Sayfa 113/454 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 897 - 904 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Meseleye objektif bakmak lazım.

Sistem zorunluda olsa olmasada %25 coğu kımseyı cezbedebiliyor. Otomatık katılımdakı çıkısın buyuklugunun sebebını sıstemın kötülüğüne yormakta objektif değil bence.

Sistemden cıkanların büyük bir kısmını eğitimsiz ve besin ne oldugunu bılmeyen kısıler kaplıyor beyaz yakanın cogu zaten ya kendı besı var yada bızım gıbı besı eleştiren kişiler.

Dolayısıyla devletın saçmalıdıgı kısım şurası önce eğitimini vermeli bes nedir nasıl birşeydir neler yapılabılır fon ne işe yarar getirisi götürüsü nedir zart zurt once bunları anlatacaklar mıllete. Ondan sonra katılmak ısteyenlerı ekleyecekler.

Ayrıca katılmak ıstemeyenlerı seneye bırdaha seneye bırdaha kayıt yapıp durmayacaklar hayır amaç ne fikrim değişirse zaten gıder soylerım

Sistem iyi ise ben girmedim diye beni pişman ettir bende gideyim kapında köle olayım benıde kaydettttt diye.

hatta bana acı cektır 1 sene daha beklet gırmemı engelle basta gırmedıysem.

Dayatma iyi niyet değil kardesım cahillerin sistemde kalması ıcın elınden gelenı yapmaktır. Politika yanlış izleniyor. O kalanların coguda yanı artmış diyorsunuz ya katılım artmış biraz once anlattım nasıl arttıgını dayata dayata dayata dayata nalet gelsin artık ugrasamam tmm dursun bari bunlamı ugrasıp duracam dıye bıkanlar.

bankalar oyalayıp duruyor cıkarmamak için arıyorum sıstemlerımız su an da yogunluktan dolayı............
    ertesi gün ararsın cıkısı yapmazlar cıkıs yaparlar para 20 gun sonra yatar ertesı ay tekrar uye ederler daha gecen ay cıktım dersın efendım bıze lıste gelıyor oyle kaydedıyoruz derler.

Peşimi bırakmıyorlar sülük gibi yapısıyorlar arkadaş. AMa bir dakıka ya tüm bunların hepsini benim iyiliğim için yapıyorlar tabi ya benım cok para kazanmamı tasarruf etmemı ıstıyorlar zengın olmamı ıstıyorlar ondan.

Kendii besinizi sevin önerin artık ugrasamam da zorunlu bese karsı olalım arkadaslar zorunlu bese karsıyım once egitimi ver anlat sonra kabul edenleri üye et illa birşey yapmak istiyorsan.

bak buna okeyım ama hiçbirşey bilmeyenlerı kaydetmek sapkınlık.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. .
    .
    Madem sen bu % 25 mevzusunu takıntı yaptın...O halde bu mevzu nasıl başladı hatırlayalım herkes de görsün o zaman...Şimdi bu arkadaş 177 nolu mesajında Devlet Katkısındaki erimenin devam ettiğinden bahsetmişti...Ekran görüntüsü aşağıda:

http://www.hisse.net/topluluk/showth...88#post2477688

Bunun üzerine ben, hemen alttaki 182 nolu mesajımda, sisteme buradan sokulacak paralara yatırılan Devlet katkısı ile ilgili % 25 artacağı öngörüsünde bulunmuşum...Şimdi hemen aşağıda mesajı yazdığım tarihle bugün gelinen noktada VEI yani Vakıf Katkı Fon'un getisine bakıyoruz...Ne kadar abi: % 19.73

Ekran görüntüsüne inanmayanlar aşağıdaki linkten tarihleri girip baksınlar...

https://www.vakifemeklilik.com.tr/bi...Hesaplama.aspx

Kaldıki orada herhangi bir vade de vermemişim, gayet subjektif bir değerlendirme yani...Bakın, bu iddiamda da ısrarcıyım; tahvil faizlerinin % 20-25 aralığında gezindiği bir yerde içerik olarak minimum % 75'i hazine kağıdı olması zorunlu olan bu fonların zarar ettireceğini düşünene ne denir bilemiyorum...

Bütün bunlardan sonra bu tartışmayı kapatıyorum...Kendini de aptal konuma sokmayı bırak evladım...Senin sandığından zeki insanlar var burada...

fanboy olayları anlayamıyor hala..

faizler artarsa tahvil getirileri ne olur ?? 2 agustosta yazmışım.. faizler artarken..

benim yazımı anlamadan kafasına göre grafikle söylediğimin yanlış olduğunu ispat etmeye çalışıyor.. 5 ay sonrasını referans alarak.. zavallıca bir hareket..

tüm iddiaları çökmüş birisinin çırpınışları olarak görüyorum bunu..son cümleni ayrıca iade ediyorum.. burada yeterince rezil oldun son zamanlarda..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,237
     Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Sv. antipanik...Kendi portföyümüzü yönettik de Katkı Fon'u yönetmek kaldı...Sen bari yapma sevgili dostum...2018 yılını çok cüz'i bir karla kapamak zorunda kalacağım aptalca 2 hamlem yüzünden...Buradakilerin de derdi zorunlu morunlu olması değil, komple sistemi yok etmek...Bunu en iyi bilenlerden biri sensin...Hatırla 3-4 yıl önce burada yazılanları lütfen...O zaman OKS mi vardı ?...

*

Neyse...

Herkese yeni yıllar diliyorum arkadaşlar...Yeni yıl, herkesin bolca kazandığı sağlık ve huzur dolu bir yıl olur inşallah...

Saygıyla...
    Dostum ben burada yıllarca yazdım. Eski hissenette bu konuda bes fonlarının uzun vadeli “Finnet” yazılımı ile grafiklerini paylaştım.
    Beste trend grafik takibi mi olurmuş diye dalga geçenler oldu.
    O dalga geçenler o günde vardı bugünde var ve hep olacak.

Özetle bes’ e yatırım yapmayı bilen de anlayan da olacak. Onlar senin benim gibi sistemde iyi yatırım yapmayı başardığı için sistem yanlısı yazacak. Bazıları da aksini.

Bes sisteminde fonlardan alınan vergiler vadeli mevduat, döviz, borsa eurıbond vb yatırım fonlarından daha düşük.
    Özetle menkul yatırım araçları içinde en az kesinti beste.

Geriye bes fonlarını iyi yönetmek ve risk almayı bilmek kalıyor.
    Sistemin tek eksiği devlet katkı fonunun tek fonda toplanması ve bunu yönetme imkanı verilmemesi.
    Bu mesajdan sonra daha önce paylaştığım uzun vadeli getiriler tablosunu koyacağım.

Ben burda hep verilerle konuştum. Ve burdaki tek amacım bir ky olarak insanların ilerleyen yaşta bana minnet ve teşekkür borcu.
    Başka bir gram amacım yok

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,237
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Yaw siz şu euroband fonu başlığında yazan antipanik misiniz ?geçen yıllarda
    .

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Aynen öyle.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Aynen öyle.
    Yaw dostum senmiydin yaw....ben turgutbey..... nasılsın?

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

bu arada mevzunun başladı dediği noktanın da asıl noktayla ne alakası var.. fanboy işte ! o konuda da yanlış zaten dedğim gibi.. faizler artarsa tahvil fiyatları düşer.. simple..

esas konu çıkışlar: çıkış olmadığını iddia etti.. ama iddiası elbette çöktü verdiğimiz kanıtlarla..bakan M.Şimşek kendisi bizzat söyledi..

diğer iddiası devlet katkısını fon getirisinin üzerine ekleyerek yıllık %45 getiri oldu filan gibi abuk bir şey söylemesi.. onu da gösterdik.. yanlış yapıyorsun dedik.. kendi kendine hayal kuruyor %45 getiri elde ettim diye..

bunlara hiç değinemiyor.. top ağlarla buluşmuş..

peki ne yapıyor.. kesin doğru bir önermeyi 5 ay sonra doğru değil diye ispatlamaya çalışıyor
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8. http://www.hisse.net/forum/showthrea...48#post8398248

Biraz da nostalji yapalım...Ne günlerdi yaw...Merak edenler 3-5 sayfa okusun abi...Çocuklarınıza anlatırsınız...Gülmekten karnınız ağrıyabilir ama, başlarken haplarınızı felan yanınıza alın...

na hah hah haaaaa !...

Sayfa 113/454 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •