Sayfa 353/457 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453 ... SonSon
Arama sonucu : 3653 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku

yılbaşında tablo yukarıdaki gibi idi bugün itibari ile allianz aşağıda.fena gitmiyoruz.

2.  Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    yılbaşında tablo yukarıdaki gibi idi bugün itibari ile allianz aşağıda.fena gitmiyoruz.

hocam siz çok sağlam aylık rakam yatırıyorsunuz, BES e böyle rakamlar ben olsam yatırmam.

şirket katkılı veya yurtdışı çalışansanız ayrı ama BES gibi çok esnek olmayan uygulamaya ben bu paraları yatırmazdım.

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    hocam siz çok sağlam aylık rakam yatırıyorsunuz, BES e böyle rakamlar ben olsam yatırmam.

şirket katkılı veya yurtdışı çalışansanız ayrı ama BES gibi çok esnek olmayan uygulamaya ben bu paraları yatırmazdım.
    allianza 2200 yatırıyorum.garantiye 2 ayrı emekliliğe 2900 yani brüt asgari ücreti ve maksimum alacağım devlet katkısını alacak kadar yatırıyorum aslında.onu da son 5 yılda asgari ücret kadar yatırıyorum öncesinde çok az yatırıyordum.

ben 96 yılından beri imkb ve diğer finans araçlarını aktif olarak kullanıyorum ekonomi mezunuyum tüm bunlara rağmen iş birikim yapmaya gelince her ay böyle bir bütçeyi yatırım araçlarına yönlendiremiyordum.ya bir harcama yapıyorsunuz ya atlıyorsunuz günlük hayatın akışında ben beceremedim
    dolayısı ile bu sistem benim düzenli olarak yatırım yapmamı sağlıyor bu sistem olmasa idi kenara atıp bu kadar tasarruf yapamazdım.kredi kartından çekiliyor haberim bile olmuyor gelen maaş gidiyor

4. arkadaşlar halkbankta bes açmayı düşünüyorum da allianz, anadolu sigorta ve fiba'dan almayı düşündüğüm befas fonlar var, halkbank befasa geçeli 2 hafta oldu, alım satımda sıkıntı yaşarmıyım? sormamın sebebi halkbankta dün bes sorumlusu mt ile görüştüm befastaki herşeyi alabilirsiniz dedi ama konuşması bana güven vermedi çünkü mesela befasta anadolu sigortanın ah6 diye bir fonu var, acentaya gidip hesap açsanız bile o fonu alamıyorsunuz, getirisi en güzel fon ama sadece kurum çalışanlarına özelmiş, müşteriye önerdikler fonların hepsi çöp. bu sorunla diğer fonlarda da karşılaşırsam nolacak, pişman oldumu kapattırmaya kalkmak ölümden beter malumunuz. yeni bes açacak biri olarak başka tavsiyelere de açığım.
    Son düzenleme : friendly_1980; 15-04-2022 saat: 11:54.

5. valla 18 şubat gibi 2 tane BES başvurusu yatım Türkiye Hayat ve Emeklilik'ten, beklerken burnumdan geldi. nerede ise 4. aya girecek halen başvurunuz onay aşamasında diyorlar. Fon gider kesintisi muafiyeti ve sair gibi özel avantajları yoksa bulaşma derim. Müşteri iletişim hattından müşteri temsilcisine ulaşmak bile büyük bir sorun, menüde böyle bir seçenek bile yok. TC, doğum tarihi gün, ay,yıl tuşladığın halde es kaza müşteri temsilcisine ulaşsan bile tüm bilgileri yeniden isteyip,teyit ediyorlar. Hemde aleni soru soruyorlar kişisel veriniz hakında.. bben bir de iş arkadaşıma ön ayak olup başvuru yaptırmıştım. of of, işkence resmen..
    ...

6.  Alıntı Originally Posted by çalışkan Yazıyı Oku
    valla 18 şubat gibi 2 tane BES başvurusu yatım Türkiye Hayat ve Emeklilik'ten, beklerken burnumdan geldi. nerede ise 4. aya girecek halen başvurunuz onay aşamasında diyorlar. Fon gider kesintisi muafiyeti ve sair gibi özel avantajları yoksa bulaşma derim. Müşteri iletişim hattından müşteri temsilcisine ulaşmak bile büyük bir sorun, menüde böyle bir seçenek bile yok. TC, doğum tarihi gün, ay,yıl tuşladığın halde es kaza müşteri temsilcisine ulaşsan bile tüm bilgileri yeniden isteyip,teyit ediyorlar. Hemde aleni soru soruyorlar kişisel veriniz hakında.. bben bir de iş arkadaşıma ön ayak olup başvuru yaptırmıştım. of of, işkence resmen..
    teşekkürler. evet gerçekten de web sitelerindeki numaraya ulaşılamıyor. mail atalı 2 gün oldu dönüş de yapılmadı. ya benim halkbank dememin sebebi bi tek halkbankta cari ve yatırım hesabım var, mt hizmetleri berbat olsa da yatırım fonu ve borsa-viop işlemlerimde hata yapmıyorlar, diğer bankalarda yaşadığım borsa seansının tam ortasında sistem kesilmesi bakım falan gibi absürtlükler yaşamadım 1 yıldır. ayrıca misal bi bes acentasına gidip allianz gibi özel kurumlarda bes hesabı açmaya kalksam aylık ödemeler için kredi kartı kullanma zorunluluğu var ve ben kredi kartlarından nefret ederim. neyse şehir merkezinde türkiye sigorta emeklilik acentası var bi uğrayayım sıkıntılı durumda ne kadar yanımda duracaklar anlaşılır tavırlarından.

7. türkiye emeklilik acentasina gittim iyi karşıladılar, almak istediğim olmazsa olmaz bi fon varsa o fonu ihraç eden kurumu arayıp öğrenmem gerekiyormuş satışa açıkmı değilmi diye. sizde bese başvurunca 4 ay onay aşaması sürüyormuş dedim, geçen yıl devlet bankalarının emeklilik kurumları tek çatı altında birleştirildi o yüzden dosyalar biraz karıştı dediler sırıtarak: ) beni etkilemezmiş. sonra eklediler napacan allianzı falan bağla parayı altın fonuna gitsin dediler, herkes öyle yapıyormuş. ben de besi 10 yıllık yapmayacakmıyız altın 10 senede 1 kuruş kazandırmamış altın saçmalığını heryerde duymaktan bıktım bir de ekonomi mezunusunuz büyükanne tavsiyesi veriyorsunuz dedim, nasıl kazandırmamış olamaz öyle şey dediler hep beraber bilgisayardan investing 10 yıllık ons grafiğe ağızları açık şekilde bakarak.. sonra sırıtarak olsun dolar bazlı kaça katlamış siz ona bakın dediler ben de gülümseyerek çıktım. halkbankta başvurumu yaptım pazartesi istediğim fonu alabilirmişim beğenmezsem 60 gün içinde komisyon kesilmeden cayma hakkım varmış.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    türkiye emeklilik acentasina gittim iyi karşıladılar, almak istediğim olmazsa olmaz bi fon varsa o fonu ihraç eden kurumu arayıp öğrenmem gerekiyormuş satışa açıkmı değilmi diye. sizde bese başvurunca 4 ay onay aşaması sürüyormuş dedim, geçen yıl devlet bankalarının emeklilik kurumları tek çatı altında birleştirildi o yüzden dosyalar biraz karıştı dediler sırıtarak: ) beni etkilemezmiş. sonra eklediler napacan allianzı falan bağla parayı altın fonuna gitsin dediler, herkes öyle yapıyormuş. ben de besi 10 yıllık yapmayacakmıyız altın 10 senede 1 kuruş kazandırmamış altın saçmalığını heryerde duymaktan bıktım bir de ekonomi mezunusunuz büyükanne tavsiyesi veriyorsunuz dedim, nasıl kazandırmamış olamaz öyle şey dediler hep beraber bilgisayardan investing 10 yıllık ons grafiğe ağızları açık şekilde bakarak.. sonra sırıtarak olsun dolar bazlı kaça katlamış siz ona bakın dediler ben de gülümseyerek çıktım. halkbankta başvurumu yaptım pazartesi istediğim fonu alabilirmişim beğenmezsem 60 gün içinde komisyon kesilmeden cayma hakkım varmış.
    altın nasıl kazandırmamış? siz 10 yıllık yatırım yapıp unutmak istiyorsanız bes iyi bir tercih değil.yatırım yaptığınız fonları takip edip gerekli değişiklikleri gereken zamanda yapmazsanız verimli bir yatırım olmaz.

bugün altın iyidir yarın hisse senedi fonları coşar öbürgün döviz bazlı fonlarda hareket olur vs vs.al- unut beste çok riskli işiniz şansa kalır

Sayfa 353/457 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •