Special Days Image
Sayfa 170/453 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon
Arama sonucu : 3620 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Uzun vade altın fon..dolar Euro. İçerikli fon.. %20 gibi atak değişken fona bes yatırımı asla zarar ettırmez uzun vade için dıyorum..unutacaksın..hergün bakmayacaksın unutacaksın..olay bu...

2.  Alıntı Originally Posted by unsali Yazıyı Oku
    Bes asla pişmanlık vs değildir...siz sgk. Kesılen parayı hergün gidip sorup benım. Ne kadar param oldu dıyormusunuz..arsa aldıysanız Allah'ın cezası hergün gıdıp benım arsam Kaç tl mi.?oldu diyorsunuz..Yok ben bırıkım yaparım kendım bırıktırırım dıyormusunuz üz..mok bırıktırırsınız...3 gün sonra yok tatıle gıdecegım ..yok arabamı yenılecegım..su hısseye gırıyım uçacak kaçacak..Arkadsa para lazım oldu..yana battı Çamura battı o 3 krs hayatta ...birikmez bırıktıremezsınnnnn....bu bır uzun vade bırıkımdir...tabi ekstra gıder olacak Ada'm fon yönetıyor...bence..bence...
    dedim ya ben ciddi bir yatırımcıyım,şimdiden hayatımın geri kalanına yetecek parayı dolar olarak biriktirdim beni tanıyan zaten bilir bu forumda.asla ev almadım,araba 15 senelik,ekstra bir giderim yok. bu durumda dolarları istiflemek zor olmadı.herkesi kendiniz gibi sanmayın. BES gibi bir dolandırıcılığa zorla sokarlarsa bende küfürü analarına basarım ve bastımda.hala dava edecek bes şirketi bekliyorum. tısss yok. yöneticisine küfür ettim pişman değilim.

3. bende kurumsal bes var aylık 85 tl ödeniyor devlet katkısı veriliyor mudur bide gelir vergisi indirimi oluyor mu besden yararlananlar

RMX1851 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Param yok kafam rahat

4. Bes sistemi bence çok güzel, mutlaka eksiklikleri de vardır ama zamanla eksiklerini kapatacaktır. Bence herkes hem kendisi eşi ve çocukları için muhakkak bes hesabı açtırmalı, %3 kesinti yapılıyor ancak %25 devlet katkısı bu kesintiyi ödemiş oluyor zaten, 56 yaşta devlet katkısının tamamı alınıyor, ben şubat ayından bu yana sisteme dahil oldum, eğer Allah ömür verirse ve de nasib ederse 56 yaşında birikimlerin tamamını alarak temettü şirketlerine geçmeyi hedefliyorum, tabi getirileri inceliyorum devamlı körü körüne değil bendeki bes portföyü şu an için %50 hisse, %50 altın faizsiz olarak devam ediyorum, hisse ve altınını portföydeki oranı %40 a %60 gibi olursa portföyde yükselmiş olanı düşük olana yönlendirerek devam ederim şimdilik stratejim bu yönde, ben şu ana kadar gayet memnunum herkese tavsiye ederim tabi araştırıp herkes kendisine göre bir fon seçmeli..
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

5. yazdıklarım silinmiş neyse demekki birilerine çokkk dokunmuş e ne yapayım gerçekler bunlar.zatı muhterem bes çok güzel deyince cevap vermek lazımdı.

6. Gerek yok kardeşim..bes e karsıysan girmezsin...fesh edersin çıkarsın..paranı kendin biriktir bakalım zaptedebilecekmisin..millet girmiş..zararı kendılerıne ..sinirlenmem tepkıde bulunman anlamsız...yolun açık olsun..problem.yokkk..

7.  Alıntı Originally Posted by unsali Yazıyı Oku
    Gerek yok kardeşim..bes e karsıysan girmezsin...fesh edersin çıkarsın..paranı kendin biriktir bakalım zaptedebilecekmisin..millet girmiş..zararı kendılerıne ..sinirlenmem tepkıde bulunman anlamsız...yolun açık olsun..problem.yokkk..
    girmezsinmi? zorla soktular ve çıkana kadar küfür yağmuruna tuttum salakları,bunlar mafyamı bana sormadan beni bu dolandırıcılığa sokuyorlar.ben on yıllardır gayet kendi yatırımımı yapıyorum,buna irade ve profesyonel yatırımcı derler.şimdi diyorlar yeniden sokacaz,mafya olmuş bunlar. sorarım size mafya sizin iyiliğinizi düşünür mü!

zorla sisteme sokuyorlar.. hatta çıkanı bile bir iki sene sonra tekrar sisteme otomatik dahil ediyorlar.. masum değil.. iyi bir sistem olsaydı zorlama olmazdı..

ayrıca bunlar zaten sgk kesiyorlar.. normalde sgk emeklilik için kesilen para (işçinin ödediği artı işverenin ödediği) oldukça yuksek bir meblag, brüt ücretin %15 ine yaklaşıyor.. ama emeklilikte maaş bağlanma oranı (ödemene kıyasla) her yıl azalıyor.. BES sistemi sgk nın başaramayacağı neyi başaracak ? , sgk ya göre daha az birikiyor bu fonlarda sonuçta (BES)..

sistemde zorlama unsuru olmasaydı o zaman herkes kendi yoluna giderdi.. şimdi mutlaka sürekli uğraştırıyorlar milleti.. sen once gir sonra çıkarsın diyerek.. 2020 de çıkmak bile muhtemelen imkansız olacak..

bu BES in amacı hukumetin ucuza fonlanması.. bu bariz bir gerçek..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 170/453 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •