Sayfa 234/454 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Bes de en hoşuma gitmeyen konu fon değişikliği talimatının 4 - 6 gün arasında gerçekleşmesi. Para piyasalarını anlık ve geleceğe dönük bileceksin, bir de bunun yanında dünyada neler olabileceğini, para piyasalarının buna nasıl tepki gösterebileceğini 4-6 gün sonrasına göre tahmin edeceksin. Bu böyle olmak zorunda m mudur? Her şirkette böyle midir? Bilgisi ve yorumu olan paylaşabilir mi?

2.  Alıntı Originally Posted by Zuway Yazıyı Oku
    Bes de en hoşuma gitmeyen konu fon değişikliği talimatının 4 - 6 gün arasında gerçekleşmesi. Para piyasalarını anlık ve geleceğe dönük bileceksin, bir de bunun yanında dünyada neler olabileceğini, para piyasalarının buna nasıl tepki gösterebileceğini 4-6 gün sonrasına göre tahmin edeceksin. Bu böyle olmak zorunda m mudur? Her şirkette böyle midir? Bilgisi ve yorumu olan paylaşabilir mi?
    Bu böyle olmak zorunda olup her şirkette böyledir. Çünkü bizden aldıkları alım satım emrinin satım kısmını 2 iş gününde yapıyorlar. Ardından alım kısmını da 2 iş gününde yapıyorlar. Toplam 4 iş günü oluyor. Eğer bu emirlerden her hangi biri yurt dışı işlem ise takas artı 3 gün oluyor ve 4-6 iş günü sürüyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bu böyle olmak zorunda olup her şirkette böyledir. Çünkü bizden aldıkları alım satım emrinin satım kısmını 2 iş gününde yapıyorlar. Ardından alım kısmını da 2 iş gününde yapıyorlar. Toplam 4 iş günü oluyor. Eğer bu emirlerden her hangi biri yurt dışı işlem ise takas artı 3 gün oluyor ve 4-6 iş günü sürüyor.
    Teşekkürler sn diproyal, bu konuda bugüne kadar şanslıydım pek terse düşmedim ancak önemli bir zorluk yaratıyor..

4.  Alıntı Originally Posted by Zuway Yazıyı Oku
    Teşekkürler sn diproyal, bu konuda bugüne kadar şanslıydım pek terse düşmedim ancak önemli bir zorluk yaratıyor..
    Rica ederim. BES fonlarınızdaki dağılımda ne gibi değişiklik yapmayı hedefliyorsunuz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Rica ederim. BES fonlarınızdaki dağılımda ne gibi değişiklik yapmayı hedefliyorsunuz?
    Şu an henüz karar vermedim değiştirmek için. En son endeks 86 civarı ilken % 50 hisse, % 50 Altın yaptım. Öncesinde de yarısı altın idi..

6. merhaba. mesajım daha çok fon dağılımında ağırlığı altın fonuna vermiş olan üyeler içindir.

bir süredir altın 1700 dolar civarında dönüp duruyor. Bu dönüp durma süresinde aşağıya doğru gittiği zamanlarda altın fonunun değerini ters yönde giden dolar tutuyor gibi gözüküyor.

altının onzu için kısa vadede öngörülen aşağıya doğru salacağı yönünde. aksi görüşlere saygım sonsuz. ben negatif durumu ele almak istiyorum.

daha uzatmadan fikir sormak istiyorum; altın fonundan çıkış gerekirse hangi fonlar size ne sebepten göz kırpıyor?

tabii ki yatırım tavsiyesi değildir sonuçta kendi kararımı alacağım lakin fikir paylaşana da çok müteşekkir olurum. teşekkürler!

7. Vakıfemeklilik altın fonunun büyük kısmı kira sertifikalarından oluşuyor (diğer bes altın fonları da benzer) . Bunun altın ile ilgisi varmı. Vakıfa sordum tatmin edici bir cevap alamadım. Riski azaltmak için dedi temsilci ama altın oranı çok düşük kalmış. Bilgisi olan var mı bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onlar hazine mustesarligi tarafindan cikarilan yilda 2% odemeli kira sertifikalari. 100gr altin veriyoruz devlete, devlet de bize her yil 2gr altin veriyor.

Alıntı Originally Posted by BlaJKeagle Yazıyı Oku
    Vakıfemeklilik altın fonunun büyük kısmı kira sertifikalarından oluşuyor (diğer bes altın fonları da benzer) . Bunun altın ile ilgisi varmı. Vakıfa sordum tatmin edici bir cevap alamadım. Riski azaltmak için dedi temsilci ama altın oranı çok düşük kalmış. Bilgisi olan var mı bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 234/454 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •