Sayfa 201/454 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by typer5401 Yazıyı Oku
    Küresel para basma olayı ekonomide şirketleri kurtarma operasyonu için yapılan bir eylem bu sebeble ekonomiye güvensizlik oluşuyor.yatirimci altına yöneliyori
    Genellikle bu konu "ekonomilere olan güvensizlik" gibi sunulur ancak asıl neden tasarruflara yönelik getiri beklentileridir üstadım. Bu tür güvensiz ortamlarda yatırımcılardaki temel psikoloji "kazanmaktan ziyade var olanı koruma" yönündedir. Detaylı bir analizini fon başlığında yazmıştım, bulursam buraya da getiririm.

2. Arkadaşlar merhaba
    Bir sorum olacak. Anadolu hayat emeklilikteyim.
    Satış ve alım işlemleri nasıl gerçekleşiyor?
    Örneğin: %100 iş Bankası iştiraklerindeyim. Bugün gün ortasında %50 altın ve %50 briç fonuna geçme talimatı verelim. Satış ve alış hangi günün fiyatından gerçekleşir?

3.  Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba
    Bir sorum olacak. Anadolu hayat emeklilikteyim.
    Satış ve alım işlemleri nasıl gerçekleşiyor?
    Örneğin: %100 iş Bankası iştiraklerindeyim. Bugün gün ortasında %50 altın ve %50 briç fonuna geçme talimatı verelim. Satış ve alış hangi günün fiyatından gerçekleşir?
    Hisse fonundasınız anlaşılan. Öncelikli olarak hisse fonun satılması gerekli. Gün ortası çok muallâk bir saat. Tam olarak saatini bilmeniz ve fon izahnamesinde alış-satış esasları kısmından valör atlatma saatini öğrenmeniz gerekli. Kendi BES hesabımın olduğu şirketin fonlarında 12:00 valör atlatma saati. Eğer bu saatten önce verdiyseniz değişiklik talimatını fonunuz Pazartesi günü AHE internet sitesi veya TEFAŞ'ta gördüğünüz fiyattan satılır. Salı günü öğleden sonra satış işlemi gerçekleşir. Salı günü PPF'ye geçiş gerçekleşir. Iyi ihtimalle Çarşamba gününün fiyatıyla Çarşamba günü, kötü ihtimalle Perşembe. Valör atlatma saatini geçtiyse talimatınız haftaya Cuma fonlar hesabınızda olur.

4. Bu saatte mesaiye devam. Enerjinize hayranım üstadım.

Bu arada BES hesaplarımı açtım ve yıllık tutarın tamamına yakın bir tutarı hesaplara yatırdım. Müşteri temsilcisi arkadaş "her yıl başında bu tutar değişiyor" dedi, Ocak ayı başında da aynı miktarda yatırırsam fon değişikliği yapmak için yeterli manevra alanı yaratmış olacağım kendime. Bu 6 fon değişiklik hakkı mevzusunda halâ ihtiyatlıyım. Bu sene kesin bomlarım daha ilk ayda. Son fonum kesinlikle PPF fon olur gibime geliyor. En garanti o nitekim.

5. Teşekkür ederim Mustafa Bey.
    Fon yöneticilerine sorduk ama net bilgi yok.
    Muğlak ifadeler, anlaşılmıyor.
    Örneğin bugün sabah 8de satış verdik diyelim. Satış fiyatının bugün gün sonunda oluşan fiyattan gerçekleşmesi gerekir. Bugün oluşan fiyat ise yarın sabah belirleniyor değil mi?

6. Fon yöneticileri veya müşteri hizmetlerinde müşteriye hizmet edecekler çok yetersiz. Basit bir işlemin nasıl yapıldığını anlatamayanlar bize nasıl kar ettirecekler, soru işareti?
    Tr'de bu işler pek İyi yapılamıyor. Çoğu sistemden çıkıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Bu saatte mesaiye devam. Enerjinize hayranım üstadım.

Bu arada BES hesaplarımı açtım ve yıllık tutarın tamamına yakın bir tutarı hesaplara yatırdım. Müşteri temsilcisi arkadaş "her yıl başında bu tutar değişiyor" dedi, Ocak ayı başında da aynı miktarda yatırırsam fon değişikliği yapmak için yeterli manevra alanı yaratmış olacağım kendime. Bu 6 fon değişiklik hakkı mevzusunda halâ ihtiyatlıyım. Bu sene kesin bomlarım daha ilk ayda. Son fonum kesinlikle PPF fon olur gibime geliyor. En garanti o nitekim.
    Hayırlı olsun üstadım bu ay yatırmanız iyi olmuş bu senenin devlet katkısına da hak kazanmış oldunuz. Tutar yatırmayı yıllık, 6 aylık, 3 aylık ve aylık seçeneklerle istediğiniz zaman belirleyebiliyorsunuz. Yıl başında yatırırsanız haliyle belirli bir büyüklüğe çabuk erişmiş oluyorsunuz. Gelecek senenin miktarı yaklaşık 36 K TL oldu. Buda maksimum 9.5 K devlet katkısı gelecek demek. PPF bulundurmayı nakit gibi düşünün BES'te fon değişikliği yaptığınızda PPF varsa elinizde ve PPF de valör olmadığı için değişiklik yapmak istediğiniz fon hemen ertesi gün hesabınızda olacak

8.  Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim Mustafa Bey.
    Fon yöneticilerine sorduk ama net bilgi yok.
    Muğlak ifadeler, anlaşılmıyor.
    Örneğin bugün sabah 8de satış verdik diyelim. Satış fiyatının bugün gün sonunda oluşan fiyattan gerçekleşmesi gerekir. Bugün oluşan fiyat ise yarın sabah belirleniyor değil mi?
    Sn.Ereglili sabah verdiğiniz talimat gün sonunda oluşan fiyattan gerçekleşir. Gün sonunda oluşan fiyatı da ertesi günü hesabınızda veya TEFAS'ta görebilirsiniz.

Sayfa 201/454 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •