Special Days Image
Sayfa 102/453 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 3620 madde; 809 - 816 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Yeni aktarım yaptığım eski BES şirketinin son 5 yıllık Katkı Fon getirisi % 42,14...Aşağıdaki linkten bakılabilir...gayet iyi yönettiler fonu, zaten değiştirme sebeplerimden biri de buydu...Eski şirketimde bu oran daha düşüktü...

https://musteri.nnhayatemeklilik.com...nce?FonDef=IGE

Fon yönetiminin gayet ciddi bir iş olduğunu yakında anlayacak BES şirketleri...Hele o paralar biraz daha biriksin...Eski şirketten arayan arayana, n'oldu, niye ayrıldınız, anket manket...Herkesi koyun sanıyorlar, araştırmayan etmeyen...Fazla sürmez hele bir şu TEFAS Fonlarını alıp satma işleri başlasın...Asıl rekabet o zaman başlayacak...Az kaldı, sabır...

2.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Yeni aktarım yaptığım eski BES şirketinin son 5 yıllık Katkı Fon getirisi % 42,14...Aşağıdaki linkten bakılabilir...gayet iyi yönettiler fonu, zaten değiştirme sebeplerimden biri de buydu...Eski şirketimde bu oran daha düşüktü...

https://musteri.nnhayatemeklilik.com...nce?FonDef=IGE

Fon yönetiminin gayet ciddi bir iş olduğunu yakında anlayacak BES şirketleri...Hele o paralar biraz daha biriksin...Eski şirketten arayan arayana, n'oldu, niye ayrıldınız, anket manket...Herkesi koyun sanıyorlar, araştırmayan etmeyen...Fazla sürmez hele bir şu TEFAS Fonlarını alıp satma işleri başlasın...Asıl rekabet o zaman başlayacak...Az kaldı, sabır...
    Hangi şirkete geçtiniz hangi fondasınız tşk

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Hayatımda hicbir zaman benden farklı düşünen bir insanı kendim gibi dusunmeye ikna etmeye çalışmadım. Aksini ısrarla yapmaya çalışanları da hayretle takip ettim. Herkes olumlu olumsuz yanlarını tartıp kendisi karar versin kalmaya bence. Bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir cağda aldatılan da aldatilsin. Otomatik katılım başladığında ben devam ettim eşim çıktı. Dün baktım aylık gelirimin 1000 de 5 i civarında bir kesinti var ruhum bile duymamış. Toplam tasarruflarımın 100 de biri civarında bir tasarruf olmuş. Şimdi ben bundan çıksam sn yetkisize ne zararı var kalsam sn human ve discretus a ne zararı var.

Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Hayatımda hicbir zaman benden farklı düşünen bir insanı kendim gibi dusunmeye ikna etmeye çalışmadım. Aksini ısrarla yapmaya çalışanları da hayretle takip ettim. Herkes olumlu olumsuz yanlarını tartıp kendisi karar versin kalmaya bence. Bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir cağda aldatılan da aldatilsin. Otomatik katılım başladığında ben devam ettim eşim çıktı. Dün baktım aylık gelirimin 1000 de 5 i civarında bir kesinti var ruhum bile duymamış. Toplam tasarruflarımın 100 de biri civarında bir tasarruf olmuş. Şimdi ben bundan çıksam sn yetkisize ne zararı var kalsam sn human ve discretus a ne zararı var.
    size zararı yok elbette..duruma göre.. yaptığınız fon seçimlerine göre.. bazı insanlar zararda olabilir bazıları da karda..

umarım karlı durumdasınızıdır..

ama ben zorla sisteme sokulursam bana zararı var.. bunu anlatmaya çalışıyorum..

bu arada düşük ücretliler için kesilen rakamlar oldukça önemli.. zorla kesilen 100-150 tl eve et götürebilmekle götürememek arasındaki fark olabilir.. cidden durum budur.. 15 bin brüt mertebesinde olanlar içinde aslında ayda en az 400-500 tl demek.. insanlar bu parayı kendileri yönetmek istiyorsa karışmamak lazım.. millet sonuçta her türlü vergisini veriyor..sigorta şirketlerinin ve hukumetin kölesi değiliz.. kendi zevklerimiz, tercihlerimiz var bu parayı nasıl değerlendireceğimiz konusunda..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by hayatgusel Yazıyı Oku
    Hangi şirkete geçtiniz hangi fondasınız tşk
    https://musteri.nnhayatemeklilik.com...nce?FonDef=OEL

Para Piyasası Fonundayım...Fon içeriğinin küçük bir kısmı Borsa, kalanı daha ziyade Vadeli mevduat ve repo gibi risksiz enstrümanlar...Hükümet tarafından yapılan son açıklamada 12 ay ve üzeri vadeli mevduattan stopaj kesilmeyeceği açıklanmıştı...Fonlarını bu tür vadeye bağlayan BES şirketleri için gayet güzel bir haber bu...Diğer konu, Fon yöneticisi İş Portföy...Bana göre piyasadaki en profesyonel ekip ve bugüne kadar sağladıkları getiri piyasa ortalamasının üzerinde...Bu tür detaylara çok dikkat ederim ....Fon alıp satmak ciddi iştir...

6. Şimdi bu ismen zikredilme konusunu reklam gibi algılayan var...Hatta gerilerde ufaktan ufaktan sızıntıladılar bunu...Yemezler yavrum...Bundan sonra bu tür paylaşımlar hızlanarak artacak...Fon getirilerini mukayese etmek için yeterli vakti olmayan katılımcılar bu tür başlıklardan öğrenecekler hangi fonun ne kadar getiri sağladığını, nasıl yönetildiğini, şirketlerin müşterileriyle olan iletişimini...

Yan gelip puro tüttürmeye devam edeceğini sanan fon yöneticileri bu gelişmelere şimdiden hazır olsunlar yani...Eşinin, dostunun ya da diğer başkalarının hisselerini Hisse Fonlarında boş beleş taşıyıp aldıkları komisyonları çıtırlarla yeme devri geçti artık...Buralarda yazanların bir kısmı da bu minvalde taşeron, bunun da farkındayız...Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak abi...Sizin adınıza gayet üzgünüm...

hahhaaaa.. komedi..

saadet zincirini savunan adam başkalarını taşeronlukla suçluyor. komedi..ayna nerde verin şuna..

bu fonlar neden yıllardır iyi getiri getirmedi de şimdi uyarmak zorunda kalıyorsun ??? sistemdeki kötü niyet çok açık değil mi o zaman.. yıllardır sürekli yeni kanunlar çıkardılar ama bitiremediler sözde "aksaklıkları"..

bizler hakikati savunuyoruz: isteyen sistemde kalsın ama istemeyen zorla sokulmasın sisteme..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku

Bende tefas olayının sistemi olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum, umarım kısa süre içinde hayata geçer.

Sayfa 102/453 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •