Sayfa 203/454 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon
Arama sonucu : 3626 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Peki cayma durumunda ne oluyor? 6 aylık bes yatırımı var sadece. Parayı tamamen mi alıyorum? Kesinti mi oluyor? Yoksa düşük bir miktar devlet katkısı alabiliyor muyuz?

2.  Alıntı Originally Posted by imaus Yazıyı Oku
    Peki cayma durumunda ne oluyor? 6 aylık bes yatırımı var sadece. Parayı tamamen mi alıyorum? Kesinti mi oluyor? Yoksa düşük bir miktar devlet katkısı alabiliyor muyuz?
    Devlet katkısını sistemde 6 ay süre ile kaldığınız için alamıyorsunuz. Yatırdığınız paranın tamamını, getirisinin ise stopaj düşüldükten sonraki kısmını alarak ayrılabilirsiniz.

3. Çıktıktan sonra sisteme tekrar giriş yapılabiliyor mu? Kusura bakmayın çok soru sordum Teşekkür ederim

4.  Alıntı Originally Posted by imaus Yazıyı Oku
    Çıktıktan sonra sisteme tekrar giriş yapılabiliyor mu? Kusura bakmayın çok soru sordum Teşekkür ederim
    Girebilirsiniz tabi otomatik katılımda 45 yaşına kadar siz girmesenizde çalıştığınız sürece sistem otomatik olarak sokuyor sizi sisteme.

5. bes hesabını başka bir kurumun hesabına taşıyan var mı süreç nasıl işliyor?

6. Merhabalar,

Ben taşıdim. Ev kredisi alirken kredi aldığım bankaya taşıdım. Kendileri yardımcı oldular, gerekli herşeyi kendileri hazırladı. Gayet basit işliyor süreç. Bir iki form ve dilekçe o kadar.
    Ama bazı büyük kurumlar arasında sanki yazılı olmayan bir anlasma var, bazi sebeplerle bir kaç kere bir firmadan diğerine size alalım dediğimde yapmadılar.

Saygılar.

7. Ama bazı büyük kurumlar arasında sanki yazılı olmayan bir anlasma var, bazi sebeplerle bir kaç kere bir firmadan diğerine size alalım dediğimde yapmadılar.
    Yapmadılar derken, nasıl yani anlamadım üstadım. Böyle bir şey olabilir mi hakikaten ?

8. 3-4 sene önce bir banka veznesinde görevli kişi bizde BES iniz yok, çok avantajlı, size de yapalım falan filan dedi. Bende BES imin olduğunu fazlasına ihtiyacim olmadığını şeklinde cevabımı, karşı tarafın ikna çabaları vs şeklinde konuşma ilerledi. Peki o zaman size taşıyalım şeklinde teklifimi. Biz o şekilde almıyoruz gibisinden yanıtla kapattı. Aynı durum çeşitli zaman aralıklarında, hatırladığım 4 kere tekrarlandı. Önceki BES kurumu ve bana asılan bankanın BES i büyüklük olarak ilk üçteki firmalar.
    Umarım anlatabilmisimdir.

Sayfa 203/454 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •