Sayfa 267/451 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367 ... SonSon
Arama sonucu : 3607 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by azorka Yazıyı Oku
    ''Emeklilik yatırım fonlarının
    Türkiye Elektronik Fon
    Dağıtım Platformu’nda işlem
    görmesi sağlanacak ve böylece
    vatandaşlarımız bireysel
    emeklilik sistemindeki bütün
    fonları alıp satabilecektir''

Ekonomi Reform Takviminde 30.09.2021 tarihine kadar düzenleneceği belirtilmiş. BES için çok olumlu karar.
    Bu sistem çok faydalı olur zannımca. Artık fonlar para çekmek için çok çalışır...

Alıntı Originally Posted by BLACKHAWK Yazıyı Oku
    Bu sistem çok faydalı olur zannımca. Artık fonlar para çekmek için çok çalışır...
    Emeklilik fonlarının tefasa girmesi güzel bir hamle olacak ancak tefastaki tüm fonların BES sisteminde alınabilir olması çok daha iyi olurdu.
    Neyse en azından bu da büyük bir adım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Emeklilik fonlarının tefasa girmesi güzel bir hamle olacak ancak tefastaki tüm fonların BES sisteminde alınabilir olması çok daha iyi olurdu.
    Neyse en azından bu da büyük bir adım.
    Katiliyorum sayin pit. 2 tane temel konu eksik su an:

1) soylediginiz gibi, her fon secilebilmeli
    2) devlet katkisinin biriktigi fonda da secim yapilabilmeli.

4.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Katiliyorum sayin pit. 2 tane temel konu eksik su an:

1) soylediginiz gibi, her fon secilebilmeli
    2) devlet katkisinin biriktigi fonda da secim yapilabilmeli.
    Devlet katkisinin biriktigi fonda altın ya da yabancı paraya dayalı bir fon alınırsa acaba nasıl bir sonuç ortaya çıkar
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Devlet katkisinin biriktigi fonda altın ya da yabancı paraya dayalı bir fon alınırsa acaba nasıl bir sonuç ortaya çıkar
    Devlet katkısında benim hesapta sanırım gösterge tahvil var. Faizler artışı ile tabiri caizse kol gibi zarar oluştu orada. 11 yıl sonra bana devlet parayı verecek diye bekliyorum ama o tarihe kadarda devlet katkısı tarafında nasıl bir tutar oluşur hiç emin değilim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. BES için en güzel çıkış zamanı faizlerin dip yaptığı(özellikle) ve borsanın zirvede olduğu vakittir.. Yani 56 yaşıma geldim diye çıkmamak lazım, devlet babanın vereceği katkı payının en üst miktarda olması için faizlerin düştüğü ve dolayısıyla tahvil fiyatlarının en üst seviyede olduğu vakittir gerekirse 57-58-59 yaş beklenmelidir.. Faizlerin bu derece yüksek olduğu zamanlar ise katkı payı yatırmak için en güzel zamanlardır, devlet katkısının değerlendiği fonların fiyatının dip yaptığı seviyelerdir..

Dipnot olsun birilerine faydası olur belki..

Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    BES için en güzel çıkış zamanı faizlerin dip yaptığı(özellikle) ve borsanın zirvede olduğu vakittir.. Yani 56 yaşıma geldim diye çıkmamak lazım, devlet babanın vereceği katkı payının en üst miktarda olması için faizlerin düştüğü ve dolayısıyla tahvil fiyatlarının en üst seviyede olduğu vakittir gerekirse 57-58-59 yaş beklenmelidir.. Faizlerin bu derece yüksek olduğu zamanlar ise katkı payı yatırmak için en güzel zamanlardır, devlet katkısının değerlendiği fonların fiyatının dip yaptığı seviyelerdir..

Dipnot olsun birilerine faydası olur belki..
    56 yaşından sonra kalmanın anlamı yoktur. Ana paranız zaten en iyi ihtimalle devlet katkısından 4 kat fazla olacağı için, devlet katkısında para kazanacağım diye ana paradan daha iyi getiri seçeneklerini kaçırabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8. Devlet katkısının da yatırımcı birikimi gibi, istenilen fonda değerlendirilmesi gerekir...

Sayfa 267/451 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •