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 72 yaşında vefat eden sanatçı Hakan Balamir'in usta oyunculuğuyla Türk sinema tarihinde ve ülkenin kültürel hafızasında özel bir yere sahip olduğunu ifade etti.

Avcı, sanatçı Balamir'in vefatı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında "Türk sinemasının değerli ismi Hakan Balamir, usta oyunculuğuyla sinema tarihimizde ve kültürel hafızamızda özel bir yere sahiptir." ifadesini kullanan Avcı, oyunculuğunun yanı sıra yapımcı olarak Türk sinemasına kıymetli katkılarda bulunan Balamir'in her zaman saygıyla, özlemle yad edileceğini belirtti.

Avcı, Balamir'e Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve sanat camiasına başsağlığı diledi

Bülent Kayabaş, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kayabaş, 2010 yılında yakalandığı kalın bağırsak kanseri nedeniyle 18 gündür Gayrettepe'de bulunan özel bir hastanede tedavi görüyordu. 72 yaşındaki Kayabaş bu sabah 06.05'de gelişen multi organ yetmezli sonucu vefat etti.

Cuma günü Teşvikiye Cami'inde kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı'na defnedileceği öğrenildi.

Oyuncu Bülent Kayabaş'ın hayatını kaybetmesiyle ilgili hastaneden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "18.06.1945 doğumlu Bülent Kayabaş, uzun süredir tedavi gördüğü hastanemizde Kolorektal Kanser (Kalın bağırsak kanseri) hastalığı sonucu gelişen multi organ yetmezliği sonucu 06.05'te vefat etmiştir. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz" denildi.

Ibrahim Erkal Hayatını Kaybetti

11 Mayıs 2017 - Ibrahim Erkal Hayatını Kaybetti
    Ses sanatçısı İbrahim Erkal hayatını kaybetti. Sanatçının iki gün önce beyin ölümü gerçekleşmişti.

1996'da 'Canısı' şarkısıyla şöhrete kavuşan 50 yaşındaki İbrahim Erkal 11 Nisan gecesi 3 arkadaşı ile yemek yedi. Aracını kullanması için lokantanın valesine verdi. Vale, Maltepe'deki sitenin otoparkına kadar İbrahim Erkal'ı getirdi. Aracı park ettikten sonra ayrıldı. Güvenlik kamerası kayıtlarına göre, saat 01.00 gibi İbrahim Erkal fenalaşıp otoparkta yere düştü. 1.5 saat sonra sitenin güvenlik görevlisi İbrahim Erkal'ı otoparkta baygın halde yatarken bulup ailesini aradı. İbrahim Erkal'ın beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı. Erkal o tarihten bu yana komada bulunuyordu. İbrahim Erkal'ın iş ortağı Feyzullah Çelebi, "Saat 01.00'de siteye giriş yapmış. Güvenlik görevlisi beni aradı. Ben 02.30'da oradaydım. 1-1,5 saat otoparkta kalmış" demişti.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Erkal'ın, bugün yapılan tetkikler sonucunda beyin ölümünün gerçekleştiğinin tespit edildiğini söyledi. Doç. Dr. Sağlam, "İbrahim Erkal'ın bugün yapılan tetkiklerinde beyin ölümünün gerçekleştiği tespit edildi. Erkal'ın yaşam destek ünitesine bağlı olarak kalp ve diğer organlarının hayati fonksiyonları devam ettiriliyor." dedi. Sağlam şu açıklamayı paylaştı: "İbrahim Erkal, 29 Nisan 2017 saat 04.20’de özel bir hastaneden ailesinin talebi üzerine ileri tetkik ve tedavi amacı ile hastanemize nakil alındı. Bu tarihten itibaren hastanemiz yoğun bakım ünitesinde tetkik ve tedavisine devam edildi. İbrahim Erkal’ın derin koma tablosu bu süre içinde devam etmiş ve düzelme olmamıştır. Bugün ilgili hekimlerimiz tarafından yapılan değerlendirmede tıbbi beyin ölmünün gerçekleştiği tespit edildi. Kalp ve diğer organların yaşamsal fonksiyonları devam etmektedir. Yoğun bakım ünitemizde destek tedavisi sürdürülmektedir"

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren ve önceki gün beyin ölümünün gerçekleştiği ancak hayati fonksiyonun devam ettiği açıklanan İbrahim Erkal'ın 11 Mayıs 2017, saat 22.10'da kalbi durdu.

Fikret Hakan Hayatını Kaybetti

11 Temmuz 2017 - Fikret Hakan Hayatını Kaybetti

Türk Sinemasının efsane oyuncusu Fikret Hakan 83 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Tiyatro sanatçısı Bümin Gaffar Çıtanak, sahne adıyla Fikret Hakan, 83 yaşında hayata veda etti.

İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göğüs Cerrahi servisinde akciğer ameliyatı olan Fikret Hakan, burada doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

1950 yılında 'Üç Güvercin' adlı oyunla 'Ses Tiyatrosu'nda tiyatro sahnelerine ilk adımını attı. 1952 yılında 'Köprüaltı Çocukları' adlı filmle sinemaya geçti. 163 film ve dizide oynadı, 1970'li yıllarda senarist, yönetmen ve yapımcı olarak çalıştı. 'Üç Arkadaş' ve 'Keşanlı Ali Destanı'yla büyük bir üne kavuştu.

Sezer Sezin Hayatını Kaybetti

20 Temmuz 2017 - Sezer Sezin Hayatını Kaybetti
    Türk sineması oyuncusu "Şoför Nebahat" karakteriyle ünlenen Sezer Sezin hayatını kaybetti.

1929 doğumlu Sezer Sezin 2014 yılından beri tedavi görüyordu. Yaşlılığa bağlı enfeksiyon tedavisi gören Sezer Sezin tedavi gördüğü İstanbul’da bu sabaha karşı yaşamını yitirdi.

Ünlü sanatçının kızı Sevgi Sezen yaptığı açıklamada " Annem 3 yıldır Alzheimer hastalığıyla mücadele ediyordu. Bu Şişli Kolan Hastanesi'nde sabah vefat etti" dedi.

Halit Akçatepe Hayatını Kaybetti

31 Mart 2017 - Halit Akçatepe Hayatını Kaybetti
    Sinema sanatçısı Halit Akçatepe 79 yaşında hayatını kaybetti

Akçatepe, Ataşehir'de bir süredir tedavi gördüğü özel bir hastanede yaşamını yitirdi.

Yeşilçam'ın sevilen oyuncularından Akçatepe, Hababam Sınıfı'ndaki "Güdük Necmi", Süt Kardeşler'deki "Ramazan", Köyden İndim Şehire filmindeki "Gayret" karakterleriyle sinemaseverlerin gönlünde taht kurmuştu.

ÖLÜM NEDENİ BELLİ OLDU
    Halit Akçatepe'nin vefatının ardından hastaneden bir açıklama geldi. İç hastalıkları uzmanı Dr. Osman Arıkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Son iki yıldır evde bakım hastası olarak tedavi görüyordu. Evde aniden rahatsızlanınca kendisine refakat eden hemşire arkadaşımız 112 acil servise haber veriyor. Acil servis ekibiyle hastaneye gelirken yolda kalp ve solunumu durmuştu. Acil servisimize alır almaz müdaheleye başladık. 45 dakika süren resitasyon müdahalelerine rağmen 14.40 itibariyle ex kabul ettik. Ölüm nednenini kalp ve solunum durması olarak kabul ediyoruz. Ani bir kalp krizi şeklinde olduğu gözüküyor"

KARACAAHMET MEZARLIĞINA DEFNEDİLECEK
    Akçatepe'nin özel hemşiresi Fatih Çelik usta sanatçının kızından aldığı bilgileye, Karacaahmet Mezarlığı'na defnedileceğini ancak defin tarihinin henüz belli olmadığını aktardı. Çelik, "usta oyuncu son günlerini nasıl geçirdi?" sorusuna "Halit bey son günlerinde gayet mutluydu" yanıtını verdi.

Halit Akçatepe'nin vefatının ardından hastaneden bir açıklama geldi. Açıklamada uzun süredir evde tedavi gördüğü belirtilen Akçatepe'nin kalp krizinden öldüğü ifade edildi.

Yeşilçam'ın sevilen oyuncularından Akçatepe, Hababam Sınıfı'ndaki "Güdük Necmi", Süt Kardeşler'deki "Ramazan", Köyden İndim Şehire filmindeki "Gayret" karakterleriyle sinemaseverlerin gönlünde taht kurmuştu.

ÖLÜM NEDENİ BELLİ OLDU
    Halit Akçatepe'nin vefatının ardından hastaneden bir açıklama geldi. İç hastalıkları uzmanı Dr. Osman Arıkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Son iki yıldır evde bakım hastası olarak tedavi görüyordu. Evde aniden rahatsızlanınca kendisine refakat eden hemşire arkadaşımız 112 acil servise haber veriyor. Acil servis ekibiyle hastaneye gelirken yolda kalp ve solunumu durmuştu. Acil servisimize alır almaz müdaheleye başladık. 45 dakika süren resitasyon müdahalelerine rağmen 14.40 itibariyle ex kabul ettik. Ölüm nednenini kalp ve solunum durması olarak kabul ediyoruz. Ani bir kalp krizi şeklinde olduğu gözüküyor"

KARACAAHMET MEZARLIĞINA DEFNEDİLECEK
    Akçatepe'nin özel hemşiresi Fatih Çelik usta sanatçının kızından aldığı bilgileye, Karacaahmet Mezarlığı'na defnedileceğini ancak defin tarihinin henüz belli olmadığını aktardı. Çelik, "usta oyuncu son günlerini nasıl geçirdi?" sorusuna "Halit bey son günlerinde gayet mutluydu" yanıtını verdi.

HALİT AKÇATEPE KİMDİR?
    1938'de Üsküdar'da doğan Akçatepe, ilk filmini 1943'te 5 yaşındayken çekti. Daha sonra ilkokul sıralarında ders görmeye başladı. Saint Benoit Fransız Lisesi'nden mezun oldu. 1959'da Anıtkabir'de 1,5 yıl askerlik görevini yaptı. 1972'te Tatlı Dillim filmiyle şöhreti yakaladı. 1963'te Yasak, Gündoğarken, Semaya Baktım Seni Gördüm filmlerini çekti. 1975'te Hababam Sınıfı adlı filmindeki Güdük Necmi tiplemesiyle Türk sinemasına adını yazdırmıştır.

Usta oyuncunun babası Sıtkı Akçatepe ve annesi Leman Akçatepe de Türk Sineması'nda birçok yapımda rol almış oyunculardır. Özellikle babası Sıtkı Akçatepe, Hababam Sınıfı film serisinde oynadığı Paşa Nuri tiplemesiyle tanınmaktadır. Babası Sıtkı Akçatepe annesi tarafından Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri Sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa'nın torunudur.

8. herkes unlu oldu eskıden oylemıydı??
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •