Sayfa 13/451 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 3607 madde; 97 - 104 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by winwin Yazıyı Oku
    Finansal danismanim GELIR AMACLI KAMU DIS BORCLANMA ARACLARI adinda olan fonun tamamiyle dolar fonu oldugunu soylerken sirketin call center 'inda calisan yetkili arkadas bu fonun %44 $ %44€ ve kalan %2 diger doviz cinsleri oldugunu söyledi yarim saat anlaşamadık, sonra finansal danışmanlık yapan arkadasi tekrar aradim bana beyefendi size bu bilgiyi veren arkadas muhtemelen içeriğini bilmiyor dedi hangisi dogru söylüyor anlamadim ama tahmin ediyorumki finansal danismanim dogru söylüyor:�� konuyla ilgili olan bilgilendirirmi acaba

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben bir iki fon gozume kestirdim ve direk fon yoneticisine email attim. Daha expense ratio lari bile net belli degil ikincisi gunluk fiyat gecmise donuk lazimki dolara gore karsilastirma yapayim oda internette yok. ABD de bunlarin hepsi vardir oysa.

Tabi hanimefendi Bogaza nazir aksam yemegi ve yurtdisi gezilerinde para sacmaktan zaman bulursa cevap yazar

Bazilari TR de cok guzel yasiyor neyse konumuz bu degil

2.  Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Bu fonlardan şu aşamada hangisini seçmek gerekir bilgilendiriseniz memnun olurum

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Borsa kötü şu durumda. Değişken, esnek fonlar, hisse senedi, borsa fonları kaybettiriyor bu ara. Dövize endeksli fonlar, altın, bono, tahvil, kamu borçlanma araçları, özel sektör borçlanma araçları fonları şu ara daha garanti ve tercih edilebilir duruyor. Ama borsanın toparlama ihtimaline karşı%10-15 oranında hisse senedi fonu da bulundurulabilir. Ortaya karışık takılıyorum ben genelde, hepsinden değişik oranlarda bulunduruyorum. Fakat borsadaki düşüşler çok etkiliyor. Bu yüzden hisse fonlarının oranını iyi ayarlamak lazım.

3.  Alıntı Originally Posted by winwin Yazıyı Oku
    Finansal danismanim GELIR AMACLI KAMU DIS BORCLANMA ARACLARI adinda olan fonun tamamiyle dolar fonu oldugunu soylerken sirketin call center 'inda calisan yetkili arkadas bu fonun %44 $ %44€ ve kalan %2 diger doviz cinsleri oldugunu söyledi yarim saat anlaşamadık, sonra finansal danışmanlık yapan arkadasi tekrar aradim bana beyefendi size bu bilgiyi veren arkadas muhtemelen içeriğini bilmiyor dedi hangisi dogru söylüyor anlamadim ama tahmin ediyorumki finansal danismanim dogru söylüyor:😉 konuyla ilgili olan bilgilendirirmi acaba

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Şirketin sitesinde veya internet şubesinde fonun hangi enstrümanları içerdiğine dair bilgi oluyor genelde.

4. orayı ıyı ayarla burayı ıyı ayarla bunları ayarlayacaksam kendı besimi kendım yaparım daha iyi.

neymıs bu bes ya fon seç dur degıstır dur hangi zaman hangı fona gecegımı bılsem besci olmazdım diyesi geliyor ınsanın

emme velakın c tugrul hoca kızacak sımdı bana :D
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. Teşekkür ederim. Herkesin ıyi finans bilgisi olamaz . Bu forumdan faydalanıyoruz. Birlikte daha iyi yi seçmek istiyoruz.bu konularda birlikte en olumlulu ları seçeceğimiz e inanıyorum. Teşekkür ederim...

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    orayı ıyı ayarla burayı ıyı ayarla bunları ayarlayacaksam kendı besimi kendım yaparım daha iyi.

neymıs bu bes ya fon seç dur degıstır dur hangi zaman hangı fona gecegımı bılsem besci olmazdım diyesi geliyor ınsanın

Haksız sayılmazsın. Fon tercihi yapmak, doğru zamanlamayı tutturmak kolay değil Bes'te. Riski az olanın getirisi de az oluyor haliyle fakat Türkiye koşullarında az ama istikrarlı olarak kazandıran garantili fonlara yönelmek daha mantıklı geliyor bana. Altın, kamu, özel sektör borçlanma araçları fonları, tahvil, bono fonları ve döviz fonları ağırlıklı bir portföy zarar ettirmez hatta iyi de kazandırabilir yerine göre. Hisse senedi ve esnek fonlar kazandırıyor yükseliş döneminde yakalarsan ama düşüşlerde de çok kaybettiren fonlar bunlar. Bu yüzden Bes'te sabit getirili fon tercihi yapan adamı da çok yadırgamıyorum açıkçası.

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Öncelikle C tugrul hocam bana verdiğiniz cevapla ikna oldugumu belirtmek isterim.

evet tabana indiğimizde bizim taban insanımıza ne borsayı nede baska bir yatırım alanını anlatamazsın.

Olsa olsa fonları anlatırsın onuda bilen yok duyan yok bizim tabandaki insanlarımızı böyle devletın %25 verdiği bak devlet var arkanda diye reklam yapıldıgı bes ile değerlendittirebilirsin.

Dolayısıyla borsaya veya diğer yatırım alanlarına daha açık, bilgi ve eğitim düzeyi biraz daha tabanın üstünde kalan kesim bes yerine baska alanları öğrenme ve yatırım yapma hakkını kullanabilir.

Ancak dediğiniz gibi genel tabana inerek baktıgın zaman sarı çizmeli mehmet ağanın BES'den daha alternatıf bir yere girmesi birde bunu becerebilmesi oldukça zor.

Bu sebeple size hak verdim. Haklısınız.

onun haricinde temettü meselesinden bahsedilmiş yine temettü getirisi diye birşey yok arkadaşlar temettü bir getiri çeşidi değildir faiz gibi.

Mevcut paranızın içinden verilen bir paradır yani temettü aldıgınızda %10 temettü aldıysanız paranızın %10 u eksiltilir. Yani gelir melir elde etmezsınız.

dolayısıyla 1,000,000 Tllık Froto alan bir FON Froto hisse yükseldi diyelim %100 gittiğinde 2,000,000 TL ye cıkar portfoyu.

%10 temettü aldıgında 200,000 TL hesaplarına yatırılır (vergi düşmedim) mevccut 2,000,000 TL lik portfoy degerleri aynı gün 1,800,000 Tl ye iner.

Dolayısıyla temettü paralarını cebe atma veya temettüden gelen para diye birşey yoktur zaten o parayı kazanmıştır portfoyde.

Ctugrul hocama sorun oda biliyordur bu olayın nasıl oldugunu. ANcak hala daha bir çok insan temettü parasını faiz gibi ek bir para zannetmektedir.
    Teşekkür ederim Erhan bey. Sizin bu makul açıklamalar karşısındaki olgun yaklaşımınızı hep takdir etmişimidir
    Evet temettü uygulaması, verildiği günün ardındaki gün verildiği miktar kadar sizin portföyünüzden düşülen bir uygulamadır. Hisseye son gün giripte temettü rakamını ekstradan cebine koyacağını sananlar için iyi bir şey değildir, can dahi yakabilir.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    orayı ıyı ayarla burayı ıyı ayarla bunları ayarlayacaksam kendı besimi kendım yaparım daha iyi.

Estağfurullah kızmak haddime mi düşmüş Yaşımız gereği saygı gösterdiğinizin farkındayım.
    Sevgiler.

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Vall enflasyonun %15 oldugu bir ulkede %5 kesinti olmayacak diye parayi 12 aya bolmek zarar etmek demektir
    Ama o 12 ayda para sabit kalmayacak ki.En risksiz fona yatırsan,enflasyon kadar getirisi olur

Sayfa 13/451 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •