Sayfa 356/454 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406 ... SonSon
Arama sonucu : 3625 madde; 2,841 - 2,848 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    sn moza80, bence o psikolojinizi kırıp zaman zaman fonlarınızın ana ağırlıklarını da değiştirmeyi deneyin. bence daha başarılı ve verimli olacaksınız eminim.
    %100 haklısınız .besi disiplinli bir birikim sağlamak için kullandığımdan enflasyon üzeri bir getiri benim için tatmin edici işin açıkçası o yüzden kimi zaman 6 ay bakmadığım oluyor.

borsadaki gibi anlık işlemler gerçekleşmediğinden fonları pek ellemiyorum altın hisse senedi ve döviz sepetli bir fon dağılımım var arada alıp satmak lazım ama getirisi de bugune kadar tatmin ettiği için pek üzerine düşmedim

ama görüşünüzde doğrusunuz komple aksiyon alsam çok daha fazla kazanırım uzun vadede

2. Önümüzdeki dönem borsanın yükseleceğine inanıyorsam eğer hangi fonlara girmem lazım? (Allianz fonlarından)

Alıntı Originally Posted by Moruf Yazıyı Oku
    Önümüzdeki dönem borsanın yükseleceğine inanıyorsam eğer hangi fonlara girmem lazım? (Allianz fonlarından)
    Asagidakiler hisse yogunlugu fazla olan fonlar.

AZH - Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu

ALI - Koç İştirak Endeksi Emeklilik Yatırım Fonu

AEU - BIST Temettü Endeksi Emeklilik Yatırım Fonu

ALU - Dinamik Değişken Emeklilik Yatırım Fonu

4.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Asagidakiler hisse yogunlugu fazla olan fonlar.

AZH - Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu

ALI - Koç İştirak Endeksi Emeklilik Yatırım Fonu

AEU - BIST Temettü Endeksi Emeklilik Yatırım Fonu

ALU - Dinamik Değişken Emeklilik Yatırım Fonu
    ALI, AEU ve ALU benim bes fonlarımın içerisinde, özellikle ALI'yı heralde kolay kolay çıkarmam sepetimden.

Alıntı Originally Posted by debo Yazıyı Oku
    ALI, AEU ve ALU benim bes fonlarımın içerisinde, özellikle ALI'yı heralde kolay kolay çıkarmam sepetimden.
    Kizima allianz uzerinden BES hesabi acmak istedim. ALI fonunu alamazsiniz dediler. Kendim alabiliyorum, kizim neden alamasin diye sordugumda, sizin planiniz baska seklinde bir yanit aldim.

ALI fonunun alimi ile ilgili bilgisi olan var mi? Almak isteyip de alamayan?

6.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Kizima allianz uzerinden BES hesabi acmak istedim. ALI fonunu alamazsiniz dediler. Kendim alabiliyorum, kizim neden alamasin diye sordugumda, sizin planiniz baska seklinde bir yanit aldim.

ALI fonunun alimi ile ilgili bilgisi olan var mi? Almak isteyip de alamayan?
    Benim BES AHE'de ama BEFAS'tan seçmiştim ALI ve diğerlerini. Kızınızın bes hesabına girdiğinizde fon değişikliğinde göremiyor musunuz ALI'yı?

Alıntı Originally Posted by debo Yazıyı Oku
    Benim BES AHE'de ama BEFAS'tan seçmiştim ALI ve diğerlerini. Kızınızın bes hesabına girdiğinizde fon değişikliğinde göremiyor musunuz ALI'yı?
    Henuz sozlesmeyi yapamadik. Turkiye'de olup, islak imza ile baslatabiliyorlarmis! bu yuzyilda enteresan gercekten. SOzlesme hazirlanirken, fon seciminde bulunmak istedim. ALI'yi sectirmediler. En sonunda subeye gelin denince yarim kaldi her sey.

8. herkese merhabalar,bu aralar kafamı kurcalıyor bes konusu.
    bu yaşıma kadar sisteme hep soguk baktım nedense.ama şimdi sisteme girmek istiyorum.
    kendimce her ay 5 bin ile başlamak ve 10 sene sistemde kalmak istiyorum.sonrasında ise yaş 56 olana kadar beklemeyi düşünüyorum kesinti olmasın diye tabi.
    evet arkadaşlar sizce mantıklı mı ? yoksa az cok finansal bilgim var.hisse yatırımlarım var,az biraz eurobond var.bu şekilde mi dewam edip mevcut portföyümü büyütmek mantık lı karar veremedim.sizlerin düşüncesi nedir..saygılar

Sayfa 356/454 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •