Sayfa 173/454 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Bes fonları güzel yönetilse Norveç varlık fonu gibi olur. Fonları yönetenlere performans kriterleri getirilmeli ve mevzuat ile yapılmalı. Kazanmaya başlanırsa halk akın eder.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. BESlenen adam parasına sahip çıkamıyor demektir ve bu adamın topluma bir faydası yoktur,kısaca BOŞ adamdır. Burada BES soygununu övenler bu işten para kazanan aracılardır. onların tarafından BES'i çılgınca savunmak anlamlı çünkü bu işten ekmek yiyor. hele zorunlu zorla sokulan BES insan hakları ihlalidir ve zorla BES'e sokulan kişilere tazminat ödenmelidir. BES saçmalığından ne kadar kişiyi caydırabilirsek bu ülkeye millete hizmettir.

3.  Alıntı Originally Posted by unsali Yazıyı Oku
    Devlet Tasarruf yaptırıp sana gelecegin için para biriktir diyor...kendi basına bıraksa bunu ..yapabilirmisin...kesınlıkle hayır..özgür iradeyle olacak işdegil...öyle paraya Hakim olmak hikaye..3 gün sonra yer içer harcarsın uzun vade bu...öyle varını yoğunu yatır demiyor..Allah'ın çezası ve belası olan sıgara parası kezılse ne olur.. senın paran unut..ne kadar çok kafayı takıp aglıyor zırlıyorsunuz ..mücadele edıp çıkın sistemden..bir sürü çalısıp iptal eden var..kötülemenin saldırmanın size ne faydası var ki...sürekli adrenalınlı bır organızma..Nasıl bir yaşam tarzı bu...gercekte bana göre k.bakmayın acılen antıdepresan tedavısıne başlanmalı dıye dusunuyorum..yazık...
    Devletin ne dediğini bende anlamadım..
    Evde kalmış karılar gibi herşeyi karşıdan istiyo..

Harcama yapalım diye faizleri düşürüyo
    Sonra tasarruf yap diyor
    Olmadı vergi ver bana diyor..

Bak aklıma ne çözüm geldi..
    Mevduat faizlerini 2 puan üstte versinler
    Bu 2 puandan gelen para otomatik BES e aksın..

Al sana tasarrufun kralı..

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Devletin ne dediğini bende anlamadım..
    Evde kalmış karılar gibi herşeyi karşıdan istiyo..

Harcama yapalım diye faizleri düşürüyo
    Sonra tasarruf yap diyor
    Olmadı vergi ver bana diyor..

Bak aklıma ne çözüm geldi..
    Mevduat faizlerini 2 puan üstte versinler
    Bu 2 puandan gelen para otomatik BES e aksın..

Al sana tasarrufun kralı..
    doğru haa mahalle karısı gibi herşeyin içinde,hem gaza basıyor hemde frene basıyor. balatalar ısındı,duman atıyor. en saçması şu faizleri düşürüyor gelin borçlanın diyor ama diğer taraftan maaşları kuşa çeviriyor,iyide olmayan parayla nasıl borç ödenecek?!!!

5.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    BESlenen adam parasına sahip çıkamıyor demektir ve bu adamın topluma bir faydası yoktur,kısaca BOŞ adamdır. Burada BES soygununu övenler bu işten para kazanan aracılardır. onların tarafından BES'i çılgınca savunmak anlamlı çünkü bu işten ekmek yiyor. hele zorunlu zorla sokulan BES insan hakları ihlalidir ve zorla BES'e sokulan kişilere tazminat ödenmelidir. BES saçmalığından ne kadar kişiyi caydırabilirsek bu ülkeye millete hizmettir.
    Millet parasını Bes' e yatırmasın yastık içine para olarak koymaya devam etsin değil mi ?

Sanki insanların yatırım konusunda en ufak bir fikri varda Bes'e gerek yok.... Parası olan adam altın alıyor eve koyuyor o para hırsızların hışmına uğruyor. Ya da dolar alıp cebine koyuyor o para hiç bir işe yaramıyor.

Tıpkı sizin düşünceleriniz gibi....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Millet parasını Bes' e yatırmasın yastık içine para olarak koymaya devam etsin değil mi ?

Sanki insanların yatırım konusunda en ufak bir fikri varda Bes'e gerek yok.... Parası olan adam altın alıyor eve koyuyor o para hırsızların hışmına uğruyor. Ya da dolar alıp cebine koyuyor o para hiç bir işe yaramıyor.

Tıpkı sizin düşünceleriniz gibi....
    sen devam et BESlenmeye.akıllı adam parasını asla TL de tutmaz ve bu tip kolpacı fonlara girmez.BES'i sadece şöyle kabul edebilirim,SGK kaldırılacak ve kapatılacak. kişiler kendisi emekliliğini planlayacak ancak o zaman döviz bazlı bir hisse fonuna girmek mantıklı olur ama bunlar SGK rezaletini kapatmaz.SGK bu ekonomiye çalışanlara YÜK.

7.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    sen devam et BESlenmeye.akıllı adam parasını asla TL de tutmaz ve bu tip kolpacı fonlara girmez.BES'i sadece şöyle kabul edebilirim,SGK kaldırılacak ve kapatılacak. kişiler kendisi emekliliğini planlayacak ancak o zaman döviz bazlı bir hisse fonuna girmek mantıklı olur ama bunlar SGK rezaletini kapatmaz.SGK bu ekonomiye çalışanlara YÜK.
    Akıllı adam profil resminizde olduğu gibi siyonistlerin parasını alır değil mi ?

Ya ekonomi bilginiz yok ise cahilliğinizi bilin oturun. %800 kazandıran hisse fonları var bireysel emeklilikte , 1 yılda %50 kazandıran altın fonları var. bunları bilmiyorsanız öğrenin çamur atıp durmayın.

Bireysel emeklilik sistemi işini bilenler için gayet güzel getiriler sunuyor. Ama yerli ve milli şirketlere ve devletin fonlarına yatırım yapıldığı için yani ekonimiye pozitif katkı sunduğu için bazılarına dokunması çok normal....

efendim ben yatırsam daha çok param olurdu derler ama kimse kenara para koymaz. para lazım oluncada cebinde dolar olan 3 kuruşluk adamların ağız kokusu çekilmek zorunda kalınır.

Bes sistemi ekonomiden azıcık anlayanlar için çok çok güzel bir sistemdir herkes tavsiye ederim.

paranızı siyonisleri ihya etmek için değil biraz kendiniz için birazda ülkeniz için kullanmanızı tavsiye ederim.
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    Akıllı adam profil resminizde olduğu gibi siyonistlerin parasını alır değil mi ?

Ya ekonomi bilginiz yok ise cahilliğinizi bilin oturun. %800 kazandıran hisse fonları var bireysel emeklilikte , 1 yılda %50 kazandıran altın fonları var. bunları bilmiyorsanız öğrenin çamur atıp durmayın.

Bireysel emeklilik sistemi işini bilenler için gayet güzel getiriler sunuyor. Ama yerli ve milli şirketlere ve devletin fonlarına yatırım yapıldığı için yani ekonimiye pozitif katkı sunduğu için bazılarına dokunması çok normal....

efendim ben yatırsam daha çok param olurdu derler ama kimse kenara para koymaz. para lazım oluncada cebinde dolar olan 3 kuruşluk adamların ağız kokusu çekilmek zorunda kalınır.

Bes sistemi ekonomiden azıcık anlayanlar için çok çok güzel bir sistemdir herkes tavsiye ederim.

paranızı siyonisleri ihya etmek için değil biraz kendiniz için birazda ülkeniz için kullanmanızı tavsiye ederim.
    fransa ikinci liginde 2,5 üstü oynayıp kazanabileceğin çok iyi oranlar var,madem kumar oynamayı seviyorsun. işte sana yol gösteriyorum. sahte beyanlar ile zaman çalmana gerek yok. profil resmine gelirsek,ben amerikancıyım ve bu forumda beni bilen bilir.

Sayfa 173/454 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •