Sayfa 236/453 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 1,881 - 1,888 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Buradaki arkadaşlar çok bilgili ve yardımsever. Sanırım en begendigim konu başlığı

Bes maceramı anlatmak istiyorum sizlere, aslında daha bes hesabımda yok ama kızım için düşünüyorum. Arkadaşların altına dayalı kira sertifa ile ilgili paylaşımları dikkatimi çekti.

Geçen hafta bir firma ile görüştüm, mesleğim gereği senelik yönetim gideri kesintisi %1.6 gibi bir kampanyaları varmış, normalde 2 oranının altında bulamazsınız dediler. Fakat bu altın olayını sorduğumda ilk defa benden duyduklarını öğrenince açıkçası biraz soğudum.

Sizlerin bu konuda yönlendirmesine Ihtiyacim var arkadaşlar. Buarada ben kamu personeliyim. Yaşım 37, kızım 6 yaşında.

Teşekkürler, iyi bayramlar dilerim.

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Herkese , iyi bayramlar diliyorum. Bende yaklaşık 3 yıldan beri içinde bulunduğum OKS'den çıkıp kendi şahsi besime ilgili tutarı aktardım. %50 altın fonu(AEL) ve %50 dış borçlanma araçları(AVG) fonundayım. Ayrıca şahsi olarakta birkaç fon almışlığım mevcut bes haricinde bu konuyu özellikle okumak keyif veriyor.

Oncelikler herkese iyi bayramlar!

Yonetim gider kesintisini almayan emeklilik planlari var. Cesitli sartlari saglamaniz gerekiyor. Ornek olmasi acisindan asagida halkbankín planini koyuyorum. Kesintiler kisminda yonetim gider kesintisini almadiklarini gorebilirsiniz. BES sirketleri 2 kalemde sizden para kazaniyorlar. Biri yonetim gider kesintisi, digeri de fon isletim ucreti. Fon isletim ucretinden kurtulmaniz mumkun degil ama yonetim gider kesintisinden kurtulabilirsiniz gerekli sartlari sagladiginiz takdirde.

Yonetim Gider Kesintisinin 0 oldugu plan: https://www.halkemeklilik.com.tr/pag...lik_Plani.aspx

Ayrica ek bilgi olarak fon isletim gider kesintileri 6. yildan itibaren belirli oranlarda sizlere geri iade edilir.
    Fon Toplam Gider Kesintisi İadesi nedir? Nasıl belirlenir?
    Sözleşmenin 6. yılından itibaren fon toplam gider kesintisi belirli oranlarda ilgili emeklilik hesabına iade edilir. 01.01.2021 tarihinde başlayacak olan bu uygulama için gerekli sözleşme yılı ve ona karşılık gelen iade oranları aşağıdaki gibidir:

Sözleşme Yılı
    İade Oranı
    6. yıl %2.5
    7. yıl %5
    8. yıl %7.5
    9. yıl %10
    10. yıl %12.5
    11. yıl %15
    12. yıl %17.5
    13. yıl %20
    14. yıl %22.5
    15. yıl ve sonrası için %25

https://www.halkemeklilik.com.tr/pag...n_Sorular.aspx

Alıntı Originally Posted by ROOKY Yazıyı Oku
    Buradaki arkadaşlar çok bilgili ve yardımsever. Sanırım en begendigim konu başlığı

Bes maceramı anlatmak istiyorum sizlere, aslında daha bes hesabımda yok ama kızım için düşünüyorum. Arkadaşların altına dayalı kira sertifa ile ilgili paylaşımları dikkatimi çekti.

Geçen hafta bir firma ile görüştüm, mesleğim gereği senelik yönetim gideri kesintisi %1.6 gibi bir kampanyaları varmış, normalde 2 oranının altında bulamazsınız dediler. Fakat bu altın olayını sorduğumda ilk defa benden duyduklarını öğrenince açıkçası biraz soğudum.

Sizlerin bu konuda yönlendirmesine Ihtiyacim var arkadaşlar. Buarada ben kamu personeliyim. Yaşım 37, kızım 6 yaşında.

Teşekkürler, iyi bayramlar dilerim.

4. Teşekkürler okuyorum hemen.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Allianz Emeklilik Genel Müdürü'nün röportajı / 20.05.2020

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. Oks sistemde 3yılı dolduranların devlet katkısından hakettiği %15 hesaplarda görünmeye başladı.
    Hatta 1000 TL katkısından da %15 i görünüyor.

8.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Sn. asuGaGuGa,

Oldukça detaylı ve kapsamlı analizi sözlükte yapmışsınız. Kaçırmadıysam %100 altın yatırımı ile babanız hesabından bu yatırımı yapıyorsunuz. Bugün itibariyle sanırım vergi sınırı nedeniyle Aylık 3k tl cebinizden çıkan bir yatırım olmuş.
    İlk defa yazınıza denk geldim. Çok güzel detaylandırmışsınız.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 236/453 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •