Sayfa 19/467 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon
Arama sonucu : 3736 madde; 145 - 152 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Yaw kardesim bes..para kazanmaktan ziyade zorunlu para biriktirme strajedisidir...ozellikle genc kesim..kardesim unutacaksin...o parayi..Sen hic..maasindan kesilen Sgk pirimini..her ay arastirrip ne kadar para kesilmis ne biriktirme diyormusun..oyle bak.kendin bir yere 100 atip..biriktirme.yapabiliyormusun asla yapamazsin kildi tuydu..tatildi...Yok Arabaydi o biriktirme Ceker yersin..habeirin olmadan bi r birikim oyle bakacaksin kumbara gibi..birak kazanci..sinekten yag cikarmaysa..amacin baskaysa..sayisal oyna..burda bes Yatirma yap an insanlara etkileyip paralarini cekip. Yemesini tesfik etme..itttir et..

Alıntı Originally Posted by unsal Yazıyı Oku
    Yaw kardesim bes..para kazanmaktan ziyade zorunlu para biriktirme strajedisidir...ozellikle genc kesim..kardesim unutacaksin...o parayi..Sen hic..maasindan kesilen Sgk pirimini..her ay arastirrip ne kadar para kesilmis ne biriktirme diyormusun..oyle bak.kendin bir yere 100 atip..biriktirme.yapabiliyormusun asla yapamazsin kildi tuydu..tatildi...Yok Arabaydi o biriktirme Ceker yersin..habeirin olmadan bi r birikim oyle bakacaksin kumbara gibi..birak kazanci..sinekten yag cikarmaysa..amacin baskaysa..sayisal oyna..burda bes Yatirma yap an insanlara etkileyip paralarini cekip. Yemesini tesfik etme..itttir et..
    teşvik etmiyorum ..

sadece bir tesbit yaptım..,ancak arkadaş çok sahiplenmiş konuyu, uzattıkça uzattı..

ayrıca elbette bunun ikide bir zorunlu katılım formatı ile halka dayatılmasına karşı çıktım..

yoksa ilk yazılarıma bakılırsa net görülür, elbette isteyen devam eder..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. Her ay 100 yedin..ictin..mic tin gozuyle bak...20 sene..sonra..bakarsin...simdi..degil..unut...

4. Yani tabiki...kuvvetli..iraden olsa..her ay..kendin fon kursan..ama Kimse yapamaz bunu..mutlaka bir degnekci olmali... basinda..amac bu..zaten iptal Etmek cook zor...

sn yetkisiz ,

siz bildiğiniz yoldan gidin.. benim genel ilk yazımın üzerine biraz konuyu sahiplendiniz ve cevap yazdınız..ancak samimi olarak bildiğiniz yoldan gitmenizi isterim..

konu uzamasın..

herkese iyi akşamlar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6. Bi ara rah.ozal zamanida vardi..sonra iptal oldu...bir sure gecti. Bununla alakasi yokta..sonra bu paralarini..ode filer Havanas 2000 tl gelmisti..bayram ettik..kendi paramizdi...

7. ancak DİBS sayesinde hızla eriyor birikimler, zira faizler arttıkça dibs fiyatları düşüyor..

ama mevduatta olsaydı birikimler negatife dönmeyecekti
    Hiç bir şeyin eridiği bittiği yok sv. kardeşim neden anlamıyorsun ?...O gördüğün zarar fiktif bir zarar...Diyelimki faizler bu seviyelerde stabil hale geldi, bir sonraki yıl bu fonların minimum getirisi % 20 civarında olacak...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

8. Besin verdiği devlet katkısı malesef şuanki konjonktürde fona zarar yazıyor. Bugün itibariyle besten çıkış talebimi yaptım. Parayı şu konjonktürds dolar ve yüksek faizli tl mevduatta değerlendirmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Sayfa 19/467 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •