Sayfa 210/454 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon
Arama sonucu : 3626 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. İşvereniniz tarafından Otomatik Katılım'a dahil edildiyseniz, size güzel bir haberimiz daha var! Otomatik Katılım sözleşmeleri için devlet katkısı üst sınırı, bireysel emeklilik sözleşmelerinin devlet katkısı limitinden ayrı hesaplanır. Böylelikle, hem Otomatik Katılım sözleşmesine hem de Bireysel Emeklilik sözleşmesine sahipseniz 2020 yılı için toplam 17.658 TL* devlet katkısı hak edebilirsiniz.
    Gayet güzelmiş. Kaçırmamak lazım.

*

BES Altın fon pozisyonum devam ediyor. 2020 tutarının tamamını ödedim. Şubat sonu Devlet Katkısının hesaba yatacağı söylendi. Gelsin paracıklar.

2.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku

*

BES Altın fon pozisyonum devam ediyor. 2020 tutarının tamamını ödedim. Şubat sonu Devlet Katkısının hesaba yatacağı söylendi. Gelsin paracıklar.
    Otomatik katılımdaki birisinin tüm devlet katkısını haketmesi için 98.100 TL brüt maaş alması lazım veya işverene ben ayda 2943 TL ödemek istiyorum demesi gerekiyor üstadım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Otomatik katılımdaki birisinin tüm devlet katkısını haketmesi için 98.100 TL brüt maaş alması lazım veya işverene ben ayda 2943 TL ödemek istiyorum demesi gerekiyor üstadım
    gönüllü bes içinde bu şekilde ..

2020 yılı için Devlet Katkısı'nın üst sınırı yıllık asgari brüt ücret olan 35.316 TL'nin %25'i kadar olup 8.829 TL'dir.

Diğer bir deyişle, 2020 yılı içinde Bireysel Emeklilik Sistemine 35.316 TL katkı payı ödemesi yaparak, Devlet Katkısı avantajından üst limit olan 8.829 TL ile faydalanabilirsiniz.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,248
     Alıntı Originally Posted by 10lukhisse Yazıyı Oku
    Allianz BES de bu fonların sadece 10 tanesi var. Birçoğunu alamıyoruz

Bu başlığı Allianz yetkilileri de okuyordur umarım ve mesaj kendilerine ulaşır.

5. Bu arada benim BES şirketinde kredi kartıyla ödenen katkı paylarında blokaj süresi 30 güne düştü. Daha önce 40 gündü. Diğer şirketlerde de büyük bir ihtimalle böyle olmuştur sanırım.

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku

*

Paraciklar hemen gelmiyor 56 yaşï beklemek lazim

7.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Paraciklar hemen gelmiyor 56 yaşï beklemek lazim
    Zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçer üstadım, hiç kuşkunuz olmasın.

8. arkadaşlar gönüllü bese girdiğimizde, yatırdığım paranın %50 si altın fonuna. %20 si dengeli değişken fonuna, %20 si hisse senedi fonuna , %10 uda başlangıç fonuna olacak şekilde bölümlere ayırarak ayarlayabiliyormuyuz? yoksa tamamını altınsa altın, hisseyse hisse, vs. olarak mı seçiyoruz.
    cevap ilk şık ise yılda 6 kez fon dağılımı değişiklik hakkımız var ya, diyelim ortama göre yatırdığım paranın dağılımını tüm fonlar için aynı anda olacak şekilde; sözgelimi altın fonunu 50den %25 e hisse fonunu 20 den %40 a, değişken fonu 20den %25 e başlangıç fonunuda yine %10 kalacak şekilde güncelledim.bu durumda yıllık 6 fon değiştirme hakkımdan 3 tanemi hakkım gidecek yoksa bir tanemi fon değiştirme hakkım gidecek?

Sayfa 210/454 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •