Sayfa 121/454 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221 ... SonSon
Arama sonucu : 3626 madde; 961 - 968 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,248
    Bi anda burası normale döndü. Diskretus adlı vatandaş saydırdı bolca ve ve bir tane veri
    Yazmadan gitti.
    Not: Diskret halten mesafe bırak demektir kuyruk beklerken uzak dur demek yani

Ğ

2.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Tabloyu göremiyorum telefondan. Yarın bakarım.

Ben sadece metafor yaptım.

Ama bir yanlışlık olmalı. Benim torun için 9 yıldan bir kaç aydan fazladır yatırıyorum. Yani 2009’dan beri. Bu devlet katkısı 2013’de devreye girmişti değilmi? Yani ilk 4 sene devlet katkısı yoktu. Son beş senedir almamıza rağmen, Şu an %35 seviyesinden toplam portföye oranı %11. Asgari ücret oranlamadındada sizin söylediğinizden çok daha fazla.

Neyse tabloya yarın bakarım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ilizyonlar var abi niye 45 yasındakılerı sisteme dahil etmiyorlar ?

süre ne kadar yakın olursa okadar kötü süre ne kadar uzak olursa okadar avantajlılar.

emeklılık yasını uzattıkça kazıklanıyorsun emeklılık süresi ne kadar kısa ıse okadar avantajlısın.

Uzun vadede kötü kısa vadede iyi gibi görünüyor sistem tamamen satış polıtıkası uzerıne kurgulanmış sistem.

Yeni girenler anlayamıyor süre uzadıkça sistemin zararlarını ilerde anlayacaklar ama o gun geldıgınde zaten cok geç olacagı için sistemden cıkamayacaklar.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

anti panik olayı yanlış noktalara çekiyorsun.. olayı izah etmemize rağmen anlamamakta ısrar ediyorsun.. red listende olan birisine karşı bu tavrın anlaşılır gibi değil.. benim yazdıklarıma bakma.. okuma..

bu arada "discretus" latince bir ifadedir.. gugildan bakılabilir anlamına..

ama senin tarif ettiğin anlam artık senin adının anlamı oldu.. evet..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

BES i makul bir yatırım aracı olarak görenler var.. bu oldukça normal.. ok..

ama bir de BES fanı haline gelmiş olanlar var ki bunlar farklı görüşlere tahammül edemiyorlar.. saldırganlığı seçiyorlar.. ve konu alakasız noktalara evriliyor..

biz burada OKS sistemi üzerinden genelde yazdık.. ki bu halkıın da önem verdiği bir konu.. %60 mertebesinde çıkışlar olmuş.. hukumet özel önlemler almış bunun üzerine.. gayet önemli bir konu yani..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5. Aklıma bir fikir geldi tabloyu iyice geliştirip size vereyim.

Siz Yani besciler kendı gelecek beklentılerını bu tablo üzerine işleyerek çizsin sonuçların neler cıktıgına tek taraflı degıl çift taraflı bakmış oluruz hem sizin içinde iyi birşey gelecek beklentılerınızın bu simulasyona uyup uymadıgını yıl yıl kontrol edersınız ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,248
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    anti panik olayı yanlış noktalara çekiyorsun.. olayı izah etmemize rağmen anlamamakta ısrar ediyorsun.. red listende olan birisine karşı bu tavrın anlaşılır gibi değil.. benim yazdılarıma bakma.. okuma..

bu arada "dicretus" latince bir ifadedir.. gugildan bakılabilir anlamına..

ama senin tarif ettiğin anlam artık senin adının anlamı oldu.. evet..
    Beni ve yazdıklarımı tablo ve grafikerimi herkes biliyor. Aşağıda alıntı yaptım da.içinde bolca emek var. Senin mesajlarında ise sadece lab lab la. Yani laf ı güzaf.

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Beni ve yazdıklarımı tablo ve grafikerimi herkes biliyor. Aşağıda alıntı yaptım da.içinde bolca emek var. Senin mesajlarında ise sadece lab lab la. Yani laf ı güzaf.
    olay sadece grafik tablo olsaydı milyon tane adamın süper zengin olması gerekirdi..

boş konuşuyorsun..

önemli olan olanları yorumlamak stratejini belirlemektir..

red listene aldığın birisine cevap yetiştirme.. cevap hakkı doğmasın gereksiz.. yorucu biçimde meşgul ediyorsun ortamı..

8. @ctugrul abi sen hata etmişsin eğer kendı adına olan besi en yüksek limitten yatırmıyorsan torununa yaptıgın bes yerine toruna yatıracagın parayı dırek kendı üzerine yatırmalıydın.

Emeklilik yasın yakın oldugu için sisteme en yüksek kazıgı sen sokmuş olacaktın.

Şimdi torunun tee 56 yasına kadar para yattıtırarak aslında sistemin onu kazıklamasını saglıyorsun.

Daha once bu forumlarda önerdim ben bunu 56 yasına 10 sene kalan kımı bulursanız onun uzerıne bes yatırın 2. hesabı acmayın tek hhesap uzerınden para yatırın sıstemı en cok sız kazıklar ve en iyi sekılde siz söğüşlersiniz demiştim.

Bunu arkadaşımada soylememe ragmen hem kendı hemde eşi üzerine yapmıştı 3 yıl sonra ıkısınıde ıptal ettırdı.

Bence eğer yapabılıyorsanız aktarabılıyorsanız hemen yaşı 45 e yakın olan veya kendı üzerinize aktarın besleri.

MESLA İNSANOĞLU SUNU IYICE DUSUNMELI 45 YAS VE UZERINI SISTEME NIYE DAHİL ETMİYORLAR BUNUN ÜZERİNE NİYE KIMSE DUSUNMUYOR TASARRUF TASARRUFTUR YASIN BIR ONEMI VARMI ? SİZCE NIYE 45 YASINDAKILER SISTEME ZORLA SOKULMUYOR.

Sayfa 121/454 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •