Sayfa 202/453 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon
Arama sonucu : 3623 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Teşekkür ederim.
    Peki bu işte bir hinlik olabilir mi?

2.  Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim.
    Peki bu işte bir hinlik olabilir mi?
    Bende sizin gibi BES hesabı olan ve 14 yıldan beri sistemde olan birisiyim. Yaklaşık bir yıldırda BES dışında olan birikimlerimi de fonlarda değerlendirmeye çalışıyorum. O yüzden hinlik olmaz diye düşünmek istiyorum

3. Gelecek senenin miktarı yaklaşık 36 K TL oldu. Buda maksimum 9.5 K devlet katkısı gelecek demek.
    2 sözleşme için 19K yani 8 asgari ücret. Para parayı çeker bu olsa gerek üstadım.

4. Teşekkür ederim Mustafa Bey.
    Bol kazançlar dilerim.

5. Benim bes %50altın %50 değişken(içinde %40 hisse senedi var diyor)Şu anda değişken fon Hisseden dolayı önde. Son haftada altın arayı kapatıyor.
    Endeksin nereden döneceğine karar verip orada fonu değiştirmek lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    2 sözleşme için 19K yani 8 asgari ücret. Para parayı çeker bu olsa gerek üstadım.
    Gece yanlış hesap yapmışım üstadım ~9 K olacak maksimum Bu arada devlet katkısı kişi bazında tüm BES hesapları için toplam verilen tutardır. Umarım bunun bilgisi verilmiştir. Yani bir kişinin 2 tane BES hesabı da olsa alabileceği toplam devlet katkısı 2020 için ~9 K'yı geçemez. İki hesap farklı kişiler adına açılmalı ki ~18 K devlet katkısı alabilesiniz.

7. Merhabalar. Böyle bir habere denk geldim. Bilgisi olan var mıdır? 6 ay önce işimden ayrıldım ne şekilde yararlanabilirim?

8.  Alıntı Originally Posted by imaus Yazıyı Oku
    Merhabalar. Böyle bir habere denk geldim. Bilgisi olan var mıdır? 6 ay önce işimden ayrıldım ne şekilde yararlanabilirim?
    Umarım en kısa zamanda yeni bir iş bulursunuz. Burada alabileceklerdir ifadesi BES hesabına devlet katkısı yatırılacak anlamında kullanılmış. BES dışında bir ödeme söz konusu değil.

Sayfa 202/453 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •