Special Days Image
Sayfa 169/453 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon
Arama sonucu : 3620 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Ben baska topikte yazdim ama BES le ilgili olduguna gore soruyorum. Aegon adinda bir sigorta bilgisi olan varmi? bu sigorta nasil calisiyor ben anlamiyorum? mesela 5 yil parani unutursan sonunda mesela bir miktar veriyorlar v bu arada sigorta ne icindir ve nasil calisiyor:

Şeker banktan beni görmeye geldiler. benim bir miktar dolar hesapta vardır. 17 % NET 5 YıLLık vermelerini söylediler. elbet 5 inci yolun sonunda para yatirilir!!
    Sorunuzu anlayamadım açıkçası Aegon sigorta kurumu var. Aegon diye sigorta adı duymadım.
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

2.  Alıntı Originally Posted by Blues and Jazz Yazıyı Oku
    Sorunuzu anlayamadım açıkçası Aegon sigorta kurumu var. Aegon diye sigorta adı duymadım.
    Merhaba

sekerbank aegon kurumuyla beraber bu isi yapiyor. Bana 5 yil mevduat bagla dediler dovizde. 17% 5 yil sonra ana parayla birlikte size kar oduyoruz dediler. mesela 10 bin dolar 5 yil sonra 11700 dolar veriyorlarmis. elbet aylik odeme yok. Bunu birde sigorta olarak bana soylediler BES olarak dediler. elbet mantikli gormuyorumda ben
    BES nasil calisiyor yani aslinde nedir? ve bunun mevduata alakesi nedir?

Tesekkurler

3. BES = pişmanlık. buraya para kaptıranla tüm ilişkimi keserim,akıl sağlığından şüphe ederim. sizde öyle yapın.en son zorla soktuklara besten küfür ederek çıkmıştım beni dava edeceklerdi,hala bekliyorum.hadi hakaret davası açsınlar yine küfür edeceğim.

4.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    BES = pişmanlık. buraya para kaptıranla tüm ilişkimi keserim,akıl sağlığından şüphe ederim. sizde öyle yapın.en son zorla soktuklara besten küfür ederek çıkmıştım beni dava edeceklerdi,hala bekliyorum.hadi hakaret davası açsınlar yine küfür edeceğim.
    Bireysel emeklilik sistemi, parasını elde tutabilenler için bence de pek anlamı yok. Komisyon,gider,vergi vb. unsurlar çok var. Fakat ben olaya şöyle bakarak bu sistemdeyim içeride birikmiş param bu sistemde olmasaydı acaba elimde olur muydu? Yanlış yatırımlar, para kayıpları ya da fazla harcamalar nedeniyle o para buhar da olabilir ki benim açımdan olmuştur. Dikkat edin para ihtiyacı olduğunda insanlar maalesef 5-6 yıl birikim yaptığı bes hesaplarını erkenden bozduruyor. Demek ki bes gerçekten köşeye 3-5 lira atabilmeyi sağlıyor.
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

5.  Alıntı Originally Posted by Blues and Jazz Yazıyı Oku
    Bireysel emeklilik sistemi, parasını elde tutabilenler için bence de pek anlamı yok. Komisyon,gider,vergi vb. unsurlar çok var. Fakat ben olaya şöyle bakarak bu sistemdeyim içeride birikmiş param bu sistemde olmasaydı acaba elimde olur muydu? Yanlış yatırımlar, para kayıpları ya da fazla harcamalar nedeniyle o para buhar da olabilir ki benim açımdan olmuştur. Dikkat edin para ihtiyacı olduğunda insanlar maalesef 5-6 yıl birikim yaptığı bes hesaplarını erkenden bozduruyor. Demek ki bes gerçekten köşeye 3-5 lira atabilmeyi sağlıyor.
    ben ciddi bir yatırımcıyım,bes gibi amatör oluşumlara eğer zorla sokuyorlarsa küfürü basarım.

6. Bes asla pişmanlık vs değildir...siz sgk. Kesılen parayı hergün gidip sorup benım. Ne kadar param oldu dıyormusunuz..arsa aldıysanız Allah'ın cezası hergün gıdıp benım arsam Kaç tl mi.?oldu diyorsunuz..Yok ben bırıkım yaparım kendım bırıktırırım dıyormusunuz üz..mok bırıktırırsınız...3 gün sonra yok tatıle gıdecegım ..yok arabamı yenılecegım..su hısseye gırıyım uçacak kaçacak..Arkadsa para lazım oldu..yana battı Çamura battı o 3 krs hayatta ...birikmez bırıktıremezsınnnnn....bu bır uzun vade bırıkımdir...tabi ekstra gıder olacak Ada'm fon yönetıyor...bence..bence...

7.  Alıntı Originally Posted by Blues and Jazz Yazıyı Oku
    tl bes anlami yok dolar bes in anlami var bence

8.  Alıntı Originally Posted by Blues and Jazz Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Merhaba

sekerbank aegon kurumuyla beraber bu isi yapiyor. Bana 5 yil mevduat bagla dediler dovizde. 17% 5 yil sonra ana parayla birlikte size kar oduyoruz dediler. mesela 10 bin dolar 5 yil sonra 11700 dolar veriyorlarmis. elbet aylik odeme yok. Bunu birde sigorta olarak bana soylediler BES olarak dediler. elbet mantikli gormuyorumda ben
    BES nasil calisiyor yani aslinde nedir? ve bunun mevduata alakesi nedir?

Tesekkurler
    hala sorumu anlamadiniz mi dostum? kusura bakma belki ben iyi anlatamiyorum

Sayfa 169/453 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •