Sayfa 219/453 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319 ... SonSon
Arama sonucu : 3620 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,224
    Merhaba değerli BES yatırımcıları

şubat ayının sonun geldik ve 2020 allianz fonlarına bakmakta fayda var.

AMZ altın fonu 2 ayda %12 ile 2020 nin yıldızı.
    Devamında benim burada bolca bahsettiğim ALR, AMY gibi fonlar geliyor.

Herkese bol kazançlar.

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Alırsam satamayacağım 5-6 ay ve o sürede kazandırmamis olursa hamallık yapmış gibi olacağım üstadım
    Gayet zor bir durum üstadım. Ben olsam diyemiyorum çünkü yerinizde olmak istemezdim. ABD seçimleri öncesi birilerinin -borsaları düşürmek suretiyle- Trump'a yönelik hamleler yaptığı oldukça net. Yoksa virüs mirüs hepsi hikaye. Bu ticari ve/veya ekonomik savaşın boyutları konvansiyonel bir savaşa doğru evrilir mi bilemem ancak piyasalarda yaşanan bu volatilitenin bir süre daha devam edeceği aşikâr. Dow 25 binin altına inerse Trump bey gider sanki. Çevresindekiler buna müsaade eder mi ya da ne kadar güçlüler bunu bilmemiz mümkün değil. Şansınız bol, kararlarınız isabetli olsun.

Bende 3 değişim hakkı olduğu için bir nebze olsun rahatım ve tamamen tepkiye oynama niyetindeyim. Bu süreci yatırım fonları başlığındaki EID alışlarıma benzetiyorum. An itibariyle 110 bin seviyeleri hisse fon için makul gibi duruyor ama yarın bir bakmışız direkt 105 bin açmışız. Grafik yorumda da dediğim gibi yaptığım şey tamamen tepkiye dayalı ciddi risk almak.

Ve BES yatırımcısıyım.

Biliyorum hiç olmadı ama dediğim gibi gen...Yapacak bir şey yok.

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

3. Bu tabloyu geliştirmeye fırsatım olmadı, sadece 2 kurum var. En az 5 kuruma çıkarmayı planlıyorum ancak piyasadan vakit bulamıyorum.
    Bir üst mesajdaki linkte Allianz fonlarından başlıcalarını da ekledim. İlave edilmesini istediğiniz başka bir kurum varsa TEFAS kodlarını yazın, takip tablomuzu genişletelim dostlarım.

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Gayet zor bir durum üstadım. Ben olsam diyemiyorum çünkü yerinizde olmak istemezdim. ABD seçimleri öncesi birilerinin -borsaları düşürmek suretiyle- Trump'a yönelik hamleler yaptığı oldukça net. Yoksa virüs mirüs hepsi hikaye. Bu ticari ve/veya ekonomik savaşın boyutları konvansiyonel bir savaşa doğru evrilir mi bilemem ancak piyasalarda yaşanan bu volatilitenin bir süre daha devam edeceği aşikâr. Dow 25 binin altına inerse Trump bey gider sanki. Çevresindekiler buna müsaade eder mi ya da ne kadar güçlüler bunu bilmemiz mümkün değil. Şansınız bol, kararlarınız isabetli olsun.

Bende 3 değişim hakkı olduğu için bir nebze olsun rahatım ve tamamen tepkiye oynama niyetindeyim. Bu süreci yatırım fonları başlığındaki EID alışlarıma benzetiyorum. An itibariyle 110 bin seviyeleri hisse fon için makul gibi duruyor ama yarın bir bakmışız direkt 105 bin açmışız. Grafik yorumda da dediğim gibi yaptığım şey tamamen tepkiye dayalı ciddi risk almak.

Ve BES yatırımcısıyım.

Biliyorum hiç olmadı ama dediğim gibi gen...Yapacak bir şey yok.

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
    Kötü bir gün oldu -%10'la açılış -%5'le de kapanış olacak sanırım üstadım.

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Kötü bir gün oldu -%10'la açılış -%5'le de kapanış olacak sanırım üstadım.
    % 25 lik Altın fon satış Hisse fon alış talimatını vermiş durumdayım üstadım ve dahi son gelişmeler nedeniyle gayet üzgünüm. Yazmaya utanır vaziyetteyim. Benim gibi yaşı gitmiş, işi bitmiş beş para etmez birini korumak adına kendilerini siper eden gencecik evlatlarıma hakkımı nasıl ödeyeceğim bilemiyorum. Mekanları cennet olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    % 25 lik Altın fon satış Hisse fon alış talimatını vermiş durumdayım üstadım ve dahi son gelişmeler nedeniyle gayet üzgünüm. Yazmaya utanır vaziyetteyim. Benim gibi yaşı gitmiş, işi bitmiş beş para etmez birini korumak adına kendilerini siper eden gencecik evlatlarıma hakkımı nasıl ödeyeceğim bilemiyorum. Mekanları cennet olsun.
    Bende öğleden sonra %40 PPF, %15 değişken, %15 Eurobond, %15 Altın ve %15 Hisse şeklinde dağılım belirledim. PPF'den ve altından azaltma Eurobond ve Hisse ekleme gibi oldu.

gelişmeler hepimizi derinden üzdü üstadım. Umarım herşey bir an önce düzelir ve sağ salim burunları kanamadan dönerler.

7. Sizin için hayırlısı ne ise o olsun üstadım. Ons altının 1.700 civarına hızlıca çekilip sonra pozisyon değişikliğine gidilmesinin arkasında bir çok fonun hisse tarafında zorda kalması gösterilmekte. Bu durumu 2009 krizinde de yaşamıştık. Şayet böyle bir durum varsa Dolar/TL tarafında majör bir hareket olmadığı sürece gram altın fiyatlamasının bir süre daha yatay-aşağı yönde hareket etmesi beklentim dahilinde. Ons tarafında 1.500 seviyeleri haftalık ortalamaların geçtiği yerler. Hisse tarafında beklediğim tepkiyi yakalayabilirsem o civardan tekrar Altın fon yapmayı düşünebilirim. Ancak bu süreçte Dolar/TL 6.25'in üzerinde olmamalı. Yani gram altın bazında 305 seviyeleri tekrar giriş yapmak üzere oldukça makul duruyor öyle diyelim.

8. Ortalamaların geçtiği yer 113.500 civarı. Bu civardan Hisse fon satışını yapmayı planlıyorum dostlarım. Eski grafik aşağıda:

Şu grafikteki fiyat barları ve pembe ortalama arasındaki normalin ötesinde gerçekleşen açılıma güveniyorum. Çok fazla sürmez bu, muhakkak arayı kapatma yönünde bir hareket yapacaktır şeklinde beklentim ve umudum ve henüz kullanılmamış 3 fon değişim hakkım var.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...81#post4183481

Sayfa 219/453 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •