Sayfa 335/454 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385435 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 2,673 - 2,680 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

[QUOTE=asuGaGuGa;5728454]
     Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku

maalesef burada yogunlukla devlet tahvili var. 10% faizden 24-25% faize geldik. Daha da cikacak gibi duruyor. Ciktikca sobada yakmaya devam. Ama isler terse donerse bir gun(nasil donecegi ile ilgili en ufak fikrim yok), guzel getiri burada da olur.

Iclerine biraz hisse de serpistiriyorlar ama fazla yapamazlar yasa geregince. Burada paylastigim babamin uzerine yaptirdigim BES. Kendi adima yatirdigim ayri bir BES var. Onun icin 18 sene beklemem gerekiyor. Katki fonu bana ait olan BES'te iyi performe eder diye umit ediyorum. Yuksek yield ile birikiyorlar orada su an. Yapabilecegimiz bir sey yok. Bekleyecegiz

https://www.allianz.com.tr/content/d...Feri__2021.pdf

https://www.bloomberght.com/tahvil/tr-10-yillik-tahvil
    inceledim de serpiştirdikleri hisseler olmasa imiş iyice geri gidecekmiş şişe haziran fiyatının %60 falan üzerinde herhalde hala tutuyorlarsa 2m lot

hayırlısı ben 2023te sistemden çıkarım muhtemelen devlet katkısının tamamını almak için emekliliği beklemek anlamsız geliyor alırım 60ı %5 de fazladan stopaj veririm zaten devlet katkısı stopaja gider net kazandığımız bizim olur.

stopaj sıfıra inmeden sitemde yıllarca adam tutmaları zor ancak 46 yaşında girip 10 yılda çıkacak olanlar için büyük avataj gerisi traş

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
     Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    1 hafta içinde hesapta ama fon satışını hangi günde yapıyor verdiğin tablodaki gibi mi yoksa 10 günden herhangi bir günde mi?
    satış verdiğin gunun t süresinde,
    13:30 dan once verirsen aynı gun yoksa ertesi gün
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kendime öylesine Notlar ...
    Fortis Fortuna Adiuvat

Alıntı Originally Posted by activex31 Yazıyı Oku
    satış verdiğin gunun t süresinde,
    13:30 dan once verirsen aynı gun yoksa ertesi gün
    t+dan satılanı 10gün bekletmek de ne bileyim :9 bazı firmalarda 15 günü buluyor

4. dün 15k ve bugün 7.5k BES ödemesi yaptım toplam 22.5k
    kalan 37.5k lık miktarı dolar düşüşü veya ons düşüşü olursa ekleme yapacağım. bu arada %100 altın fonundayım.

5. Selamlar 1aylık yeni bes üyesiyim. Befas fonlarının hepsinin seçebiliyorum şuan. Sorum şu ki bu yeni gelen olanağın ayrıntıları nelerdir acaba? Haberlerde sadece bu olanağın tanındığı söyleniyor, pek ayrıntı bulamadım. Diğer şirketin fonlarını aldığımda herhangi bir dezavantaj olan durumlar var mı acaba? Mesela kesinti geri ödemelerinde şirket dışı fonlar yapılmayacak gibi.

Alıntı Originally Posted by yede Yazıyı Oku
    Selamlar 1aylık yeni bes üyesiyim. Befas fonlarının hepsinin seçebiliyorum şuan. Sorum şu ki bu yeni gelen olanağın ayrıntıları nelerdir acaba? Haberlerde sadece bu olanağın tanındığı söyleniyor, pek ayrıntı bulamadım. Diğer şirketin fonlarını aldığımda herhangi bir dezavantaj olan durumlar var mı acaba? Mesela kesinti geri ödemelerinde şirket dışı fonlar yapılmayacak gibi.
    hangi bes kurumundasınız?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    hangi bes kurumundasınız?
    Allianz. Aviva, anadolu hayat gibi şirketlerin fonları da ilgimi çekti. Onlardan da eklesem diye düşünüyorum. Kesinti falan yapılır mı yapılmaz mı bulamadım da.

Alıntı Originally Posted by yede Yazıyı Oku
    Allianz. Aviva, anadolu hayat gibi şirketlerin fonları da ilgimi çekti. Onlardan da eklesem diye düşünüyorum. Kesinti falan yapılır mı yapılmaz mı bulamadım da.
    Müşteriye ne yansıtırlar tam bende emin değilim ama muhtemelen saklayan kurum fonu yöneten kurumdan saklama ücreti vb birşey alabilir. Mesela tefastaki fonları herhangi bir kurumdan aldığınız zaman ekstra bir gider yansımıyor yatırımcıya.
    Buarada benim kurum garanti ama henüz befas fonlarını benim bes planımda alabilmek mümkün değil.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 335/454 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385435 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •