Sayfa 314/454 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,240
    Merhaba Arkadaşlar,

Allianz yaşam katılımcısı olanlar için:
    Bazı fonların kodları değişmiş. İlgili duyuru burada mevcuttur.

https://allianz-emea-prd.adobecqms.n...11.05.2021.pdf

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,240
    Merhaba Arkadaşlar,

En son Mayıs ta paylaştığım Allianz Yaşam emeklilik BES fonlarının yıllık, 3 yıllık ve daha uzun vadeli getiri kıyaslama tablosunu güncelledim.

Bir önceki mesajımda paylaştığım, bazı fonların kod değişikliğini en solda eski ve yeni kodunu beraber yazdım.

Tahmin edeceğimiz gibi TL bazlı fonlar zayıf durumda. Buna AMF devlet katkı fonuda dahil ve 2021 getirisi ekside.

Döviz bazlı fonlar listenin en üstlerinde ve sorun yok.

Ayrıca Bist bazlı ALI Koç iştirakleri fonu da en üstlerde ve getirisi çok iyi durumda.

3.  Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar,

En son Mayıs ta paylaştığım Allianz Yaşam emeklilik BES fonlarının yıllık, 3 yıllık ve daha uzun vadeli getiri kıyaslama tablosunu güncelledim.

Bir önceki mesajımda paylaştığım, bazı fonların kod değişikliğini en solda eski ve yeni kodunu beraber yazdım.

Tahmin edeceğimiz gibi TL bazlı fonlar zayıf durumda. Buna AMF devlet katkı fonuda dahil ve 2021 getirisi ekside.

Döviz bazlı fonlar listenin en üstlerinde ve sorun yok.

Ayrıca Bist bazlı ALI Koç iştirakleri fonu da en üstlerde ve getirisi çok iyi durumda.

Hocam,

Paylaşım için teşekkürler.

Biz bunu elektronik ortamda drive gibi bir yerden alabiliyor muyduk? Diğer bir ifade ile elektronik paylaşıma açık mı
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,240
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

Paylaşım için teşekkürler.

Biz bunu elektronik ortamda drive gibi bir yerden alabiliyor muyduk? Diğer bir ifade ile elektronik paylaşıma açık mı
    Google drive kullanmayı bilmiyorum.
    Bana özel mesajdan mail telefon vb atarsanız, excelini gönderirim.

Ayrıca kendi çalışmam olduğu için, dökümanı piyasaya açık yapmak istemiyorum.
    Son düzenleme : anti panik; 21-11-2021 saat: 21:35.

5. Merhaba üstadlar, Bes'te 10 yıl bittikten sonra, sözleşmeyi bitirmek istediğinizde yapmış olduğunuz birikimler en geç kaç gün/ay sonra hesabınıza yatırılmak zorunda ?

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

su sekilde takibini yaptigim bir excel var. Ilgilenen bakabilir.

7. Merhabalar. Bir akıl sormak istiyorum. Anadolu Hayat Emeklilik Fonları Valör Tablosuna denk geldim, örneğin, (AH3) Dış Borçlanma Fonuna bakalım:

Capture.jpg

Diyelim bugün (Pazartesi) bu fon için "sat" dedim ve X bir fon "al" dedim. X dememin sebebi hepsinin alışı T zamanda oluyor. Bu Dış Borçlanmanın satışı ise T+2 zamanda oluyor. Buradan şunu mu anlamalıyım; Pazartesi satış emrini verdim. Çarşamba günü Pazartesi gününün fiyatından satıldı ve aynı gün (alış T olduğu) için X fon da alındı? Peki hangi günün fiyatından alındı?

Yanlış anlıyorsam, düzeltirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    Merhabalar. Bir akıl sormak istiyorum. Anadolu Hayat Emeklilik Fonları Valör Tablosuna denk geldim, örneğin, (AH3) Dış Borçlanma Fonuna bakalım:

Capture.jpg

Diyelim bugün (Pazartesi) bu fon için "sat" dedim ve X bir fon "al" dedim. X dememin sebebi hepsinin alışı T zamanda oluyor. Bu Dış Borçlanmanın satışı ise T+2 zamanda oluyor. Buradan şunu mu anlamalıyım; Pazartesi satış emrini verdim. Çarşamba günü Pazartesi gününün fiyatından satıldı ve aynı gün (alış T olduğu) için X fon da alındı? Peki hangi günün fiyatından alındı?

Yanlış anlıyorsam, düzeltirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    Merhaba,

Benim bildiğim Çarşamba günü Pazartesi gününün fiyatından satıldı ve para hesabınıza girdi. Çarşamba günü ise X için alış girildi. Bu yeni aldığınız X fon ise Cuma hesabınıza girdi. Çarşamba ve cuma arasında boşta kalan para ya takasbankta ya da para piyasası fonunda değerlendirilir.

Bu çalkantılı dönemlerde işlem yapmak zaman kaybı nedeniyle kazançtan daha çok kayba yol açabiliyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 314/454 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •