Sayfa 117/453 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 929 - 936 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,217
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    istemiyorsanız yazmayın.. yazmak zorunda değilsin sonuçta..

konuştuğumuz şeyler senaryolardaki şartlara göre farklı olabilir..

endeks 30 içinde öyle hisseler seçmiş olabiliriz ki tüm diğer getirilere fark atabilir..

konu bu değil.. siz vergi az dediniz BES te.. ben ise tek olay vergi değil kesintiler var ayrıca dedim.. konu budur..

kesintiler mesela, 15 yıl kalıyorsan BES te , tüm bu süre boyunca sürekli alınacak.. ama hisse yatırımcısı uzun süre elinde tutarsa saklama masrafı hariç hiç bir masrafı yok..

masraflar her zaman önemlidir..gerisi hangi fon (BES) veya hangi hisseler (normal yatırımcı) oldupuna göre değişir.. ama masraflar sistemden çıkış olduğu için (negatif bir şey) her zaman önemlidir..
    Yoo ben tabloyu bes harici yatırım araçları 3-5-7 yıllık getiri tablosunu sizden bekliyorum.
    Hani benim yaptığım tablo gibi altta.

Kusura bakmayın çok mesajınız var ama bana hiçbir faydası olan yok.

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Yoo ben tabloyu bes harici yatırım araçları 3-5-7 yıllık getiri tablosunu sizden bekliyorum.
    Hani benim yaptığım tablo gibi altta.
    amaç ne ? konuyu anladık mı ?..

masrafları sordum sizde benim sorumla alakasız bir yanıt verdiniz..

cevap vermek zorunda değilsin demiştim..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,217
    amaç ne ? konuyu anladık mı ?..

masrafları sordum sizde benim sorumla alakasız bir yanıt verdiniz..

cevap vermek zorunda değilsin demiştim..
    Bilgini dök diye yazdım. Sürekli besi eleştiren mesajların var. O zaman daha iyisi varsa sizden öğrenelim.

Bilgini dök diye yazdım. Sürekli besi eleştiren mesajların var. O zaman daha iyisi varsa sizden öğrenelim.
    alakasız yine.. trade ve yatırım işlemlerini buraya nasıl dökeceksin.. sen 6 defa fon değiştiriyorsun diyelim (rakam değişiyor sürekli herhalde) ben ise belki 10 defa bir ay içinde garan alıp satıyorum.. veya başka kagıt..

bu işlemlerde zamanlama önemli.. iç güdüler önemli..

ama masraflar her zaman önemli.. masrafları merak ettim.. masraflar önemli olduğu için.. ama sizin amacınız başkaymış anlaşıldığı kadarı ile..

evet.. eleştirdiğim nokta BES te zorunlu katılım..diğer adıyla OKS.. herhalde gayet makul bir eleştiri..

ve girenlerin büyük çoğunluğu çıktığına göre ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,217
    alakasız yine.. trade ve yatırım işlemlerini buraya nasıl dökeceksin.. sen 6 defa fon değiştiriyorsun diyelim (rakam değişiyor sürekli herhalde) ben ise belki 10 defa bir ay içinde garan alıp satıyorum.. veya başka kagıt..

bu işlemlerde zamanlama önemli.. iç güdüler önemli..

ama masraflar her zaman önemli.. masrafları merak ettim.. masraflar önemli olduğu için.. ama sizin amacınız başkaymış anlaşıldığı kadarı ile..

evet.. eleştirdiğim nokta BES te zorunlu katılım..diğer adıyla OKS.. herhalde gayet makul bir eleştiri..

ve girenlerin büyük çoğunluğu çıktığına göre ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor..
    Tamam nasıl yaptıysan 3-5-7 yıllık seçimini ve getirilerini tablo grafik vb yaz.
    Rakam görelim.

bu işleri biliyorsan eğer çok manasız bir soru olduğunu biliyor olmalısın..

BES hisse fonu veya normal hisse alım satımında yatırımcının kararları önemli..

ve yatırımcıya göre değişir.

ama masraflar, eğer varsa, yatırımcıdan bağımsız olarak tüm işlemlerde getirileri negatif etkiler.

dolayısıyla bilgim var merak etme.. ama şu kadar getiri yaptım diye bir gösteri içinde değilim..olayın temeline hakim olanlar için masrafların ne kadar önemli olduğunu bilerek bir soru sordum ama alakasız bir yöne saptı olay..

hafta sonu bir kaç alternatif yatırım aracını BES ile karşılaştıracağım senin verdiğin tablodaki 2011 referans alarak..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,217
    bu işleri biliyorsan eğer çok manasız bir soru olduğunu biliyor olmalısın..

BES hisse fonu veya normal hisse alım satımında yatırımcının kararları önemli..

ve yatırımcıya göre değişir.

ama masraflar, eğer varsa, yatırımcıdan bağımsız olarak tüm işlemlerde getirileri negatif etkiler.

dolayısıyla bilgim var merak etme.. ama şu kadar getiri yaptım diye bir gösteri içinde değilim..olahyın temeline hakim olanlar için masrafların ne kadar önemli olduğunu bilerek bir soru sordum ama alaksız bir yöne saptı olay..
    Hocam kusura bakma red listeme ekleyecektim ama..

Çok Pardon hafta sonunu bekliyorum o zaman.

Sayfa 117/453 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •