Sayfa 214/453 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314 ... SonSon
Arama sonucu : 3623 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. HSBC bankrupt and on the brink of collapse?
    https://www.pinoymoneytalk.com/hsbc-...pt-bank-crash/

2. Endeksi takipteyim, 115 bin seviyelerinden % 25 hisse fona geçiş planım var. Bir sonraki kademem 110 bin.

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Endeksi takipteyim, 115 bin seviyelerinden % 25 hisse fona geçiş planım var. Bir sonraki kademem 110 bin.
    Bende bir sıkımlık değişim hakkı kaldı üstadım 110'da katılırım size

4. sizler bu işleri bilen abilere benziyorsunuz.

110'da ben de bir %25 atlayayım bakayım. gelin ata binmiş "ya nasip" demiş.

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bende bir sıkımlık değişim hakkı kaldı üstadım 110'da katılırım size
    Kapanış sonrasında talimatı verdim üstadım. Yarınki kapanıştan Altın Fon satışı, Pazartesi kapanışından Hisse fon alışı gerçekleşecek diye hesapladım. Umarım yanlış değildir.

6. % 25 lik oran ve 5 bin puan aralıklarla alış kademeleri yapacağım. Böylece 4 fon değişim hakkım gidecek. Sonrasında tek satışta kar alma yapıp PP Fonuna geçeceğim. Kalan 1 hakkım için stratejimi o zaman yazacağım.

An itibariyle Altın fon kazancım % 15 seviyesinde ve bu (bu kadar kısa bir sürede) hiç beklemediğim kadar iyi bir sonuç.

Gayet ballı bir BES başlangıcı oldu benim için. Acemi şansı bu olsa gerek.

7.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Kapanış sonrasında talimatı verdim üstadım. Yarınki kapanıştan Altın Fon satışı, Pazartesi kapanışından Hisse fon alışı gerçekleşecek diye hesapladım. Umarım yanlış değildir.
    Eğer doğru şekilde verdiyseniz talimatı dediğiniz gibi olması gerekecektir üstadım. 3 adet değişim seçeneği çıkıyor ki bazı BES şirketlerinde karmakarışık bir fon değişimi seçimi ifadesi oluyor o yüzden istediğiniz şekilde gerçekleşmiyor verdiğiniz talimat

8. Piyasa herhangi bir kademedeki alıştan sonra yukarı yönde hareket yaparsa Hisse fon alışına devam etmem. Ve yukarı yöndeki her 5 bin puanda kar alışı yapar -muhtemelen- son olarak Altın fonda kalırim. 6 değişiklik hakkında yıllık bazda % 25-30 kazanç benim için gayet makul olacak dostlarım. Zaten an itibariyle bu orana oldukça yaklaşmış vaziyetteyim.

Bir sonraki yılda da stratejim benzer olacak; temel fonumuz Altın fon bunu unutmayalım.

Sayfa 214/453 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •