Sayfa 263/453 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363 ... SonSon
Arama sonucu : 3623 madde; 2,097 - 2,104 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Merhabalar, bu yatırıma yönlendirilmeyen tutar ne oluyor ya da ne kadar süre öyle kalıyor bilgisi olan var mı acaba? Türkiye Hayat Emeklilik kullanıyorum ama iki aylık yatırdığım miktar kadar olan kısım henüz yatırıma yönlendirilmemiş olarak görünüyor.

Paranızın pul olmasını isterseniz bes en güzel yollardan biri bence.
    Daha öncede millete kazık atmış bu sistem. Fon yönetim giderleri ile tırtıklarlar olmadı enflasyona ezdirirler yada başka bir yol bulurlar. Beste amaç devletin ucuza bedavaya sermaye bulmasıydı. İki defa benimde dahil ettiler zorla hemen çıktım
    Umarım katılan arkadaşlar iyi bir birikim ve karla ayrılırlar. Eğer bu olursa inanılmaz şaşırırım.

3.  Alıntı Originally Posted by 1.Yavuzhan Yazıyı Oku
    Paranızın pul olmasını isterseniz bes en güzel yollardan biri bence.
    Daha öncede millete kazık atmış bu sistem. Fon yönetim giderleri ile tırtıklarlar olmadı enflasyona ezdirirler yada başka bir yol bulurlar. Beste amaç devletin ucuza bedavaya sermaye bulmasıydı. İki defa benimde dahil ettiler zorla hemen çıktım
    Umarım katılan arkadaşlar iyi bir birikim ve karla ayrılırlar. Eğer bu olursa inanılmaz şaşırırım.
    şahsen fonunuzu kendiniz yönetebiliyorsanız avantajlı olabiliyor.
    açıkçası memnunum. özellikle hisse fonlar ve altın fonları yüksek getiri sunuyor.
    amaç malum biriktirme alışkanlığı oluşturmak.

4. 4,5 sene ortalama vadem var, devlet katkısı hariç %155 getirim var. Devlet katkısı dahil %186. Yani 100 liram 286 lira olmuş. Hani param pul olacaktı?

5.  Alıntı Originally Posted by tsungeon Yazıyı Oku
    4,5 sene ortalama vadem var, devlet katkısı hariç %155 getirim var. Devlet katkısı dahil %186. Yani 100 liram 286 lira olmuş. Hani param pul olacaktı?
    Gram altın aynı dönemde (4,5 yıl aldım) %232 getirmiş. BES'in en azından bu getiriyi aşmasını beklerdim.

4,5 sene once bugune kadar yatirdigi katki paylarini toptan yatirmis olsaydi, 155% den daha fazla getirisi olurdu BES sisteminde. Elma ile elmayi kiyaslayalim. 232% ile 155% karsilastirilamaz. Katilimci her ay katki payi oduyor.

Ornek vermesi acisindan: Asagidaki linkten tarihleri 31 Aralik 2020 ve 22 subat 2021 secerseniz bu yil altin fonu -10.27% getirmis. Bu donemde altin ise -10.36% getirmis. Altinin kendi performansindan daha iyi bir performans sergilemis fon.

https://www.allianz.com.tr/tr_TR/uru...fundCode=AMZ#/

Alıntı Originally Posted by senseni83 Yazıyı Oku
    Gram altın aynı dönemde (4,5 yıl aldım) %232 getirmiş. BES'in en azından bu getiriyi aşmasını beklerdim.

7.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    4,5 sene once bugune kadar yatirdigi katki paylarini toptan yatirmis olsaydi, 155% den daha fazla getirisi olurdu BES sisteminde. Elma ile elmayi kiyaslayalim. 232% ile 155% karsilastirilamaz. Katilimci her ay katki payi oduyor.

Ornek vermesi acisindan: Asagidaki linkten tarihleri 31 Aralik 2020 ve 22 subat 2021 secerseniz bu yil altin fonu -10.27% getirmis. Bu donemde altin ise -10.36% getirmis. Altinin kendi performansindan daha iyi bir performans sergilemis fon.

https://www.allianz.com.tr/tr_TR/uru...fundCode=AMZ#/
    Tam olarak ifade edeceğim şeyi belirtmişsiniz. Teşekkür ederim. Hep yapılan bir hatadır, ortalama vade ile toplu para girişinden kaynaklı vadenin karıştırılması. Öte yandan, çok kaba bir şekilde %200 getiri elde edilebilirmiş diye hesapladım. Her ay gram altın alsaydım. Bunu diyen çok arkadaşım oldu, ama hiçbiri altın almadı. Ben de almadım, fakat bes açtırdım ve şimdi eşimle birlikte hatrı sayılır bir meblağ var bes'lerimizde. Altın alırım daha iyi diyen arkadaşlarım bes de yaptırmadığı için bir birikimleri yok.

8.  Alıntı Originally Posted by senseni83 Yazıyı Oku
    iyi bari son 4 5 yılda bese girmeyip altın tuttuğum için sevineyim bari biraz teşekkürler

Sayfa 263/453 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •