Sayfa 115/454 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 913 - 920 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Bunun neresinde % 45 yazıyor evladım göster bakayım bana....Yazmamayım, çocuk gülünç durumlara düşmesin, zaten yeterince rezil oldu diyorum hala şu yaptığına bak...

Lütfen uzatma bu konuyu sv. kardeşim...Yazık ettin kendine yahu...

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Dostum ben burada yıllarca yazdım. Eski hissenette bu konuda bes fonlarının uzun vadeli “Finnet†yazılımı ile grafiklerini paylaştım.
    Beste trend grafik takibi mi olurmuş diye dalga geçenler oldu.
    O dalga geçenler o günde vardı bugünde var ve hep olacak.

Özetle besâ€╠e yatırım yapmayı bilen de anlayan da olacak. Onlar senin benim gibi sistemde iyi yatırım yapmayı başardığı için sistem yanlısı yazacak. Bazıları da aksini.

Bes sisteminde fonlardan alınan vergiler vadeli mevduat, döviz, borsa eurıbond vb yatırım fonlarından daha düşük.
    Özetle menkul yatırım araçları içinde en az kesinti beste.

Geriye bes fonlarını iyi yönetmek ve risk almayı bilmek kalıyor.
    Sistemin tek eksiği devlet katkı fonunun tek fonda toplanması ve bunu yönetme imkanı verilmemesi.
    Bu mesajdan sonra daha önce paylaştığım uzun vadeli getiriler tablosunu koyacağım.

Ben burda hep verilerle konuştum. Ve burdaki tek amacım bir ky olarak insanların ilerleyen yaşta bana minnet ve teşekkür borcu.
    Başka bir gram amacım yok

50 bin tl (herhalde makul bir rakam) bir BES fonunda her ay fon işletim kesintisi (her yerde farklı adlar kullanılabiliyor) ne kadar ? bu kesintiler aslında her gun yapılmıyor mu? fonun türüne göre de değişiyor ..

vergi haricinde bunu da bilmek gerekir..zira bazı yatırım türlerinde evet vergi var sonuçta ama süreç boyunca fon gideri olmayablir zira fon değildir ilgili yatırım!
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,232
     Alıntı Originally Posted by reaktif Yazıyı Oku
    Sn.anti panik,

Paylaşımlarınızdan ve düzenli yayınladığınız tablolardan çok faydalanmıştım ve faydalanmaya devam ediyorum, sizi daha sık görmek isteriz, elinize sağlık.
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    bu arada sistem zorunlu olmadığı sürece bizim için sıkıntı olmadığını defalarca söyledik..

ama bu fanboy sanki sistemin olmamasını istediğimizi sanıyor..yanlış olduğu gösterilen noktaları unutturmak için farklı konulara çekiyor mevzuyu..

ana itiraz konuları sistemin zorunlu katılım halini alması ve çıkışların zorlaştırılması..

onun haricinde burada BES fanları yuksek getiri çıktıları gösterebilirler..

kazananlara tebrikler..

ancak ülkede bir çok insan yatırım konularında bilgisiz olduğu için çok fazla memnuniyetsizlik olacağınıda tahmin ettmek zor değil..

zaten halkın nabzı tutulduğunda genelde getirilerden çok fazla şikayet olduğu görülüyor..
    Düzeltme: bes fanları değil. Bes “fonları”

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,232
    50 bin tl (herhalde makul bir rakam) bir BES fonunda her ay fon işletim kesintisi (her yerde farklı adlar kullanılabiliyor) ne kadar ? bu kesintiler aslında her gun yapılmıyor mu?

vergi haricinde bunu da bilmek gerekir..zifa bazı yatırım türlerinde evet vergi var sonuçta ama süreç boyunca fon gideri olmayablir zira fon değildir ilgili yatırım!
    Benim paylaştığım tabloda kesintiler sonrası rakamlar var ve tiko para.

İlave: likit bes fonlarında kesinti %6. Vm de %15 dir.
    Ancak oturup paylaştığım getiri tablosu gibi kesinti tablosu yapmak lazım.
    Bu konuda Allianz yaşamdan eğitime gelen uzman kısa bilgi verdi ve bunlar doğru.

Çünkü devlet tasarrufu teşvik etmeye çalışıyor.

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku

Bunun neresinde % 45 yazıyor evladım göster bakayım bana....Yazmamayım, çocuk gülünç durumlara düşmesin, zaten yeterince rezil oldu diyorum hala şu yaptığına bak...

Lütfen uzatma bu konuyu sv. kardeşim...Yazık ettin kendine yahu...
    uzatan ve alakasız noktaya çeken sensin.. kendi yazını anlamıyormusun.. yazık gerçekten.. "%25 in üzerine konulacak" diyorsun.. yani toplanacak..

bu kadar izah ettirme bize bu kadar basit şeyleri..akşamdan beri durmadan rezil ettin kendini..sakin ol.. yazılanları anla..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Benim paylaştığım tabloda kesintiler sonrası rakamlar var ve tiko para.
    siz yazınızda BES te daha düşük vergiler var dediniz.. ama vergiler tek başına önemli değil.. BES fonlarında her gun kesinti yok mu? toplam fon büyüklüğü üzerinden.. bu da getirileri düşürmez mi? alternatif yatırım araçlarının bazılarında sonuçta sadece vergi var, fon işletim gider kesintisi yok..

mesela hisse alım satımında vergi de yok.. sadece alım satım komisyonu var ki çok düşük olabiliyor..ve bir kere ödüyorsun.. yıllarca satmazsan tek kuruş ekstra masraf olmaz.. sadece cüzi bir saklama masrafı olablir..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,232
     Alıntı Originally Posted by reaktif Yazıyı Oku
    Sn.anti panik,

Paylaşımlarınızdan ve düzenli yayınladığınız tablolardan çok faydalanmıştım ve faydalanmaya devam ediyorum, sizi daha sık görmek isteriz, elinize sağlık.
    siz yazınızda BES te daha düşük vergiler var dediniz.. ama vergiler tek başına önemli değil.. BES fonlarında her gun kesinti yok mu? toplam fon büyüklüğü üzerinden.. bu da getirileri düşürmez mi? alternatif yatırım araçlarının bazılarında sonuçta sadece vergi var, fon işletim gider kesintisi yok..
    Yok işletim giderleri yıllıktır.

Sayfa 115/454 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •