Sayfa 338/465 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438 ... SonSon
Arama sonucu : 3718 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. Sayın pit alr hayırlı olsun merak ettim fed faiz artırırsa bu fondan kalmaya devam edecekmisiniz. Bendeki ağırlığı yüzde 40 fed faiz artırınca azaltıp eurobond tarafını mı artırsam diye düşünüyordum sizin fikirleriniz nelerdir

Alıntı Originally Posted by ozan44 Yazıyı Oku
    Sayın pit alr hayırlı olsun merak ettim fed faiz artırırsa bu fondan kalmaya devam edecekmisiniz. Bendeki ağırlığı yüzde 40 fed faiz artırınca azaltıp eurobond tarafını mı artırsam diye düşünüyordum sizin fikirleriniz nelerdir
    sayın ozan44, ben bu fonun garanti yatırımdaki benzeri olan GHO - GARANTİ EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. ÜÇÜNCÜ DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU taşıyordum şuana kadar. ALR nin daha iyi yönetildiğini geçmiş performansından görebiliyorum.
    Açıkcası portföyümün %80 ni dövizli fonlarda olmasına karar vermiştir son 3-4 aydır. Bu karar sadece benim için ülkemizde dövizin orta ve uzun vadeli düşmesini gerektirecek gelişmeler olursa değişecektir. ABD de faiz arttırımı bizde dövizi arttırıp bu fonun içindeki hisseleri düşürebilir ama ben bu durumdaki döviz artışının hisse düşüşünü aşacağını düşünüyorum. Öyle bir durum için portföyüme eklemek için nakitim kenarda bekliyor olacak. Yani dediğimiz senaryoda ben maliyet düşürmeye çalışıyor olacağım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    sayın ozan44, ben bu fonun garanti yatırımdaki benzeri olan GHO - GARANTİ EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. ÜÇÜNCÜ DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU taşıyordum şuana kadar. ALR nin daha iyi yönetildiğini geçmiş performansından görebiliyorum.
    Açıkcası portföyümün %80 ni dövizli fonlarda olmasına karar vermiştir son 3-4 aydır. Bu karar sadece benim için ülkemizde dövizin orta ve uzun vadeli düşmesini gerektirecek gelişmeler olursa değişecektir. ABD de faiz arttırımı bizde dövizi arttırıp bu fonun içindeki hisseleri düşürebilir ama ben bu durumdaki döviz artışının hisse düşüşünü aşacağını düşünüyorum. Öyle bir durum için portföyüme eklemek için nakitim kenarda bekliyor olacak. Yani dediğimiz senaryoda ben maliyet düşürmeye çalışıyor olacağım.
    Sayin pit,

alternatif olarak, altin fonu ya da eurobondda bekleyip, abd hisselerinde(nasd**, sp500 vs) dususler oldukca kademeli alr'ye de gecebilirsiniz. Eminim dusunmussunuzdur bunu zaten.

Bunu uyguluyorum ben yaklasik 4 yildir ama degerlemeler dusmedigi icin alr'ye gecis yapamadim hic. kacirdigim firssatlar oldu bu fon ozelinde. Yine de altinda bekleyecegim nasd** ve sp500 dususu gelinceye kadar.

Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Sayin pit,

alternatif olarak, altin fonu ya da eurobondda bekleyip, abd hisselerinde(nasd**, sp500 vs) dususler oldukca kademeli alr'ye de gecebilirsiniz. Eminim dusunmussunuzdur bunu zaten.

Bunu uyguluyorum ben yaklasik 4 yildir ama degerlemeler dusmedigi icin alr'ye gecis yapamadim hic. kacirdigim firssatlar oldu bu fon ozelinde. Yine de altinda bekleyecegim nasd** ve sp500 dususu gelinceye kadar.
    Portföyümün bi kısmı da zaten altın da ve dış borçlanma araçlarında. Beklediğimiz düşüş gelirse farklı dengelemeler de yapabiliriz.
    teşekkürler görüş için
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,252
     Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    bende befas açılır açılmaz alr aldım portföye. uzun süreli orada tutmayı düşünüyorum.
    Hayırlı olsun Pit hocam.
    Ben ALR 2015 ten beri portföyde bulunduruyorum. Yüksek risk ve yüksek kazanç ve uzun vadeli yatırım için
    Doğru fondur.
    Yılda birkaç kez vb fon değiştirmeye gelmez.
    2020 Covid krizinde fiyat düşünce ilave alım yaptığımı yazmıştım.

Ytd.

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun Pit hocam.
    Ben ALR 2015 ten beri portföyde bulunduruyorum. Yüksek risk ve yüksek kazanç ve uzun vadeli yatırım için
    Doğru fondur.
    Yılda birkaç kez vb fon değiştirmeye gelmez.
    2020 Covid krizinde fiyat düşünce ilave alım yaptığımı yazmıştım.

Ytd.
    saolun bakalım bende uzun süre tutmayı düşünüyorum

7. ilk BEFAS iceren fon degisikligimi bugun yaptim

Aliianz BES altinda ALR, AMZ, AMG, ALI, AMR olan dagilimidan AMR'yi cikararak yerine AVR koydum.

Bakalim nasil olacak

Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    ilk BEFAS iceren fon degisikligimi bugun yaptim

Aliianz BES altinda ALR, AMZ, AMG, ALI, AMR olan dagilimidan AMR'yi cikararak yerine AVR koydum.

Bakalim nasil olacak
    Hayırlı olsun ben şimdilik hisse tarafını FEF e emanet ettim.

Sayfa 338/465 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •