Sayfa 216/453 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Merhaba yapıkredi otomotik allianz emeklilik sistemine katmıştı yazın.Şimdi ise zirrat emeklilik otomatik bes dahil etmiş.İki tane BES oldu bu nasıl oluyor anlamadım.

Zirrat emeklilikten cayma hakkımı kullandım biran önce ama allianz ödemeleri gerçekleşmemiş.Allianz emeklilikte önceki ödemelerimin devlet katkılarıda gözükmüyor.Herşey karıştı.....

Otomaik BES im varken tekrar nasıl yenisini açmışlar ?

2.  Alıntı Originally Posted by ms-dos Yazıyı Oku
    Merhaba yapıkredi otomotik allianz emeklilik sistemine katmıştı yazın.Şimdi ise zirrat emeklilik otomatik bes dahil etmiş.İki tane BES oldu bu nasıl oluyor anlamadım.

Zirrat emeklilikten cayma hakkımı kullandım biran önce ama allianz ödemeleri gerçekleşmemiş.Allianz emeklilikte önceki ödemelerimin devlet katkılarıda gözükmüyor.Herşey karıştı.....

Otomaik BES im varken tekrar nasıl yenisini açmışlar ?
    Otomatik BES'i siz açamazsınız zaten çalıştığınız işyeri sizin adınıza açar. Büyük bir ihtimalle daha önce çalıştığınız işyerinde Allianz Emeklilik'le otomatik katılıma dahil oldunuz, işten ayrıldınız ve yeni iş yerinizde sizi Ziraat emeklilikten otomatik katılıma dahil etti.

Yeni başladığınız işyerine daha önce otomatik katılıma dahil olduğunuzu söyleseydiniz yeni bir BES hesabı açılmazdı diye düşünüyorum.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Otomatik BES'i siz açamazsınız zaten çalıştığınız işyeri sizin adınıza açar. Büyük bir ihtimalle daha önce çalıştığınız işyerinde Allianz Emeklilik'le otomatik katılıma dahil oldunuz, işten ayrıldınız ve yeni iş yerinizde sizi Ziraat emeklilikten otomatik katılıma dahil etti.

Yeni başladığınız işyerine daha önce otomatik katılıma dahil olduğunuzu söyleseydiniz yeni bir BES hesabı açılmazdı diye düşünüyorum.
    Mustafa hocam benim fonlar sistemde artık görünüyor ama alım fiyatı görünmüyor , biraz da eksik tutar var muhtemelen altın fonu alım emri verilen günden değilde cuma fiyatını mı gösteriyo anlamadım yüzdesel gösterim var

4.  Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    Mustafa hocam benim fonlar sistemde artık görünüyor ama alım fiyatı görünmüyor , biraz da eksik tutar var muhtemelen altın fonu alım emri verilen günden değilde cuma fiyatını mı gösteriyo anlamadım yüzdesel gösterim var
    Üstadım sizin durumu tam olarak ben anlamadım. BES sözleşmeniz olmadığına eminmisiniz ? Aldığınız fonun bir kodu falan var mı ?

Üstadım sizin durumu tam olarak ben anlamadım. BES sözleşmeniz olmadığına eminmisiniz ? Aldığınız fonun bir kodu falan var mı ?
    Amz alr aen ve amg

6.  Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    Amz alr aen ve amg
    Söylediğiniz fonların tamamı BES fonu ve bunları YKB üzerinden aldınız. Ayrıca ALLIANZ YAŞAM VE EMEKLİLİK'te sözleşmeniz yok doğru mudur ?

Söylediğiniz fonların tamamı BES fonu ve bunları YKB üzerinden aldınız. Ayrıca ALLIANZ YAŞAM VE EMEKLİLİK'te sözleşmeniz yok doğru mudur ?
    Sözleşmeye imzalanmış oda görünüyo
    Sözleşme tarihi mi alış fiyatı oluyor yoksa 3 gün öncesi talep fiyatı mı ben orasını merak ediyorum

8.  Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    Sözleşmeye imzalanmış oda görünüyo
    Sözleşme tarihi mi alış fiyatı oluyor yoksa 3 gün öncesi talep fiyatı mı ben orasını merak ediyorum
    BES sözleşmeniz var demekki üstadım, BES internet şubesinden hesap hareketlerinize bakarak bulabilirsiniz hangi fiyattan aldığınızı Alternatif olarak e-devlet üzerinden Takasbank Bireysel Emeklilik Bilgilendirme İşlemlerinden de görebilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/takasbank...ilik-islemleri

Sayfa 216/453 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •