Sayfa 128/453 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon
Arama sonucu : 3623 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    gram altında da alışla satış arasında ciddi fark var...Ama yinede ondan alıyorum zaten... TEB de de %100 altın fonu var..Ama çok ilgisiz bir kurum.....bana güven vermiyor.
    tavsiyem TEB 'den gram altın hesabı. %1 faizide var. gayet güzel işliyor. vergisiz.
    ayrıca satmak istersek gram altını dolar olarakta alabiliyoruz.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    tavsiyem TEB 'den gram altın hesabı. %1 faizide var. gayet güzel işliyor. vergisiz.
    ayrıca satmak istersek gram altını dolar olarakta alabiliyoruz.
    syg.
    Evet farkındayım....ama çok ilgisiz bir banka.....yoksa şartları çok iyi.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

finansbank byf leri de var..işe yarıyorlar.. t+2 beklemeden dolar ve altın fonları alabiliyorsun hisse gibi.. anında işlem gerçekleşiyor. ayrıca endeks 30 üzerine bir fonları var.. djist isimli uluslarası bir fonun Türk replikası da var.. ayrıca tahvil üzerine FBIST var.. ancak bu oldukça faydalı tahvil fonunu sonlandırma aşamasında olabilirler, arayıp öğrenmek iyi olur işlem yapmadan önce..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    finansbank byf leri de var..işe yarıyorlar.. t+2 beklemeden dolar ve altın fonları alabiliyorsun hisse gibi.. anında işlem gerçekleşiyor. ayrıca endeks 30 üzerine bir fonları var.. djist isimli uluslarası bir fonun Türk replikası da var.. ayrıca tahvil üzerine FBIST var.. ancak bu oldukça faydalı tahvil fonunu sonlandırma aşamasında olabilirler, arayıp öğrenmek iyi olur işlem yapmadan önce..
    Hepsinden haberim var....ama byf ler sığ ve satması zor oluyor....birde kar uzerinden yüzde 10 stopajı var

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Hepsinden haberim var....ama byf ler sığ ve satması zor oluyor....

djist ve usdtrf oldukça iyi bence.. strateji gereği veya hedge amaçlı bu tür enstrümanları kullananlar için bir avantaj.. matrikste hacimlere bakıyorum zaman zaman.. çok büyük meblağlardan bahsedilmiyorsa eğer idare eder, standart yatırımcı için bir alternatif, t+2 saçmalığı ile uğraşmadan....
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

endeks future short pozisyonundasın..

endeks 2 bin puan düştü.. tamamını kapatmak yerine caride paran varsa mesela endeksin yarısı büyüklüğünde bir endeks/djist byf fon alarak kar al yapabilirsin, %50 kar al yapmış olursun...endeks spot pozisyonu biriktirmek için faydalı olabiliyor..djist tam korrele değil endeksle.. ülkenin likit ve büyük hisselerinden 20 hisse var içinde.. ama endeks 30 byf si tam korrele endeksle.. %99 diyebiliriz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    djist ve usdtrf oldukça iyi bence.. strateji gereği veya hedge amaçlı bu tür enstrümanları kullananlar için bir avantaj.. matrikste hacimlere bakıyorum zaman zaman.. çok büyük meblağlardan bahsedilmiyorsa eğer idare eder, standart yatırımcı için bir alternatif t+2 saçmalığı ile uğraşmadan....
    İyi bir alternatif kabul ediyorum....ama hala sığ.....çok iyi biliyorum..

Sayfa 128/453 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •