Sayfa 132/467 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 3732 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Bu durum hisse senetleri için de geçerli merak etme...Mesela biz TRKCM'daki Gedik ekibine 4.20 den kitlediğimizde hisse tarihi zirvesindeydi...Ama şimdi bir çok hissedar % 30 dan fazla kayıpta...CHP varmış küfür ve hakaretler...Yani dönüp geri alsam o sattıklarımı sen maliyeti kurtardığında ben % 25 kazanmış olacağım...Hangi uzun vade ???..Vade nedir, ne demektir ???

Milyon kere dedik, bu işin vadesi madesi yok; ekranlarda gördüğünüz bütün rakamlar sanal gerçeklik...3 sene tutarım, 5 sene tutarım...Tut valla elini tutan mı var ?...Bilakis senin gibi taşıyıcılara ihtiyacı var bu sistemin, yoksa biz nasıl trade edeceğiz....

Kimse de kusura bakmasın abi, biraz fazla acılı oldu bu yemek tarifi ama burası kreş değil...Ne sevinirim ne üzülürüm...Ha BES mes diyoruz ama bizler de aktif piyasa oyuncusuyuz, merada otlayan koyunlar değiliz yani...BES, çocuklarıma bırakacağım bir miras benim için, gayrimenkul yerine o gibi düşünebilirsiniz bunu... Her ay tıkır tıkır % 25, arkasında Devlet desteği, belanı mı arıyon ?...Hisseden miras olmaz, bir gün bir bakmışın püff olmuş...

Piyasa açılıyor...Bugün yıllık hedefimi tamamlayacak kadar işlem yapmam lazım: yaklaşık 2 milyoncuk...Total ciro hedefim 200 milyondu ve ben daha nescafemi bile içmedim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,408
     Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Bu durum hisse senetleri için de geçerli merak etme...Mesela biz TRKCM'daki Gedik ekibine 4.20 den kitlediğimizde hisse tarihi zirvesindeydi...Ama şimdi bir çok hissedar % 30 dan fazla kayıpta...CHP varmış küfür ve hakaretler...Yani dönüp geri alsam o sattıklarımı sen maliyeti kurtardığında ben % 25 kazanmış olacağım...Hangi uzun vade ???..Vade nedir, ne demektir ???

Milyon kere dedik, bu işin vadesi madesi yok; ekranlarda gördüğünüz bütün rakamlar sanal gerçeklik...3 sene tutarım, 5 sene tutarım...Tut valla elini tutan mı var ?...Bilakis senin gibi taşıyıcılara ihtiyacı var bu sistemin, yoksa biz nasıl trade edeceğiz....

Kimse de kusura bakmasın abi, biraz fazla acılı oldu bu yemek tarifi ama burası kreş değil...Ne sevinirim ne üzülürüm...Ha BES mes diyoruz ama bizler de aktif piyasa oyuncusuyuz, merada otlayan koyunlar değiliz yani...BES, çocuklarıma bırakacağım bir miras benim için, gayrimenkul yerine o gibi düşünebilirsiniz bunu... Her ay tıkır tıkır % 25, arkasında Devlet desteği, belanı mı arıyon ?...Hisseden miras olmaz, bir gün bir bakmışın püff olmuş...

Piyasa açılıyor...Bugün yıllık hedefimi tamamlayacak kadar işlem yapmam lazım: yaklaşık 2 milyoncuk...Total ciro hedefim 200 milyondu ve ben daha nescafemi bile içmedim...
    He he ..eminim öyledir....... rakamlar ortada hala konuşuyorsun yaw....çocuk gibisin aynı ..3 yaşındaki çocuklar olurya...3.5 milyonluk balon diyen...kah kah

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,408
    Neyse herkese mutlu yıllar......yetkisiz sana 3 ,5 milyonluk mutlu yıllar....

4. Bu piyasaları kuranların amacı para kazanmak, bizim gibi ameleleri ise; akan sudan testisini doldurmaya çalışan zavallı köylü kızları olarak niteleyebiliriz...Adamlar, binlerce terabaytlık veriyi milisaniyeler içerisinde analiz edebilecek yapay zekalara sahipler ve sen kalkmış "matriksten çıkışın kodlarını buldum" diyorsun...Hem de kamuya açık bir yerde...Kamuya açık olmasının da artık bir anlamı kalmayacak yakında, zihnimizi okumaya başlayacaklar bu adiler...Tekrar yazıyorum abi, sağlam hisse diye bir şey yoktur; kazandıran hisse vardır...Hedef enflasyonu % 5 gerçekleşeni % 25 olan bir memlekette uzun vade diye bir şey olmaz...

Diğer ve en önemli konu, bu piyasadaki -istisnasız- herkes birbirinin rakibidir...Diyelimki @dudu hocam elindeki malın 1/3 ini aşağıdan geri almak üzere sattı...Eee kime sattı bunu; sana, bana ya da buradaki (piyasadaki) herhangi bir yatırımcıya...Eee bu etik mi peki, gayet de etik...Ha, @dudu hocam benim düşmanım mı, değil; çok saygı duyduğum, ciddi bir rakibim...O kadar... AKSA'da patron ve yardakçıları da bize yıktı malı...Eşşek gibi taşıyoruz 5 yıldır, aha 6 ncı yıla giriyoruz...Bakın bakalım tek bir yazım var mı AKSA başlığında...Yok...Neden yok ?...E, çünkü bu böyledir...Kimseye de yazmayın demiyorum kardeşim; yazın, adabınca; kurallara uygun bir şekilde küfredin boşaltın içinizi şayet bu sizin için gerekliyse...Bu forumlar bunun için var...Ara ara o yazdığım "kitlemek" tabiri de bu piyasanın en latif jargonu...Daha biraz önce çok samimi bir dostum "nasıl kitledim abi" diyerek aradı beni...Gülüştük...Dostluk, arkadaşlık başka; iş başka...Geçen akşam aynı masada rakı içiyorduk...

https://www.youtube.com/watch?v=tqWaexu10zk

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Neyse herkese mutlu yıllar......yetkisiz sana 3 ,5 milyonluk mutlu yıllar....

Sağol aşkım benim...Bütün güzellikler bizim olsun...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,408
     Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Bu piyasaları kuranların amacı para kazanmak, bizim gibi ameleleri ise; akan sudan testisini doldurmaya çalışan zavallı köylü kızları olarak niteleyebiliriz...Adamlar, binlerce terabaytlık veriyi milisaniyeler içerisinde analiz edebilecek yapay zekalara sahipler ve sen kalkmış "matriksten çıkışın kodlarını buldum" diyorsun...Hem de kamuya açık bir yerde...Kamuya açık olmasının da artık bir anlamı kalmayacak yakında, zihnimizi okumaya başlayacaklar bu adiler...Tekrar yazıyorum abi, sağlam hisse diye bir şey yoktur; kazandıran hisse vardır...Hedef enflasyonu % 5 gerçekleşeni % 25 olan bir memlekette uzun vade diye bir şey olmaz...

Diğer ve en önemli konu, bu piyasadaki -istisnasız- herkes birbirinin rakibidir...Diyelimki @dudu hocam elindeki malın 1/3 ini aşağıdan geri almak üzere sattı...Eee kime sattı bunu; sana, bana ya da buradaki (piyasadaki) herhangi bir yatırımcıya...Eee bu etik mi peki, gayet de etik...Ha, @dudu hocam benim düşmanım mı, değil; çok saygı duyduğum, ciddi bir rakibim...O kadar... AKSA'da patron ve yardakçıları da bize yıktı malı...Eşşek gibi taşıyoruz 5 yıldır, aha 6 ncı yıla giriyoruz...Bakın bakalım tek bir yazım var mı AKSA başlığında...Yok...Neden yok ?...E, çünkü bu böyledir...Kimseye de yazmayın demiyorum kardeşim; yazın, adabınca; kurallara uygun bir şekilde küfredin boşaltın içinizi şayet bu sizin için gerekliyse...Bu forumlar bunun için var...Ara ara o yazdığım "kitlemek" tabiri de bu piyasanın en latif jargonu...Daha biraz önce çok samimi bir dostum "nasıl kitledim abi" diyerek aradı beni...Gülüştük...Dostluk, arkadaşlık başka; iş başka...Geçen akşam aynı masada rakı içiyorduk...

https://www.youtube.com/watch?v=tqWaexu10zk
    Yav bi git işine yaw ...getiriler ortada......daha ne konusuyon...yanağından bir fırt alacak adammi ariyon ne? Fonların tüm performansi ortada....Alacan sağlam hisseyi en az 5 sene bekliyecen.gerisi lafı guzaf...senin en baba fonun bile 8 yılda %250 civarı getiri sağlamış....milletin kafasını ütüleme ....coguda %100 un bile altında.. tabi utanma lazım insana...nerdeee

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,408
    Beğenmediği Aksa bile 8 yılda %372 gtiri sağlamış..son zamnlarda nerdeyse %50 düşmesine rağmen......Mavracı yetkisiz seni....Aha işte sana bir kapak daha... Bekleyecen...başka yolu yok..Kısa vade hisse yatırımı olmaz.......Anla artık..ısrar etme...[IMG][/IMG]

8. 2019 yılı başındaki BES portföyüm...Bu poliçelerden biri abi diğerleri de tıpkısının aynısı; hepsini asmaya gerek yok, yıl sonunda ölmezsek paylaşırız sonucu...

https://docdro.id/Cqe2axQ

Sayfa 132/467 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •