Sayfa 278/453 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Yorumlamama takılmayın,demek istediğim şuan 200 bin iyi para ama 20 sene sonra ne işe yarayacak.az az ödüyorsunuz diyebilirsiniz haklısınız ama 20 sene sonra her ay ödediğime değecek mi ?

Alıntı Originally Posted by McCandless Yazıyı Oku
    Yorumlamama takılmayın,demek istediğim şuan 200 bin iyi para ama 20 sene sonra ne işe yarayacak.az az ödüyorsunuz diyebilirsiniz haklısınız ama 20 sene sonra her ay ödediğime değecek mi ?
    Evet degecek 56 yasini gorebilirseniz.

https://eksisozluk.com/entry/67760679
    https://eksisozluk.com/entry/121431323

3.  Alıntı Originally Posted by McCandless Yazıyı Oku
    Yorumlamama takılmayın,demek istediğim şuan 200 bin iyi para ama 20 sene sonra ne işe yarayacak.az az ödüyorsunuz diyebilirsiniz haklısınız ama 20 sene sonra her ay ödediğime değecek mi ?
    Yargilama amacli soylemiyorum ancak bakis aciniz yanlis oncelikle bakis acinizi degistirmeniz faydali olacaktir.

1) Yuz lira cebinizde dursa 25 lira kimse ona katki yapmiyor ( Devlet katkisi )

2) Toplam tahsilatiniz yani Bes e odesiginiz para 200000 lira diyorsunuz ya misal duz hesap 250000 lira olacak devlet katkisi ile ama yine alim gucu dusuk olacaktir dediginiz gibi

3) Burasi cokomelli ; Bes tahsilatlarinizi dogru zamanda dogru fona yonlendirerek misal yonlendirme ve tavsiye amacli olmayarak altin ve dovize dayali fonlarda alarak 2056 yilina eristiginizde altin ve doviz fonu ile degerlenmis sizin 250.000 kac lira olacak acaba ?

Benim misal 6 senede tahsilatimin 2 kati birikimim var su an oyle cok fazla da bir sey yapmadim ilk uc sene bilincim yoktu o sekilde para stabil kaldi sonraki 3 sene altin dovize park ettim sonuctan memunum

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Anlıyorum demek istediğinizi,200 bin yatırdığım değil süre sonunda alacağım toplu para bunun içinde fon getirileri ve devlet katkısı da var.egm de hesaplayarak söyledim.bende 6.5 yıldır besteyim ama 20 sene sonra alacağım parayı bugünün 200 bin lirası olarak hedeflemem gerekiyor.onun için de katkı payını artırmak gerekiyor.

Alıntı Originally Posted by McCandless Yazıyı Oku
    Anlıyorum demek istediğinizi,200 bin yatırdığım değil süre sonunda alacağım toplu para bunun içinde fon getirileri ve devlet katkısı da var.egm de hesaplayarak söyledim.bende 6.5 yıldır besteyim ama 20 sene sonra alacağım parayı bugünün 200 bin lirası olarak hedeflemem gerekiyor.onun için de katkı payını artırmak gerekiyor.

egm de gordugunuz rakam zaten bugunun parasi ile. Yani reel getiri ile hesaplanan. Atiyorum orada 200 bin gorurseniz, bu rakam 56 yasinda emekli olmaniz halinde alacaginiz toplu paranin bugun ki degeridir. Alltaki detayda yazar. Genelde 3% ya da 4% seklinde reel getiri ile hesaplanir. Enflasyondan arindirilmistir.

6. Ozaman ben yanlış anladım,bugün ki 200 bin değerinde bir para alıcaksam eğer bu güzel olur.bunu yine arayıp soracağım türkiye hayat emekliliğe.cevaplarınız için teşekkür ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Yargilama amacli soylemiyorum ancak bakis aciniz yanlis oncelikle bakis acinizi degistirmeniz faydali olacaktir.

1) Yuz lira cebinizde dursa 25 lira kimse ona katki yapmiyor ( Devlet katkisi )

2) Toplam tahsilatiniz yani Bes e odesiginiz para 200000 lira diyorsunuz ya misal duz hesap 250000 lira olacak devlet katkisi ile ama yine alim gucu dusuk olacaktir dediginiz gibi

3) Burasi cokomelli ; Bes tahsilatlarinizi dogru zamanda dogru fona yonlendirerek misal yonlendirme ve tavsiye amacli olmayarak altin ve dovize dayali fonlarda alarak 2056 yilina eristiginizde altin ve doviz fonu ile degerlenmis sizin 250.000 kac lira olacak acaba ?

Benim misal 6 senede tahsilatimin 2 kati birikimim var su an oyle cok fazla da bir sey yapmadim ilk uc sene bilincim yoktu o sekilde para stabil kaldi sonraki 3 sene altin dovize park ettim sonuctan memunum

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben hisse senedi ve genelde altın fonundayım. Ben yaklaşık parayı devlet katkısıyla beraber 5 yılda 2,5 kat artırmışım ki ilk ödemelerim çok cüzzi... Yani 10 tl'yi 25 tl yapmışım.
    Ama benim emeklilikte döviz fonu yok sanırım. Nerden dövize park ediyorsunuz? Teşekkürler.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Ben hisse senedi ve genelde altın fonundayım. Ben yaklaşık parayı devlet katkısıyla beraber 5 yılda 2,5 kat artırmışım ki ilk ödemelerim çok cüzzi... Yani 10 tl'yi 25 tl yapmışım.
    Ama benim emeklilikte döviz fonu yok sanırım. Nerden dövize park ediyorsunuz? Teşekkürler.
    Sayin Ex2000,

farkinda olmayabilirsiniz ama aylik duzenli yatirdiginizi varsayarsam. 68.39% yillik getiriniz var.

Ornek Varsayim:

Ayda 100 lira yatiriyoruz
    30 ay (2.5 yil)
    Toplam yatirilan 3000
    Portfoy Degeri 7500

Ortalama yillik getiri = 68.39%

Sayfa 278/453 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız