Sayfa 140/453 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 3622 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Garanti emeklilik, altın fonu seçen yatırımcıların devlet katkısı birikimini "KATILIM KATKI EYF " adlı bir fonda değerlendiriyor, bu fon faiz hassasiyeti olanlar için sanırım, diğer devlet katkısı fonuda tahvil içeren "KATKI EYF" adlı fon, 2018 getirilerini aşağıda paylaşıyorum, sizlerde durum nedir merak ettim, ayrıca kira sertifikası içeren fonlar hakkında detaylı bilginiz varmı.

2018 Getirileri,
    KATILIM KATKI EYF : %13,9
    KATKI EYF : %1

https://www.garantiemeklilik.com.tr/...performanslari

2. Merkez Bankasının faizlerde değişikliğe gitmemesi benim gibi Para Piyasası Fonunda olanlar için gayet güzel...Sonuçta devletimizin verdiği sıfır risk faizi hüpletmek biz yatırımcıların en sevdiği iş...% 25 ler zaten yatıyor hesaba tıkır tıkır...Maşallah abi, hazine bize çalışıyor resmen...Asıl siz Katkı Fon getirilerini seyredin şu önümüzdeki 1-2 ay içerisinde...Valizleri hazırlayın; tatil valizlerini değil para valizlerini...

na hah hah haaaaa !...

3. NN Hayat Katkı Fon (IGE) aylık getirisi yukarıda...Aylık mevduatın neredeyse 3 katı...Fon yöneticisi Yapı Kredi Portföy...Tebrik ederim gençler, güzel iş çıkarıyorsunuz...

4.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Merkez Bankasının faizlerde değişikliğe gitmemesi benim gibi Para Piyasası Fonunda olanlar için gayet güzel...Sonuçta devletimizin verdiği sıfır risk faizi hüpletmek biz yatırımcıların en sevdiği iş...% 25 ler zaten yatıyor hesaba tıkır tıkır...Maşallah abi, hazine bize çalışıyor resmen...Asıl siz Katkı Fon getirilerini seyredin şu önümüzdeki 1-2 ay içerisinde...Valizleri hazırlayın; tatil valizlerini değil para valizlerini...

na hah hah haaaaa !...
    biz parayı faize koymadan da faiz getirisi gelıyor onu netcezzzzzz abeyy :D

param 2 taneymıs gıbı hem faızını alıyorum hemde endeksten getırı saglıyorum
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. Geçenlerde de yazdık abi...BES yatırımcısının kurum değiştirirken yapacağı en önemli şey, geçeceği şirketteki fonları kimlerin yönettiğini analiz etmek...Hangi fonu kim nasıl bir performansla yönetmiş...Önce bunu bir kenara not edecek...Sonra bu fonların maksimal düzeyde hangi şirkette olduğunu (mesela ben faiz ve altın esaslı giderim daha çok, hisse zaten var haliyle Hisse Fon performansına bakmam. gibi) tespit edecek ve ona göre aktarım talimatı verecek...Sadece kendi yönettiği fonları portföyünde bulunduran şirketlerden uzak durun...Şirket bazında Fon sepeti yapın kendinize...

Valla bakın bunu babası oğluna söylemez evlatlarım, ona göre kıymetimi bilin abi...

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku

NN Hayat Katkı Fon (IGE) aylık getirisi yukarıda...Aylık mevduatın neredeyse 3 katı...Fon yöneticisi Yapı Kredi Portföy...Tebrik ederim gençler, güzel iş çıkarıyorsunuz...
    Affıniza sığınarak bes sitemde bir fonun tavsiyesini 20 günlük getirisi üzerinden incelemek bir anlam ifade etmez..sonuçta canımız her istediğimde fon değiştirmeniz mümkün değil..toplam 6 hakkımız var malumunuz..bahsettiginiz fonun yıllık bazlarda geçmişe dönük analizinde ana enstrümanlar ve altın ile döviz endeksli bes fonları karşısında hiçte iyi bir getiriye sahip olmadığı gözükmekte..yanlışım varsa duzeltirseniz sevinirim..

7. Yanlışınız yok abi, yazdıklarınız doğru...BES Katkı fonları geçen yılın ortalarında yaşanan ani faiz artışları sonrasında çok ciddi hasar gördüler...Daha yeni yeni toparlanmakta...Faizlerin % 20 civarında (ki beklentimi daha önce de yazmıştım bu yıl ortalamasının % 15'in altı olmasını beklemiyorum) seyrettiği bir konjonktürden bahsediyorsak o yazdıklarımı geçmişe değil geleceğe yönelik değerlendirmekte fayda var...

Saygıyla...

Hırsıza tasarruf emaneti tartışılmaz malum.
    Bitik, batık, tamtakır patlak, üstüne gırtlak borç, müsrif, kıymet bilmeyen, boş beleş denetimsiz, anti şeffaf, kanunsuz, ilkesiz, rantiyeci, rüşvetçi vesaireciye de aynen.
    Zorunlu yapma durumuna düşmüş olanınaysa ne denir vicdanlar bilir.
    Maalesef...

Sayfa 140/453 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •