Sayfa 12/454 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 89 - 96 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by mithrandir Yazıyı Oku
    Dış borçlanma araçları fonları dövize endeksli fonlardır. Anadolu hayatta 1. dış borçlanma araçları fonu dolar ağırlıklı, 2.dış borçlanma araçları fonu euro ağırlıklıdır mesela. Kamu emeklilik şirketlerinin fon seçenekleri daha kısıtlı özel şirketlere göre. Fonların içerikleri hakkında şirketlerin internet sitelerinde açıklamalar bulabilirsiniz.
    Okumaya basladim

1. borclanma araclari dolar olmasi iyi ben onu istiyordum. Acaba asagida benchmark dedigi sey nedir?

Birde butun BES fonu oneren sirketler arasinda en dusuk gider rasyosu olani nereden bulurum? (expense ratio)

2. Anladığım kadarıyla benchmark fonları karşılaştırmada kullanılıyor. Fonların birbirlerine karşı getiri performanslarının ölçülmesi için kullanılıyor. Ordaki fonların getirileri karşılaştırılmış benchmark değerleri ile. Bir nevi karşılaştırma birimi gibi bir şey. Biri son 3 ayda 5 birim kazandırırken öbürü 10 birim kazandırmış gibi.

Ahmetg Guest
    Asagidaki iki farkli fon maliyeti farkli olarak mi aliniyor yani ikisini toplamamiz mi gerekiyor toplam maliyeti bulmak icin?

ikincisi butun BES fonu oneren sirketler arasinda en dusuk gider rasyosu olani nereden bulurum? (expense ratio)

4. risk ne kadar artarsa getiri o denle artar

risk ne kadar düşerse getiride okadar düşecektir.

paranın işleyiş biçimi böyle malesef.

O yuzden hangi kazancı istiyorsa o denle rıskıde almıs olursun.

ancak getiriyi sabit tutup rıskı dusurmenın bır yontemı aslında mevcut.

buda geleceği tahmın etmek örnegın su an borsa fornuna gırmek rısklı zaten tepelerde borsa çıkar dıye rısk almak mantıksız.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Ahmetg Guest
    Butun fonlari karsilastiran bir site buldum

http://www.tefas.gov.tr/FonKarsilastirma.aspx

Asagidan gorulecegi uzere butun doviz bazli fonlari maliyetlerine gore siraladim simdi bunlari inceliyorum artik dolara en cok korole olani alicaz

6. Finansal danismanim GELIR AMACLI KAMU DIS BORCLANMA ARACLARI adinda olan fonun tamamiyle dolar fonu oldugunu soylerken sirketin call center 'inda calisan yetkili arkadas bu fonun %44 $ %44€ ve kalan %2 diger doviz cinsleri oldugunu söyledi yarim saat anlaşamadık, sonra finansal danışmanlık yapan arkadasi tekrar aradim bana beyefendi size bu bilgiyi veren arkadas muhtemelen içeriğini bilmiyor dedi hangisi dogru söylüyor anlamadim ama tahmin ediyorumki finansal danismanim dogru söylüyor:😉 konuyla ilgili olan bilgilendirirmi acaba

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bu fonlardan şu aşamada hangisini seçmek gerekir bilgilendiriseniz memnun olurum

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Asagidaki iki farkli fon maliyeti farkli olarak mi aliniyor yani ikisini toplamamiz mi gerekiyor toplam maliyeti bulmak icin?

ikincisi butun BES fonu oneren sirketler arasinda en dusuk gider rasyosu olani nereden bulurum? (expense ratio)
    Tek maliyet 1.91 yıllık. Fon işletim gideri genelde fonun riskiyle doğru orantılıdır. Risk arttıkça işletim gideri de artar. Borsa fonlarında, değişken ve esnek fonlarda daha yüksektir bu oran. Bu gideri şirketler fonun günlük getirisinden düşerler. Yani 1 yılın sonunda o fondaki tutardan toplu olarak %1,91 kesilmesi söz konusu olmaz. Fon türlerine göre üst sınır var bu kesinti için. Üç aşağı beş yukarı bütün şirketlerde aynıdır bu oranlar.

Sayfa 12/454 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •