Sayfa 368/453 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418 ... SonSon
Arama sonucu : 3623 madde; 2,937 - 2,944 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Alıntı Originally Posted by BME Fund Yazıyı Oku
    Katilim emeklilik üzerinden çok fon seçeneği yok hisse senedi altin döviz öyle tematik fonlar yok.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    valla hocam faiz hassasiyetiniz varsa allah kolaylık versin.özellikle tr gibi enflasyonist ortamda faizsiz bırakın paranız üzerinden gelir elde etmeyi paranızın alım gücünü korumak imkansız.

hepimiz bir şekilde inanan insanlarız.paranın değerini korumak için alınan faiz ile tefeci faizini karıştırmamak lazım.
    faizin haram kılınmasındaki amaç paranın çalışarak kazanılması, paranın yattığı yerden gelir getirmemesi istikametinde.

ancak şu ortamda faizden para kazansanız bile paranın alım gücü düşüyor.reelde kaybediyorsunuz yani.

neyse bunlar derin konular.beste en azından devlet katkısının getirisi daha yüksek olur diğer seçeneğe göre bir avantajınız olur

2. Merhabalar , sigorta şirketleri kendi bes planlarını pazarlama derdinde , befas fonlarından istediklerimizi alarak kendimiz portföy oluşturamıyor muyuz hala? Atıyorum cignaya bes yapacam diye gittim diyelim , ama içinde başka sigortaların fonlarini alamiyor muyuz ? Deneyiminiz varsa paylaşabilir misiniz, hangi sigortadan yaparsam serbest bırakıyorlar fon secimi açısından

Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Merhabalar , sigorta şirketleri kendi bes planlarını pazarlama derdinde , befas fonlarından istediklerimizi alarak kendimiz portföy oluşturamıyor muyuz hala? Atıyorum cignaya bes yapacam diye gittim diyelim , ama içinde başka sigortaların fonlarini alamiyor muyuz ? Deneyiminiz varsa paylaşabilir misiniz, hangi sigortadan yaparsam serbest bırakıyorlar fon secimi açısından
    cignayı bilmiyorum allianzda befas fonları seçebiliyorsunuz

4. Selamlar,

X Fonu %3 oranında yönetim gideri olduğunu belirtmiş. Mesela 100 liramız var. 3 lira kesecek.
    Soru 1: İlerde fon büyüklüğü 1000 lira olursa 30 lira mı kesecek?
    Soru 2: Bunu ne zaman tahsil ediyor? Yıl sonunda mı? yoksa 365 e bölüp günlük mü hesabımızdan alıyor?

Alıntı Originally Posted by Moruf Yazıyı Oku
    Selamlar,

X Fonu %3 oranında yönetim gideri olduğunu belirtmiş. Mesela 100 liramız var. 3 lira kesecek.
    Soru 2: Bunu ne zaman tahsil ediyor? Yıl sonunda mı? yoksa 365 e bölüp günlük mü hesabımızdan alıyor?
    aylık olarak tahsil ediyor hatırladığım allianzda öyle idi. 5 yıldan sonra kesinti olmuyor ama 5 yıl içinde x fonu aldınız 100 liralık ise 3, 1000 liralık ise 30 kesecek.

6.  Alıntı Originally Posted by Moruf Yazıyı Oku
    Selamlar,

1. Evet. Kesinti toplam tutar üzerinden.

2. Kesinti günlük yapılıyor.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fonlarda kesintiler günlük olur. Hergün fonun fiyatı belirlenirken yönetim gideri fonun fiyatı üzerinden düşülmüş olarak açıklanır. Siz kesintiyi görmezsiniz bile, otomatik olarak ayarlanmış olur.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8. bu Eurobond fonları beklediğim rakamları vermedi.

CDS falan diyorlar da geçici mi kalıcı mı bu durum bilgisi olan var mı?

Sayfa 368/453 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •