Sayfa 298/454 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

emeklilik şirketimin fon koçu öyle bir fon önerisi vermiş ki 6 çeşit fon türü %25 ile %5 arasında dağılım vermiş.
    yani şuan piyasanın yönü ile ilgili kimsenin bir fikri yok görünüşe göre.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

buarada başka şirket fonlarını alabilen oldu mu şuana kadar?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    buarada başka şirket fonlarını alabilen oldu mu şuana kadar?
    oldu ve gerisin geri değiştirdim. fon gideri kesintisinin iadesi olmuyormuş başka şirketin fonunun seçersek. Sistem oturmadı dedi temsilci. Satarken de çok beklettiler.
    işlem yerim :allianz
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    oldu ve gerisin geri değiştirdim. fon gideri kesintisinin iadesi olmuyormuş başka şirketin fonunun seçersek. Sistem oturmadı dedi temsilci. Satarken de çok beklettiler.
    işlem yerim :allianz
    teşekkürler bende henüz görünmüyor değişim hakkı

5. uzun zamandir Allianz ile BES'teyim,yakin gecmisten veridir de aktif sekilde fon dagilimimi degistirerek nerden nasil getiri oranimi yukseltirim diye cabaliyorum..

lakin piyasalar boga degilken, hele su an yasadigmiz gibi "belirsizlik" oldugunda mevcut fonlar ile ulkemizdeki enflasyon oranini yenebilecek bir getiriye ulasmak imkansiz gibi...

besfongetirileri diye bir site var, ordan da bakiyorum ama bir turlu isin icinden cikamadim. (YBB yada yillik degil, son 3-6 aylik getirilere bakiyorum, bu kotu kosullarda gemisini yuzduren kaptan her turlu isin icinden cikar zaten)

sizlerin dagilim orani belirlerken baktigi faydali bir site, yada indikator var mi arkadaslar?

6. Genelde düşük kalan fonlara yatırım yapıyorum.
    Yılbaşından bu yana toplam getiri %29 artmış. Sizce iyi mi?
    Şirket: Anadolu hayat emeklilik

7.  Alıntı Originally Posted by ereglili Yazıyı Oku
    Genelde düşük kalan fonlara yatırım yapıyorum.
    Yılbaşından bu yana toplam getiri %29 artmış. Sizce iyi mi?
    Şirket: Anadolu hayat emeklilik
    Sene başından beri devam eden belirsizlikte bence çok güzel bir getiri oranı yakalamışsınız. Yolunuz düşer de eliniz değerse fon değişimine gittikçe burada da paylaşmanız rica olunur.

8.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    Sene başından beri devam eden belirsizlikte bence çok güzel bir getiri oranı yakalamışsınız. Yolunuz düşer de eliniz değerse fon değişimine gittikçe burada da paylaşmanız rica olunur.
    Şu anda%50 Ah5(hisse fon) +%50 ate (iş Bankası iştirak endeksi)
    Firma: Anadolu hayat emeklilik

Sayfa 298/454 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •