Sayfa 114/453 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 905 - 912 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. İşte böyle...Gayet tabi ki bugün burada yazılanlar da tek tek arşivlerimize girmekte...Günü zamanı geldiğinde çıkacağız halkın huzuruna...Kim ne demiş, neyi savunmuş, gerçekleşmeler ne olmuş Allah ömür verirse göreceğiz...

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku

http://www.hisse.net/forum/showthrea...48#post8398248

Biraz da nostalji yapalım...Ne günlerdi yaw...Merak edenler 3-5 sayfa okusun abi...Çocuklarınıza anlatırsınız...Gülmekten karnınız ağrıyabilir ama, başlarken haplarınızı felan yanınıza alın...

na hah hah haaaaa !...
    anlama kapasiteni öğrenmek için soruyorum.. bu mesajlarda ne gördün

bakanın kendisi %25 katkının sonsuza kadar sürmeyeceğini belirtti zaten.. yeni ortaya çıkan bir uygulamada bir çok konu belirsizken dile getirilen görüşler..

2013 yılına gitmişsin.. bugun ku konularda rezil olduğunu böylemi saklamayı planlıyorsun..

anlat öğrenelim
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

İşte böyle...Gayet tabi ki bugün burada yazılanlar da tek tek arşivlerimize girmekte...Günü zamanı geldiğinde çıkacağız halkın huzuruna...Kim ne demiş, neyi savunmuş, gerçekleşmeler ne olmuş Allah ömür verirse göreceğiz...
    senin %45 meselesi noldu ??

bu yıl %45 getiri mi elde ettin BES ten.. %20 fon + %25 devlet katkısı = %45
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,219
    Aralık ayı başında paylaştım. Tabloyu iyi okuyup faydalanan da var. Bu güzel haber.

Kötü haber şu; çok fazla dedikodu mesaj var. Çoğunun içinde rakam veri yok:

Hanımlar beyler: dedikodu yapmayı sistemin dedikodusunu yapmayı bırakın.
    Rakamlarla konuşun. Millete sistemden nasıl para kazanacaklarını anlatın.

SHOW ME THE MONEY!!! (Bana parayı göster. Bilerek büyük harfle yazdım. Paranın nasıl kazanılacağını içeremeyen gönedriler benim için “ÇÖP” tür. Bilgi kirliliğidir

5. Özetle bes’ e yatırım yapmayı bilen de anlayan da olacak. Onlar senin benim gibi sistemde iyi yatırım yapmayı başardığı için sistem yanlısı yazacak. Bazıları da aksini.
    Borsanın % 25 kaybettiği bir yılda bir çok BES yatırımcısı (sanırım sayın asugaguga https://eksisozluk.com/entry/67760679 lider, bu vesileyle kendisini tebrik ediyorum) % 25 Devlet katkısına ilave olarak ciddi miktarda kazançla kapadılar...Ve bu durum hisse sahibi olup zararda olanları oldukça negatif etkiliyor bunun farkındayım ama bence bu kadar basit değil dostum...Eski yazılanları çok çabuk unutmuşsun maalesef...

İyi yıllar...Sabah Amasya'ya uçuyorum anamın yanına...

Görüşmek dileğiyle...Saygıyla...

Katkı fonlarının getirileri Ağustos ayından bugüne faizlerle orantılı olarak % 25' ulaşmış vaziyette...% 75'inin Hazine kağıtlarında tutulma mecburiyeti olduğuna göre önümüzdeki dönemde en kötüsünün getirisinin % 20 olması gerekir...Bunu beceremeyen BES şirketlerini kıçına tekmeyi vurun abi...Bu bahsettiğim % 20 rakamı, Devletin verdiği o beğenilmeyen % 25'in üzerine konulacak...Hatırlatayım da matematiği zayıf olanlar anlasın...Bilale anlatır gibi anlatıyoruz daha ne yapalım arkadaş valla anlamadım...
    %45 meselesi burada ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,219
     Alıntı Originally Posted by reaktif Yazıyı Oku
    Sn.anti panik,

Paylaşımlarınızdan ve düzenli yayınladığınız tablolardan çok faydalanmıştım ve faydalanmaya devam ediyorum, sizi daha sık görmek isteriz, elinize sağlık.
     Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Merhaba Herkese,

Allianz Yaşam fonlarının daha önce yayınladığım fon fiyat ve yıllık getiri verileri tablosunu güncelledim.

Bu yıl TL bazlı varlıklar ve özellikle BIST'e bağlı fonlar zayıf kaldı.
    Ayrıca dış borsa bazlı fonlardan da ALR nin getirisi $ bazlı kamu borçlanma araçları seviyesinde kaldı.

Yani önümüzdeki dönem bir global kriz olmaz ise bu fonlarda poansiyel var diyebiliriz.

Yıllık getiriler haricinde son 3 kolonda 7 yıl, 5 yıl ve 3 yıllık getirileri de ekledim. Tabloyu 5 yıllık getiri kolonuna göre büyükten küçüğe sıralattım.

03.05.2013 de kurulan AMF devlet katkı fonunun o zamandan bu yana getirisi sadece %33 ve enflasyon karşısında erimiş görünüyor.

İşte getiri tablosu. Mümkünse A3 ebatta çıktı alıp inceleyin. Çok işe yarayacak.
    Son düzenleme : anti panik; 28-12-2018 saat: 21:18.

bu arada sistem zorunlu olmadığı sürece bizim için sıkıntı olmadığını defalarca söyledik..

ama bu fanboy sanki sistemin olmamasını istediğimizi sanıyor..yanlış olduğu gösterilen noktaları unutturmak için farklı konulara çekiyor mevzuyu..

ana itiraz konuları sistemin zorunlu katılım halini alması ve çıkışların zorlaştırılması..

onun haricinde burada BES fanları yuksek getiri çıktıları gösterebilirler..

kazananlara tebrikler..

ancak ülkede bir çok insan yatırım konularında bilgisiz olduğu için çok fazla memnuniyetsizlik olacağınıda tahmin ettmek zor değil..

zaten halkın nabzı tutulduğunda genelde getirilerden çok fazla şikayet olduğu görülüyor..

Sayfa 114/453 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •