Sayfa 192/452 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292 ... SonSon
Arama sonucu : 3610 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

BES şirketleri ara sıra yeni havuçlar ve şekerlemeler dağıtacaktır vatandaşa.. bunların çeşitli kolaylıklar sağlaması şaşırtmasın sizi.. misliyle geri alıyorlar..

neticede halkın despotça zorlanması ve sisteme sokulması ile para kazanıyorlar..

onlar zaman içinde sistemde biriken paranın artmasını dört gözle bekliyorlar.. tüm oyun planı bunun için.. zira yatırımcının toplam portföy büyüklüğü üzerinden kesilen bir kesinti kalemi de var biliyorsunuz.. ne kadar çok birikim o kadar çok hazır para..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

şimdi bazıları diyecektir ki katılımcıların (yaklaşık) yarısı gönüllü..

ama sigorta şirketleri için bu gönüllülerin sayısı yetmiyor.. yani yeterince kazanamıyorlar.. aslında gönüllü katılımcılardan oldukça çok paralar kazanıyorlar ama onlar için yeterli değil.. TR ye giren özellikle yabancı sermayeli şirketlerin beklentisi yüksek..hazır sağılacak bir ülke bulmuşken.. durum bu.. o nedenle hem sigortacılar hem hükümet bu zorlama yolu (istemeyenleri bile zorla sisteme sokmak) seçtiler.. bunu halka pazarlamak için ise "halk yeterince tasarruf yapmıyor" yalanını kullandılar..itirazları ise dinlemediler ve medya yolunu kapattılar.. tek taraflı bir propaganda var yıllardır..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. https://akinrota.blogspot.com/2019/1...degil-bes.html

baya bilgili biri sanırım, merak edilen soruya cevap veriyor

fon işletim kesintilerinin sadece 7%si yönetim şirketine gidiyormuş, kalanı nedir belli değil.

acilen fon kesinti tutarlarının makul seviyelere çekilmesi lazım (x<0,5%)

4. Bana yılda %50-60 getiri sağlayan herkese fon gider kesintisi %2,28 veririm ben açıkçası, ben bu kadar kazancı kendim yaparım diyenler de buyursun kendi yapsın o kazancı, kimseyi zorlamaya gerek yok, o kadar parayı babalarının hayrına yönetmiyorlar yani, her işin bir karşılığı olacak, ne kadar bedavacı bir millet olduk, istiyoruz ki devlet bizi paraya boğsun, her şey beleş olsun, bedelini ödemediğimz hiç bir şeyin değeri yoktur, önemli olan benden aldığı kesinti karşılığında bana yıllık %30 getiri yapsın yeter üzeri olursa daha da güzel olur tabi...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

5.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    Bana yılda %50-60 getiri sağlayan herkese fon gider kesintisi %2,28 veririm ben açıkçası, ben bu kadar kazancı kendim yaparım diyenler de buyursun kendi yapsın o kazancı, kimseyi zorlamaya gerek yok, o kadar parayı babalarının hayrına yönetmiyorlar yani, her işin bir karşılığı olacak, ne kadar bedavacı bir millet olduk, istiyoruz ki devlet bizi paraya boğsun, her şey beleş olsun, bedelini ödemediğimz hiç bir şeyin değeri yoktur, önemli olan benden aldığı kesinti karşılığında bana yıllık %30 getiri yapsın yeter üzeri olursa daha da güzel olur tabi...
    okuyanda BES şirketleri gecesini gündüzünü bize adamış para kazandırmaya çalışıyor zannedecek.

önerim gayet basit, sabit fon kesintisi 0,5% gibi bir şey olsun üstüne fon yönetimi ne kazandırırsa 10% unu alsın.

Dediğiniz gibi 50% kazandırılarsa 5% benden sonuna kadar helaldir.

örneğin altında 2% küsür yönetim gideri var, arkadaşım benim adıma altın almışsın satmadığım sürece saklıyorsun, neyin gideri bu.

borsa falan desen hisse değiştirdi diyecem ama altın da neyin yönetimi oluyor.

6. Altın fonu denilen fonun içinde zamanla değişen oranda altın var.
    Zannetmeyin ki % 100 altın.
    30-40 civarı dır.

7. BES de 3 yılımı tamamladım.Devlet katkısının %15 ini ekranımda görüyorum artık.

8. Garanti altın fonunda altın oranı%24
    Anadolu da %20
    Durum göre değişiyor.
    Bende hem otomatik var hem gönüllü var.
    Ziraat ikiside

Sayfa 192/452 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz