Sayfa 209/453 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309 ... SonSon
Arama sonucu : 3618 madde; 1,665 - 1,672 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Yönetim gider kesintileri BES planına göre değişir. Genelde yüksek katkı payı ödenen veya başlangıçta belirli bir miktar ödeyerek başlanan planlarda yönetim gideri bulunmaz. Seçeceğiniz BES şirketinin fonlarını diğer şirketlerin fonlarıyla karşılaştırırsanız geçmiş fon performansları fikir verebilir seçim yapma noktasında.
    Teşekkür ederim. Anladığım kadarı ile ödeyeceğim katkı payinin büyüklüğüne göre pazarlık yapacağız , yönetim gideri kesilmesin diye.

2.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Grafik (hisse fonlar için) an itibariyle SAT verdi. Endeksin 6 ay gibi kısa bir sürede, doğru dürüst bir kâr alma yapmadan yaklaşık % 50 getiri sağladığını gözden uzak tutmamak lazım. Şayet olası bir düzeltmede Tahvil tarafında yeterli potansiyel oluşmazsa Altın fon değişiklik hakkımızı -trende bağlı olarak- içerisinde hisse bulunan Karma fonlarda değerlendirme konusunu düşünüyorum. 104-105 bin seviyeleri makul geri çekilme bölgesi, buranın aşağısı ayrı bir hikaye var demektir. Bu arada Altın fon tarafı da kendini bir şekilde belli edecektir. O zaman döner bakarız..

Bu iki oldu kandırıyor. Aynısını fon başlığında yazarken yaşamış ve eldeki tüm hisse fonları satmıştım. Ama piyasa kısa bir süre daha devam etmiş, sonrasında esaslı bir geri çekilme yaşamıştı. Bakalım aynısı mı olacak ?

Bu arada % 100 altın fon pozisyonunda devam ediyorum, kısa süreli agresif hareketlere fazla takmamak lazım, zaten yıllık kâr beklentim enflasyonun 1 tık üzeri. Mevcut enflasyon ve faiz düzeyinde Devlet katkısından gelen % 25 lik katkı yıllık bazda yeterli bir getiri.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,213
    Merhaba BES yatırımcıları,

Ben Allianz ile çalışıyorum. Ekte fonların 2019 performansını paylaşıyorum.

Geçen yıl zarar ettiğimiz ALI Koç İştirakleri fonu, bu yıl listenin ilk sırasında.

4. 2020 yılında otomotiv bese tekrar katılımdan bahsediliyordu, maaşlarda yattı şu ana kadar birşey duymadım, bilgisi olan var mı?

5.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    2020 yılında otomotiv bese tekrar katılımdan bahsediliyordu, maaşlarda yattı şu ana kadar birşey duymadım, bilgisi olan var mı?
    Sizin giriş yılınız önemli olması lazım, ilk girişten 3 yıl sonra otomatik olarak tekrar dahil edilmeniz gerekiyor sanırım. Eğer ilk 2017 Ocak ayında dahil olduysanız otomatik katılıma bu ay tekrar dahil edilmeniz lazım.

6. Ben 2018 Ocak giriş, oyleyse 1 sene var.

7. Borsada 115 binleri yüksek bulup 90 binleri beklerken böyle bir ortamda 123.500 leri gördük.Okuduğum,takip ettiğim sayısız teknik analiz,elliot yorumlarından sonra,kendi
    bildiğim kadarını da dahil ettiğimde ortaya çıkardığım sonuç şu oldu;en az 3 sene sonra bistte 230-250 binler seviyelerinde olacağız.Onsta bu yıl 1800 lü seviyelerin görüleceğine kesin gözüyle bakıyorum.Geçen hafta bu yılki 2.fon değişiklik hakkımı da kullandım.
    % 65 Hisse Senedi Fonu
    %35 Altın Fonu

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Merhaba BES yatırımcıları,

Ben Allianz ile çalışıyorum. Ekte fonların 2019 performansını paylaşıyorum.

Geçen yıl zarar ettiğimiz ALI Koç İştirakleri fonu, bu yıl listenin ilk sırasında.

Allianz BES de bu fonların sadece 10 tanesi var. Birçoğunu alamıyoruz

Sayfa 209/453 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •