Sayfa 322/453 İlkİlk ... 222272312320321322323324332372422 ... SonSon
Arama sonucu : 3623 madde; 2,569 - 2,576 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    bu yil tam da sahane getiriler oldu BES'te ilk defa fon dagilimini duzgun yaptik derken dunku CB aciklamalari ile sanirim guzel bir darbe yiyecek birikimler

bu sabah itibariyla yansimadi henuz daha ama yarin obur gun acmasam daha iyi

valor sebebiyle su saatte degisikligin de anlami yok...

yine zictik
    -85bin TL

Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    -85bin TL
    portöyüm %75 dövizli fonlar %25 hisse senedi fonundaydı.benzer oranlarda düşüş bende de var ama ben açıkcası yılsonu ödemesi yaparak buralardan dövizli fonlarımda ortalamamı aşağıya çekeceğim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    portöyüm %75 dövizli fonlar %25 hisse senedi fonundaydı.benzer oranlarda düşüş bende de var ama ben açıkcası yılsonu ödemesi yaparak buralardan dövizli fonlarımda ortalamamı aşağıya çekeceğim.
    Bes de bile öpüldük neyse hesaplarınızı dolar bazlı takip edin moral bozmaya gerek yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Bugünlük eksi 157 K arkadaşlar yarın kaç olur bakacağız

Alıntı Originally Posted by lostengineer Yazıyı Oku
    Bes de bile öpüldük neyse hesaplarınızı dolar bazlı takip edin moral bozmaya gerek yok

bnm de -120K civari. Buyuklerimizin dedigi gibi, TL bir ilizyondur. Dolar ile takip etmek lazim.

Alıntı Originally Posted by lostengineer Yazıyı Oku

ben zaten emekliliğe kalan 10 yılda sürekli döviz cinsi varlıklarla bes portföyümü dövize karşı büyütmeye çalışacağım. Arasıra borsanın iyi fırsat verdiği noktalarda borsa fonlarını da arttırıp bu hedefime katkı vermesine çalışacağım.
    Emeklilik noktasında da bes in bana maksimum döviz miktarını almasını umacağım. bakalım hedefim bu şuan için
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. Dolar bazlı geçen yıl kapanışı ile bugün itibariyle 8-10% civarı portföyde artış olmuş. Dolar düşmesiydi Yaklaşık 15-20% civarı zararım olacaktı.
    Netice dövize göre 8-10% lik getiri ile yılı kapamaya hazırlanıyoruz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,228
     Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    bnm de -120K civari. Buyuklerimizin dedigi gibi, TL bir ilizyondur. Dolar ile takip etmek lazim.

Ben de muhabbete katılayım.
    Haftalık bazda ve TL olarak bakarsam bende hasar daha büyük. Yaklaşık -200K.
    Dolar bazlı bakarsam hasar yok.
    Geçen ay rakamıyla TL bazlı ve dolar bazlı bakarsam +%3 görüyorum.

Yani sıkıntı yok. Asayiş berkemal.

Sayfa 322/453 İlkİlk ... 222272312320321322323324332372422 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •