Sayfa 207/453 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Bu konuyu biraz daha açabilir misiniz?

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Seçenekler bir yerde sizi oraya yönlendirecekti üstadım Hele birde borsa yatırımcısı iseniz Bunun dışında uzun vade de en fazla kazanç elde eden eurobond ve yabancı hisse içeren değişkenler var yavaş yavaş o kısımla da ilgilenmek lazım
    Üstadım, çok muhtemelen 2020 yılı içerisinde tahvil faizlerinde 2018 sonunda başlayan benzeri agresif bir hareket görmeyeceğiz. Bu bakımdan Altın % Faiz arbitrajına uygun marjlar yakalayamama ihtimaline karşı değişik alternatifleri de değerlendirmelerimize almak gerekir diye düşünüyorum. Altın fon her daim taban fon olacak bunda hiç bir kuşku yok. Bu aynı zamanda valör avantajı nedeniyle hızlı hareket imkanı da sağlayacak, atıyorum günlük % 5-6 gibi düşüşlerde hızlı bir şekilde pozisyon alabileceğim. 104-105 bin aralığına gelmeden hisse fon almam.

Değişken fonların getiri ölçütlerine tam olarak hakim olamadım. EIB gibi bir fon bulsam bir dakika bile düşünmeden tüm portföyü o fona yatırırdım. Aylık rakamlar yanında günlük değişimleri de not etmekteyim. Nasıl bir korelasyon gösterdiğini tespit edersem belki. Yoksa değişken, agresif değişken vs. İsmi bile itici şu an.

Borsaya gelince.. Boğazıma kadar hissedeyim. ASELS, AYEN, HLGYO, PETKM.. Her telden var valla.

3.  Alıntı Originally Posted by imaus Yazıyı Oku
    Bu konuyu biraz daha açabilir misiniz?
    Hangi konu üstadım ?

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Hangi konu üstadım ?
    Admustafanın en son bahsettiği konu

5.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku

Değişken fonların getiri ölçütlerine tam olarak hakim olamadım. EIB gibi bir fon bulsam bir dakika bile düşünmeden tüm portföyü o fona yatırırdım.
    FEO var üstadım EIB'in neredeyse aynısı Hatta bugün kü getiriler bile aynı

6.  Alıntı Originally Posted by imaus Yazıyı Oku
    Admustafanın en son bahsettiği konu
    Dövize endeksli enstrüman içeren fonlar son 5 yılda en iyi getiri elde eden fonlar arasında. Altın fonunun yanında bu fonlarda değerlendirmeye alınabilir demek istemiştim. ALR mesala yabancı hisse senedi ve Eurobond içeren bir fon.

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    FEO var üstadım EIB'in neredeyse aynısı Hatta bugün kü getiriler bile aynı
    Üstadım, BES fonları TEFAS'ta işlem görmediği için bunu maalesef alamıyorum. Sadece kendi kurumumun fonlarını almak biraz can sıkıcı ancak bunu bilerek girdik bu işe. Şikayet değil yani.

8. Merhabalar, Eurobond hariç döviz endeksli enstrüman içeren BES fonları gösteren liste var mı acaba. Bu fonları bulmakta zorlanıyorum. Ziraate yok sanırım.

Bir de para piyasa fonları TL cinsi yoksa döviz mi oluyor. Bu fonları nasıl ve ne zaman değerlendiriyorsunuz. Teşekkürler herkese bol kazançlar.

Sayfa 207/453 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •