Sayfa 205/454 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Anadolu Hayat Emeklilikteyim.

Bugün portföyü %75 Altın ve %25 Bono olarak değiştirmek üzere talimat verdim.

Benim dedigimden yatırım tavsiyesi olmaz o yüzden o amaçla okumayın sadece paylaşmak istedim 😊

2. Bes sisteminde 10 yıl + 56 yaş beklendiği için acil durumlarda nakite çevrilebilen yatırım fonları da faydalı olacaktır.. Benim BES duruyor ama artık bireysel alım satım analiz falan yapmıyorum netice de gerekli uzmanlığa sahip değiliz, bu sebeğle tıpku BES te yaptığım gibi %50 hisse %50 altın şeklinde yatırım fonlarına geçmeye karar verdim, güzel getiri vermiş fonlar var bence incelenmeye değer, özellikle sermaye piyasaları hakkında yeterli uzmanlığa ve birikime sahip olmayanlar için profesyonel bir yatıırm oluyor, kazancın %10 u stopaj olarak kesiliyor yıllık da yaklaşık %1.8 yönetim gideri kesintisi oluyor, ancak %51 ve üzeri hise olan fonlarda 1 yıldan fazla elde tutulursa satış işlemlerinden stopaj kesilmiyor, bence incelenmeye değer...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

3.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    %51 ve üzeri hise olan fonlarda 1 yıldan fazla elde tutulursa satış işlemlerinden stopaj kesilmiyor, bence incelenmeye değer...
    %51 hisse içeren hisse fon kalmadı. Artık çoğu en az %80 Hisse içeriyor. Bir yıl şartı da en az %80 içeren hisse fonlarda yok yani 10 günde tutsanız 1 ayda da tutsanız stopaj sıfır.

4. Sayın admustafa;3 Ocak Cuma sabahı değişken ve karma fonlarıma satış ,bunların karşılığında altın fonu alış verdim.Altın fonunun alımı hangi günün fiyatından gerçekleşecek?Teşekkürler...

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by alpefenes Yazıyı Oku
    Sayın admustafa;3 Ocak Cuma sabahı değişken ve karma fonlarıma satış ,bunların karşılığında altın fonu alış verdim.Altın fonunun alımı hangi günün fiyatından gerçekleşecek?Teşekkürler...

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn.alpefenes değişken fonların valörü çoğunlukla T+2 emri sabahtan verdiğiniz için bugün gördüğünüz fiyattan yarın satışı gerçekleşmiş olacak. Yarın öğleden sonra likit fona geçiş gerçekleşir. En erken Çarşamba günü gördüğünüz fiyattan da altın fonuna geçiş gerçekleşir diye tahmin ediyorum.

6. Çeşitli BES şirketlerinin öne çıkan fonlarının getirileri. Altın fonların yıllık performansı ortada. Vakit buldukça diğer şirketleri de ekleyip paylaşıma açmayı düşünüyorum sayın dostlarım. Belki işinize yarar.

7.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku

Çeşitli BES şirketlerinin öne çıkan fonlarının getirileri. Altın fonların yıllık performansı ortada. Vakit buldukça diğer şirketleri de ekleyip paylaşıma açmayı düşünüyorum sayın dostlarım. Belki işinize yarar.
    Çalışmaları BES' e yöneltmişsiniz üstadım Emeğinize sağlık, bol kazançlar

Sayfa 205/454 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •