Sayfa 148/453 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon
Arama sonucu : 3618 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

bir de "halk bakmıyor yatırdığına, ilgilenmiyor yatırımınla" filan deniliyor mazeret olarak..yani "sistem eziyor eritiyor birikimleri ama olsun zaten insanlar bakmıyordu nasıl değerlendiğine, oraya köşeye atmışlardı, işte sonuçta üç beş kuruş bir şekilde birikiyor" şeklindeki mazeret yani..

bu mazeret ayrı bir komedi.. yanında sosu da "halkımız tasarruf yapmıyor o yüzden BES zorunlu olsa da güzel bi şey" oluyor genelde sürekli buna rastlıyorum medyada..

ancak.. sistemden %60 mertebesinde çıkmış insanlar.. aslında farkındalar sistemin çirkin yüzünü anlamışlar.. ama hukumet despotik biçimde tekrar sisteme sokuyor insanları..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    bak çok önyargılı davranıyorsun...Ben en büyük darbeleri önyargılı olduğum zaman yedim.Bir insandan yada bir düşünceden hoşlanmamak başka birşey realist olmak başka bir şey.Para böyle kazanlır yada kaybedilir.duygularına yenilme...25 yılın bana öğrettiği bu.sadece tavsiye.Tabi ki sen kararını vereceksin.
    Sn.human01 ben BES sisteminin savunucusu değilim. Sadece benim için faydalı olduğunu düşünüyorum ama bu herkes için faydalı olacaktır anlaşılmasın. 14 yıl önce BES'e girdim sistemin kötü yanlarınıda biliyorum her ne kadar az olsada benim için avantajlı yanlarını da biliyorum. Çalıştığım şirketten ayrılana kadarda sistemde kalacağım.

3.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    bir de "halk bakmıyor yatırdığına, ilgilenmiyor yatırımınla" filan deniliyor mazeret olarak..yani "sistem eziyor eritiyor birikimleri ama olsun zaten insanlar bakmıyordu nasıl değerlendiğine, oraya köşeye atmışlardı, işte sonuçta üç beş kuruş bir şekilde birikiyor" şeklindeki mazeret yani..

bu mazeret ayrı bir komedi.. yanında sosu da "halkımız tasarruf yapmıyor o yüzden BES zorunlu olsa da güzel bi şey" oluyor genelde sürekli buna rastlıyorum medyada..

ancak.. sistemden %60 mertebesinde çıkmış insanlar.. aslında farkındalar sistemin çirkin yüzünü anlamışlar.. ama hukumet despotik biçimde tekrar sisteme sokuyor insanları..
    İyide sistem fon üzerinden çalışıyor hangi fon ne kadar kazandırır neye yatırım yapmak gerekir diye araştırmadan mevcut durumu algılamadan ileriye yönelik doğru kararlar almadan hangi yatırım aracı kazandırır söyler misiniz ?

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    İyide sistem fon üzerinden çalışıyor hangi fon ne kadar kazandırır neye yatırım yapmak gerekir diye araştırmadan mevcut durumu algılamadan ileriye yönelik doğru kararlar almadan hangi yatırım aracı kazandırır söyler misiniz ?
    her şeye mazeret veya istisna bulmaya çalışıyorsunuz gibi..

sistem absürt bir sistem.. despotik.. zorla insanları sisteme sokuyorlar (a.k.p partisi) ve paranın nerede kullanılacağını hangi varlıkların hangi oranlarda alınacağını söylüyorlar..mesela dibs alacaksın diyorlar faizleri düşük belirliyorlar.. istediğin kadar sistemi ve yatırımlarını kontrol et/ilgilen , zarar ediyorsun kaçamazsın.... bu kadar net bir gerçek.

millet bu çirkinliği gördüğü için %60 sistemden çıktı.. onu da şimdi sistemi zorunlu yaparak halledecekler.. "evil" (*) adamlar resmen zihniyet olarak..

(*) şer/şeytani düşünce
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

sistem içindeki şeytani detayları halk anlamıyormuş gibi davranıyor BES propaganda makinesi..medya tv basın.. adamlar her yerde aynı yalanları sürekli tekrarlıyorlar.. dergi alıyorsun.. gazeteye bakıyorsun.. aynı yalanlar sürekli tekrarlanıyor..

ama yemezler.. halk görüyor artık.. %60 çıkış oranı bunları paniğe sevketti.. tek ellerinde kalan despotik biçimde zorla sisteme sokmak..şimdi onu yapacaklar..

6.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    her şeye mazeret veya istisna bulmaya çalışıyorsunuz gibi..

sistem absürt bir sistem.. despotik.. zorla insanları sisteme sokuyorlar (a.k.p partisi) ve paranın nerede kullanılacağını hangi varlıkların hangi oranlarda alınacağını söylüyorlar..mesela dibs alacaksın diyorlar faizleri düşük belirliyorlar.. istediğin kadar sistemi ve yatırımlarını kontrol et/ilgilen , zarar ediyorsun kaçamazsın.... bu kadar net bir gerçek.

millet bu çirkinliği gördüğü için %60 sistemden çıktı.. onu da şimdi sistemi zorunlu yaparak halledecekler.. "evil" (*) adamlar resmen zihniyet olarak..

(*) şer/şeytani düşünce
    Bence siz söylediklerimi istinai veya mazeret gibi algılıyorsunuz. Otomatik katılım en saçma kısmı sistemim. Gönüllü BES'im olmasına rağmen zorunlu olarak otomatik katılıma dahil oldum. Dahil olduğumun ertesi günü çıktım sistemden.

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    ama yemezler.. halk görüyor artık.. %60 çıkış oranı bunları paniğe sevketti.. tek ellerinde kalan despotik biçimde zorla sisteme sokmak..şimdi onu yapacaklar..
    brüt maaş üzerinden miktarı hesaplanıp, net maaştan kesiliyor millet çıkmayıp napsın tam garabet

bunlara hazır para verirsen harcarlar bitirirler.. zira milletin değil kendi paraları olarak görüyorlar.. işşizlik fonu.. amacı dışında.. sgk .. amacı dışında.. harcanıyor çarçur ediliyor.. şimdi BES fonları..

"şu kadar dibs alacaksın.. bu kadar hisse almak zorundasın.. sistemden çıkamazsın.. enflasyon yuksek ama faiz düşük ,ister kabul et ister etme.. etmezsen de faydasız çünkü sisteme her halükarda sokuyorum seni".. hahhhaaaa. evet.. adamlar resmen böyle dalga geçiyorlar halkla.. sürekli reklamı yapılan bir şeyin iyi olma olasılığı da çok düşüktür.. bunlar her medya kanalında, gazetede, dergide sürekli yalan ürettiler son yıllarda BES konusunda..

son düzenleme ile alınabilecek fonlar da dikte edilmeye devam edildi, kapsam genişletildi.. şu kadar borsa istanbul hissesi alınacak denildi.. yarın öbürgün "şu kadar kamu bankası" alınacak da denilebilir.. mesela halkb vakıf filan.. veya ekgyo.. aksini iddia edebilecek kimse yoktur.. tezgah güzel kurulmuş..sinsice adım adım sürekli yatırımcı aleyhine genişletiliyor uygulama.. acele etmiyorlar.. ürkütmeden..

Sayfa 148/453 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •