Sayfa 245/453 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon
Arama sonucu : 3623 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2. BES ile ilgili son durum nedir? Bir sürü haber var. Kafalar karışık.

https://www.haberler.com/cumhurbaska...578564-haberi/
    Son düzenleme : sadecegrafik; 07-09-2020 saat: 19:29.

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    BES ile ilgili son durum nedir? Bir sürü haber var. Kafalar karışık.

https://www.haberler.com/cumhurbaska...578564-haberi/
    bu haberin BES ile alakasını kuramadım.

4. Burayı anlamadım. Nedir?

Devletin desteği ve teşviki ile fon tutarı 154 milyar liraya ulaşan bireysel emeklilik sisteminde yapılacak atılımlarla reel sektöre uzun vadeli ve düşük maliyetli büyük bir kaynak sağlanabilecektir.

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    bu haberin BES ile alakasını kuramadım.

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Burayı anlamadım. Nedir?

Devletin desteği ve teşviki ile fon tutarı 154 milyar liraya ulaşan bireysel emeklilik sisteminde yapılacak atılımlarla reel sektöre uzun vadeli ve düşük maliyetli büyük bir kaynak sağlanabilecektir.
    Fonlarınızı yandaş mutahite olu faizle Peşkeş çekemez demişler anlamayacak ne var

Tahminim şöyle olur

Fonların 30% u zorunlu olarak olu faizli bir tahvil almaya zorlanır.

Üç beş yila fonun ilgili kısmı alim gücü olarak sifirlanir

6. Bunu yapamazlar. Bunu yaptıkları anda BES sistemi çöker! Bunu kimse istemez.

Muhtemelen özel sektörü fonlayacak yeni değişik yatırım fonları çıkaracaklar, kar ortaklığı vs vs. Alternatif yatırım fonları çıkacaktır. Şirketleri böyle fonlar çıkarmaya zorlayabilirler. İsteyen seçebilir. İstemeyen seçmez.

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Fonlarınızı yandaş mutahite olu faizle Peşkeş çekemez demişler anlamayacak ne var

Tahminim şöyle olur

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Burayı anlamadım. Nedir?

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bunu yapamazlar. Bunu yaptıkları anda BES sistemi çöker! Bunu kimse istemez.

Muhtemelen özel sektörü fonlayacak yeni değişik yatırım fonları çıkaracaklar, kar ortaklığı vs vs. Alternatif yatırım fonları çıkacaktır. Şirketleri böyle fonlar çıkarmaya zorlayabilirler. İsteyen seçebilir. İstemeyen seçmez.
    Iyimser insanlara bayılıyorum ortada nema key vb örnekler varken bu iyimserlik gerçekçi değil.

Az buçuk finans bilen adam zaten döviz ve altın fonunda

Finansal cahiller bankanın iteledigi devlet tahvil fonlarında.

Iteleyecekleti yeni fon devlet tahvilinden kaç puan düşük getirebilir ki yaptıklarına değsin.

Bir şekilde döviz ve altın fon alim miktarını düşürmeleri lazım bu da yazdığım şekilde olur

Altın fonundaki adam hangi motivasyonla yeni fona geçecek cevabınız var mi

8.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

Tahminim şöyle olur

Aslında zaten katkı paylari her nasıl yonetiliyorsa, zararda. En azından bendeki katkının son 3 aydaki durumu -12,8%mk. 6 ve 12 ayliklar da zarardaydi en son. Yani BES zaten destek atıyor yandaş mutahite. sanırım oran olarak yeterli gelmedi ki yeni bir atılım düşünülmüş.

Sayfa 245/453 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •