Sayfa 304/465 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon
Arama sonucu : 3718 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    sizin hangi sigorta hocam? karamsarlık kavramı geleceğe dair abartılı tahminlerde bulunan kişiler için kullanılır. benimki geleceğin tahmini değil şikayetvar'daki yüzlerce yanıtsız bırakılmış şikayeti okuyarak derlediğim gerçekler.(şikayetvar akp'yi devirmek isteyen dış mihrakların maşası falan derseniz vallahi sohbete devam etmem) devlet katkısından erken çıkarsan para kesildiğini biliyorum ama adamın yeni girdiği bes'te 1 yıldır parasına 1 kuruş eklenmemiş, devlet katkınız borsada battı malesef denmiş acentaya sordum bu sabah böyle birşey mümkünmü diye, olabilir sonuçta devlet katkısı'nın değerlendirilmesi devlet tekelinde batarsa alamazsın diyor. fakat siz böyle diyorsanız bunlar azınlık ve istisnai durumlar olabilir. şimdiye kadar görüştüklerimden allianz daha ilgili şeffaf gibi ama daha fazla veri toplamak istiyorum. acele etmeyelim bakalım.
    Devlet katkisi borsada batmis gune kahkaha ile baslatti
    Boyle bir durum soz konusu olamaz sundan dolayi olamaz tamam devlet katkisi zorunlu olarak kurumun katki fonunda degerlendirliyor ancak bu fonlarin da izzahnameleri ve kisitlari bulunmakta KAP da butun bilgileri mevcut. Yani oyle parayi batiracak vs islem yapamazlar. Ne bu iddaa mi oynayip parayi batiriyorlar

Resim de bir katki fonun grafigi HHT kodlu hic batmisa benziyor mu ?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    sizin hangi sigorta hocam? karamsarlık kavramı geleceğe dair abartılı tahminlerde bulunan kişiler için kullanılır. benimki geleceğin tahmini değil şikayetvar'daki yüzlerce yanıtsız bırakılmış şikayeti okuyarak derlediğim gerçekler.(şikayetvar akp'yi devirmek isteyen dış mihrakların maşası falan derseniz vallahi sohbete devam etmem. bu aralar gülünç komplo teorileri moda oldu gına geldi) devlet katkısından erken çıkarsan para kesildiğini biliyorum ama adamın yeni girdiği bes'te 1 yıldır parasına 1 kuruş eklenmemiş, devlet katkınız borsada battı malesef denmiş: ) acentaya sordum bu sabah böyle birşey mümkünmü diye, olabilir sonuçta devlet katkısı'nın değerlendirilmesi devlet tekelinde batarsa alamazsın diyor. fakat siz forumdaşlar böyle diyorsanız bunlar azınlık ve istisnai durumlar olabilir. şimdiye kadar görüştüklerimden allianz daha ilgili şeffaf gibi ama daha fazla veri toplamak istiyorum. acele etmeyelim bakalım.
    Bu konunun benimle ne alakası var? Ben siyasi bir yorumda bulunmadım ki.
    Bende fiba ve garanti emeklilik var. Fon değişim haklarınızı iyi yönettiğiniz sürece bes portföyünüzü ciddi büyütebilirsiniz bence.
    Ben geçen sene garanti emeklilikteki portföy karım gayet iyiydi. Hatta müşteri temsilcisi arayıp tebrik etmişti. Garantinin fonları da genelde alanında çok başarılı fonlar değiller.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Devlet katkisi borsada batmis gune kahkaha ile baslatti
    Boyle bir durum soz konusu olamaz sundan dolayi olamaz tamam devlet katkisi zorunlu olarak kurumun katki fonunda degerlendirliyor ancak bu fonlarin da izzahnameleri ve kisitlari bulunmakta KAP da butun bilgileri mevcut. Yani oyle parayi batiracak vs islem yapamazlar. Ne bu iddaa mi oynayip parayi batiriyorlar

Resim de bir katki fonun grafigi HHT kodlu hic batmisa benziyor mu ?

hocam teşekkürler. devlet katkısının portföyünü takip edebileceğim kap adresi nedir tam olarak? yıllarca sabit hht olarak durmuyordur herhalde. bu arada bu işi yapanların ne kadar ehil olduğunu da anlıyoruz. ne allianz müşteri hizmetleri ne de sigorta acentası kardeşim kap'tan takip et böylece için rahat olsun demiyor. yada cahillerden bıkmışlar zaar bizi uğraştıracaksa hiç gelmesin daha iyi diyorlar herhal.

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Bu konunun benimle ne alakası var? Ben siyasi bir yorumda bulunmadım ki.
    Bende fiba ve garanti emeklilik var. Fon değişim haklarınızı iyi yönettiğiniz sürece bes portföyünüzü ciddi büyütebilirsiniz bence.
    Ben geçen sene garanti emeklilikteki portföy karım gayet iyiydi. Hatta müşteri temsilcisi arayıp tebrik etmişti. Garantinin fonları da genelde alanında çok başarılı fonlar değiller.
    hocam o cümleyi size yönelik yazmak istememiştim yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.garanti bankası sevmem de, fiba bir inceleyeyim teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam teşekkürler. devlet katkısının portföyünü takip edebileceğim kap adresi nedir tam olarak? bu arada bu işi yapanların ne kadar ehil olduğunu da anlıyoruz. ne allianz müşteri hizmetleri ne de sigorta acentası kardeşim kap'tan takip et böylece için rahat olsun demiyor. yada cahillerden bıkmışlar zaar bizi uğraştıracaksa hiç gelmesin daha iyi diyorlar herhal.
    Hangi emeklilik sirketi veya kodun fonunu biliyorsaniz yardimci olayim

Allianz fonlarimi asagidaki linkten takip etmeye calisiyorum.

Ilgilenen olursa diye birakiyorum.

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam o cümleyi size yönelik yazmak istememiştim yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.garanti bankası sevmem de, fiba bir inceleyeyim teşekkürler.
    fibada benim küçük bes hesabım var. Fiba da bes açmamım nedeni de farklı portföy yönetim şirketleri tarafından yönetilen çeşitli fonları var. oyak, istanbul, tacirler, osmanlı,perform vb portföy yönetim şirketleri tarafından yönetilen değişken fonlara sahipler.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Hangi emeklilik sirketi veya kodun fonunu biliyorsaniz yardimci olayim

ha şimdi anladım her sigorta şirketinin kendi katkı fonu ayrı ben kap'ını bulurum ok teşekkürler. o zaman şunu sorayım diyelim allianz'dan bes'e girdim fyy ile amf arasında seçim yapabiliyormuyum bari?

Sayfa 304/465 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •